To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spłonęła fabryka zniczy

Spłonęła fabryka zniczy

Hala produkcyjna w fabryce zniczy Rade w Szczytnicy koło Bolesławca spłonęła w wyniku pożaru. Na miejscu z pożarem walczyło kilkanaście załóg strażacy pożarnej, obecnie trwa dogaszanie.

Hala produkcyjna zniczy pod Bolesławcem zaczęła płonąć o godzinie 15. Strażacy walczyli, aby ogień nie przeniósł się na okoliczne zabudowania. Nie jest znana jeszcze przyczyna pożaru.

- Hala, która spłonęła to głównie miejsce, gdzie produkuje się znicze, znajdowały się tam opakowania, parafina farby i lakiery. Nie było żadnych szans, aby uratować zakład przed spaleniem – mówi Robert Brzeziński z-ca KP PSP w Bolesławcu.

Policjanci przez wiele godzin nie wpuszczali do Szczytnicy żadnych samochodów, aby nie utrudniać akcji strażakom. Na szczęście nie ma żadnych ofiar. Pracownicy firmy Rade w ratowali przed ogniem ostatnie dokumenty.

Hala produkcyjna w Szczytnicy zajmuje obszar ok. 600 m kw.

Za zdjęcia dziękujemy portalowi bolec.info.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Komentarze (2)

Strażak będący na zdjęciu zapomniał że szelki zakłada się na ramiona, zwisające wolno stwarzają zagrożenie zahaczenia się o coś wystającego. Natomiast strażakom w białych hełmach polecam założenie podpinek po kurtki bojowe bez których umundurowanie nie spełnia wymogów BHP

Na strażaków, kominiarzy, policjantów i strażników miejskich zawsze można liczyć. Również na forach dyskusyjnych...