To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sondażowe wyniki badań

Sondażowe wyniki badań

Marcin Zawiła prowadzi w wyścigu o fotel prezydenta Jeleniej Góry, za nim jest Marek Obrębalski – tak wynika z sondażowych badań, udostępnionych przez komitet Zawiły Razem Zmieniamy Jelenią Górę.

Badania przeprowadzono na zlecenie komitetu obecnego prezydenta. Wykonała je zewnętrzna firma w dniach 27 - 31 października.

Przeprowadzono je na grupie około 900 jeleniogórzan. Na pytanie „gdyby wybory odbyły się w najbliższa niedzielę, czy wziąłbyś w nich udział” aż 68,8 procent odpowiedziało „zdecydowanie tak” a 5,4 procent – raczej tak, 3,2 procent – raczej nie a 14 procent – zdecydowanie nie.
W sondażu prezydenckim prowadzi Marcin Zawiła. Oddanie głosu na obecnego prezydenta zadeklarowało 38,2 procent ankietowanych, na Marka Obrębalskiego chce zagłosować 20,5 procent. Trzecie miejsce w tym sondażu zajmuje Piotr Paczóski z poparciem na poziomie 7,6 procent. Dalsze miejsca zajmują: Paweł Wilk (5,1 procent) i Tadeusz Lewandowski (4,5 procent). Spora grupa nie zdecydowała jeszcze, na kogo zagłosuje – aż 21,8 procent.
O ile prezydent prowadzi w wyścigu o fotel szefa miasta, o tyle jego komitet wypada przeciętnie jeśli chodzi o głosowanie do rady miejskiej. Tu zdecydowanie prowadzi Platforma Obywatelska, na którą chce zagłosować 27,3 procent ankietowanych, PiS ma poparcie na poziomie 15,5 procent, SLD – 13,4 procent a Razem Zmieniamy Jelenią Górą – 9,8 procent. Komitet Siła Mieszkańców chce poprzeć 1,3 procent badanych. 2,5 procent badanych chce zagłosować na któryś z pozostałych komitetów. Co ciekawe, aż 30,2 procent stanowi grupa niezdecydowanych.
O ile zdecydowana większość badanych deklaruje, że Jelenia Góra to dobre miejsce do życia i miejsce atrakcyjne dla turystów, o tyle większość uważa, że stolica Karkonoszy nie jest dobrym miejscem do pracy. Bezrobocie zostało uznane za największy problem w mieście, drugi w tym zestawieniu jest porządek w mieście.
Miażdżąca większość badanych jest zadowolona z życia w Jeleniej Górze.
Przed wyborami wiele komitetów zamawia sondażowe badania. Ich wyniki są bardzo różne, dlatego należy do nich podchodzić z dystansem. Dotychczas jednak wyniki trzymano w wielkiej tajemnicy. Razem dla Jeleniej Góry jako pierwszy upublicznił je. Czy pokryją się one z rzeczywistością? Przekonamy się już niedługo.
Poniżej kilka plansz z opracowania przygotowanego na zlecenie komitetu „Razem dla Jeleniej Góry”.
 

badania_1.jpg
badania_2.jpg

Komentarze (33)

Brawo! Brawo! Brawo!

oczywiście dla Marka Obrębalskiego, bo to on ma zdecydowanie największe poparcie.

Ten sondaż mogą sobie w buty sobie schować może wtedy będą wyżsi. Można go porównać z wiadomościami tvn 24, czy wybiórczą, czerpanie wiedzy z takiego sondażu to jak picie wody z szamba. Zobaczcie tutaj:
http
najpierw była druga Irlandia, potem Polska w budowie, a teraz robią sondaże z d***.

portalsamorzadowy.pl

No tak razem zmieniamy Jelenią Górę .... na gorzej czy na lepiej? Bo zmiana może być w dwie strony.

I tak powinno zostać!

Ten sondaż to jedna wielka kpina! Nikt mi nie wmówi, że na Marka O. chce głosować aż 20 proc! mieszkańców mojego miasta! Oceniam go na 10 proc. Teraz pewnie się obrazi.

k****ni wierzycie w sondaż który zleciła jedna ze stron.

