To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spacery po Kowarach z przewodnikiem

Spacery po Kowarach z przewodnikiem

W każdą wakacyjną sobotę do końca sierpnia odbywają się bezpłatne spacery i wędrówki z przewodnikiem po Kowarach. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich, którzy chcą poznać historię i sekrety ciekawego miasta. 

W najbliższą sobotę, 14 lipca, odbędzie się drugi z tegorocznych spacerów. Trasa wędrówki prowadzi szlakiem kowarskich sanatoriów i księżniczki Feodory. Start wędrówki o godzinie 10.00, zbiórka na skwerku przy skrzyżowaniu kowarskich ulic: Dworcowej i Jeleniogórskiej (przy "Bistro pod Orłem" - dawna restauracja "Jędrek").
Trasa drugiego spaceru obejmuje m.in.: wejście na teren parku byłego Sanatorium „Kowary”, podziwianie budynku dawnego prywatnego Pawilonu Przeciwgruźliczego „Szarotka”, zapoznanie się z architekturą kowarskiego szpitala „Bukowiec” oraz wystawą w sieni budynku poświęconą wybitnemu polskiemu grafikowi Józefowi Gielniakowi, zwiedzanie parteru, jadalni i kaplicy przepięknego szpitala „Wysoka Łąka”. Podczas spaceru uczestnicy obejrzą także grobowce rodziny von Reuss, wysłuchają opowieści o losach księżniczki Feodory - najstarszej prawnuczki brytyjskiej królowej Wiktorii. Chętni będą mogli również zwiedzić „Muzeum Narzędzi Tortur” w Domu Kata.
Spacer poprowadzi nasz miejski przewodnik pan Bernard Utrata. Udział w wędrówce jest bezpłatny (z wyjątkiem wstępu do Domu Kata). Uczestnicy spacerów powinni zapoznać się z ich regulaminem na stronie: https://turysta.kowary.pl/spacery-po-kowarach-z-przewodnik…/ Poniżej zdjęcia ze szlaku najbliższej wędrówki oraz afisz zapowiadający koleje wycieczki.
 

Kowary - Spacer 2 - 2018 (1).JPG
Kowary - Spacer 2 - 2018 (2).JPG
Kowary - Spacer 2 - 2018 (3).JPG
Kowary - Spacer 2 - 2018 (4).JPG
Kowary - Spacer 2 - 2018 (5).JPG
Kowary - Spacer 2 - 2018 (6).JPG
Spacery po Kowarach 2018.jpg