Ten sondaż mogą sobie w buty sobie schować może wtedy będą wyżsi. Można go porównać z wiadomościami tvn 24, czy wybiórczą, czerpanie wiedzy z takiego sondażu to jak picie wody z szamba. Zobaczcie tutaj:
http
najpierw była druga Irlandia, potem Polska w budowie, a teraz robią sondaże z d***.

Przez Obrębalskiego nasze miasto jedynie ponosiło straty, i w dalszym ciągu ponosimy konsekwencje jego nieodpowiedzialności i niegospodarności. Wystarczy wspomnieć TERMY i straty na ich fatalnej lokalizacji. 1. utrata wpływów z podatku od nieruchomości za tereny odkupione od PMP. 2. Wykup tych terenów od PMP za niebotyczną kwotę. 3. Straty spowodowane pękaniem murów starych budynków przerabianych na TERMY - dodatkowe nakłady. 4. Koszty utylizacji przez miasto materiałów składowanych przez PMP na tej działce. 5. Wybór fatalnego wykonawcy - dodatkowe miliony na spłaty zobowiązań dla podwykonawców. Przykłady niegospodarności Marka Obrębalskiego za czasów jego prezydentury można mnożyć. A teraz chce nas wraz z Papajem podporządkować Wrocławiowi i pazernemu na unijną kasę Dutkiewiczowi. Ciekawe, że na listach PO do Rady Miejskiej Jeleniej Góry nie ma członków PO, tylko członkowie ODŚ z Sajnogiem na czele. Przecież to są ludzie Dutkiewicza więc nie będą działali na rzecz Jeleniej Góry, a na rzecz ich guru z Wrocławia. A swoją droga - co Obrębalski zrobił pozytywnego w Jeleniej Górze? - NIC. Jelenia Góra za czasów jego prezydentury była miastem konfliktów. A teraz wielka miłość z Papajem? z Tym Papajem, przez którego odszedł z PO, który przez swoje chore ambicje partyjnego aparatczyka skonfliktował się już z kolejnym prezydentem miasta i chce nas oddać Dutkiewiczowi i Protasiewiczowi , żeby pozbawić Jelenią Górę możliwości aspirowania o środki unijne. Każdy - tylko nie Obrębalski. A Papajowi tez czas powiedzieć Pa pa (j). I nie zapominajmy, że do Rady Miejskiej Jeleniej Góry na kolejną kadencję kandyduje mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki. Temu Panu też już warto podziękować.

----- ŻENADA ----

o wy na to?

http

Nie wierze w sondaże... i jestem przekonany że wszystko rozstrzygnie się 16tego. Zawiła wygra bo zasłużył na to i tyle. To najlepszy gospodarz od wielu lat !!!

Pan Obrażalski drugi? :((( Myślałem, że będzie ostatni!!! Przemądrzały, myślący jedynie o sobie. Z Sajnogiem za plecami.

ten sondaż przeprowadzono wśród zwolenników Zawiły i wynika z niego, że tylko połowa widzi w nim prezydenta. Żenada. Nawet nie chcą popierać swego idola

... na szczęście Lewandowski i Wilk w ogonie... jest super...

Obrębalski wszystkim dzisiaj wszystko obiecuje. Podręczniki za darmo, czysto będzie za darmo, nawet sprywatyzuje spółki za darmo. PEC sprzedał przecież, teraz pewnie czas na MZK? Nie wierzę mu!

... PW z SM, a w temacie bredni o 25 tys. nowych miejsc pracy zaszły jakieś zmiany?

... czy tam 15, whatever...

cytat z badania.....
Miażdżąca większość badanych jest zadowolona z życia w Jeleniej Górze.
to u nas pytali>?

poziom dziennikarstwa zadziwia i żenuje... czy nj będą publikować materiały doręczane przez każdy komitet wyborczy, czy tylko przez niektóre? Czy publikacje materiałów doręczanych przez komitety wyborcze odbywają się na zasadzie ogłoszeń wyborczych, czy może drukujecie propagandę wyborczą za darmo? Wypadałoby podać nazwę ośrodka, który przeprowadził te badania... TNS OBOP, CBOS, Demoskop, Homo Homini czy też może Towarzystwo Wzajemnej Adoracji im pana prezydenta Zawiły. Widać materiał dostarczony przez KW pana prezydenta jest ważniejszy, niż np. decyzja Urzędu Zamówień Publicznych dotycząca fontanny przy baniakach, której nj nie zauważyły. Przykre, ale w takiej atmosferze w tym mieście rzeczywiście nic się nie zmieni, bo wciąż będą rządzić ci sami ludzie i nie mówię tu tylko o samorządzie...

Bez sondaży wiadomo że wygra Zawiła i bardzo dobrze. Nigdy więcej Obrażalskiego w ratuszu!

ściema te badania. sami sobie kółeczka wyrysowali w powerpoincie. Nie podają kto je robił. Moze sobie sam Zawiła narysował

Bez drugiej tury i tak się nie obejdzie! Zachęcam komitety wyborcze (wszystkie) do przedstawienia "swoich" badań sondażowych.
Przypuszczam jednak, że druga tura będzie powtórzeniem tej sprzed czterech lat.

4 lata wylewania pomyj na Zawiłe, na PO, plucie szczucie, hasła typu:

- "nie macie szans" - głoszone przez frustratów którzy nie mają o niczym pojęcia,
- "tej siły już nie powstrzymacie" głoszone przez zapatrzonych w Korwina gimnazjalistów
- "przyjdzie PiS i was pozamiata" - głoszone przez narodowych sfrustrowanych socjalistów
- "pora na kogoś młodego i zdolnego" - głoszone przez ludzi, na których listach znajduję się stara gwardia typu Pan Prystrom

do tego dochodzą lokalni "liderzy" - ujadacze, którzy tania demagogią chcą zaskarbić sobie przychylność gawiedzi.

Tak, najprawdopodobniej Zawiła dalej będzie Prezydentem, tak PO pewnie będzie miała ok 35 % a komitet Zawiły ok 10 % w radzie miasta ...i teraz moje pytanie - czy wszyscy wichrzyciele z tzw opozycji znajdą jakiś inny pomysł na siebie po wyborach? czy tylko pozostanie im wieczny bunt ku uciesze motłochu?

Mam pytanie do przedstawicieli wszystkich wyżej wymienionych grup

Ten sondaż to możesz sobie w buty sobie schować może wtedy będziesz wyższy. Można go porównać z wiadomościami tvn 24, czy wybiórczą, czerpanie wiedzy z takiego sondażu to jak picie wody z szamba. Zobacz tutaj
http
i zapamiętaj sobie, że Twoje po to ch,d i kamieni kupa, nic więcej.

tu realniejszy sondaż można zobaczyć http

Zobaczcie na jelenia góra nasze miasto, tam jest realniejszy sondaż

Głosujcie, głosujcie WARTO TO ZOBACZYC wpisz "dnia 4 czerwca" na youtube

Manipulacja i propaganda potrafi omamić lud. Znamy z kart naszej historii jak to wyrabialiśmy 300% normy.Kiedyś pokazywano nam kroniki filmowe chwalące nasz rozwój i dobrobyt. Znajduję analogię w postępowaniu naszego obecnego prezydenta: oddawanie placów rekreacyjnych jesienią, naprawianie ulic, darowanie samochodów instytucjom, została wydana "chwalipięcka" gazeta na ok 20 stron jak to rośniemy w górę i to wszystko oczywiście tuż przed wyborami. Jaka jest prawda każdy mądry wie. Teraz przyszedł czas na tendencyjny sondaż...
Wolimy aby naszym miastem rządził ktoś inny, ktoś kto wie jak prowadzić działalność gospodarczą i nie jest nakręcany "kluczykiem politycznym"

Pusty i zaniedbany plac przy ul.Kilińskiego to pomnik głupoty ludzi rządzących JG.Stadion za 16 mln na który przychodzi stu uchlanych kiboli to dzieło Zawiły i Rady Miasta.Durny do urny !!!