To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sobiesiak wybuduje 6-osobowe krzesło w Karpaczu

Sobiesiak wybuduje 6-osobowe krzesło w Karpaczu

Spółka Winterpol odebrała w poniedziałek pozwolenie na budowę kolei krzesełkowej w Białym Jarze w Karpaczu. Jej współwłaścicielem jest znany z afery hazardowej Ryszard Sobiesiak. Na uprawocnienie się pozwolenia na budowę są dwa tygodnie. Jeśli nikt jej skutecznie nie zaskarży, w przyszłym roku Winterpol wybuduje 6-osobowę kolejkę krzesełkową długości 600 metrów i towarzyszącą mu trasę narciarską.

Kolej krzesełkowa ma powstać pod wyciągiem na Kopę. Dolna stacja będzie w pobliżu głównej drogi przez Karpacz. Nartostrada ma być łatwa, pod względem stopnia trudności na poziomie Puchatka w Szklarskiej Porębie.

Winterpol stara się o budowę wyciągu w Karpaczu od kilku lat. Popieranie tej firmy przez burmistrza Karpacza Bogdana Malinowskiego wzbudziło zainteresowanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zarzutów nikomu jednak nie postawiono, choć przesłuchania w tej sprawie prowadzono jeszcze latem.

W Karpaczu od lat przybywa hoteli i restauracji, ale pod względem bazy narciarskiej stoi on od dawna w miejscu. Pozostaje daleko w tyle za Szklarską Porębą i miasteczkami w czeskich Karkonoszach.

 

Komentarze (17)

Nie rozmieszajcie mnie. Czy ktoś wie ile ten stok ma metrów i jakiej szerokości będzie nartostrada.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja wiem
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sobiesiak wybuduje jak mu pozwolą EKO-Terroryści a oni biorą duużo w łapę! :lol:

ale ziomki Miro, Zbycho i Rycho będą teraz za pośrednictwem lokalnych pismaków wciskali gawiedzi, że ten wyciąg, to zbawienie dla regionu, gwarancja prosperity i ogólnej szczęśliwości. Że za jego sprawą opustoszeją alpejskie kurorty, Austryjacy zaczną masowo jeździć na narty do Polski a Czesi ogłoszą żałobę narodową z obawy przed konkurencją. :)

Ty janek, gdzie bierzesz? Do buzi?

Z niektórych komentarzy można czerpać przykłady błędów ortograficznych, jakie normalnemu człowiekowi nie przyszłyby do głowy:

Anonimowy napisał:
ale ziomki Miro, Zbycho i Rycho będą teraz za pośrednictwem lokalnych pismaków wciskali gawiedzi, że ten wyciąg, to zbawienie dla regionu, gwarancja prosperity i ogólnej szczęśliwości. Że za jego sprawą opustoszeją alpejskie kurorty, Austryjacy zaczną masowo jeździć na narty do Polski a Czesi ogłoszą żałobę narodową z obawy przed konkurencją. :)

No to dalej, wytnijcie jeszcze trochę drzew ! Będzie czym oalić w kominkach !

Ale to dobrze , że ktoś chce inwestować w regionie. Czy źle ?! B)

(do MD) Oczywiście, że dobrze, tylko dlaczego w Białym Jarze i dlaczego nasze małe Karkonosze zmieniać w Alpy !!! I na dodatek przy pomocy jakiegoś oszusta ! Ja tego nie rozumiem - co się dzieje ! To, co było urokiem tych gór przemija razem z betonowymi konstrukcjami, na które prowincjonalni urzędnicy wydają zgodę bez umiaru, w nadziei, że przybędzie turystów i napełni miejską kiesę. Naiwność prowincjusza ... Ludzie zaczynaja szukać ciszy i spokoju, a nie przeludnionych kurortów ...

Do tej pory tylko czytałem wpisy kilku pseudoobrońców gór i nie moglem pojąc skąd w nich tyle nienawisci, bo panowie nie czarujmy się wy wpisujecie się wszędzie gdzie tylko wam pozwolą, ton waszych wypowiedzi jest zawsze ten sam jak sie czyta wasze wpisy przeciwników budowy wyciagu odnosi sie wrażenie że piszą to ciągle te same osoby, ale dlaczego panowie nie krytykujecie spólki pana wareckiego która nie robi nic dla rozwoju bazy narciarskiej w karpaczu a głównie to oni powinni już dawno zlikwidowac zabytek o nazwie zbyszek. Mamy już dośc sluchania że wszyscy im przeszkadzają ,jakoś w szklarskiej potrafili załatwic i zbudowali zupełnie nowy wyciąg.Reasumując może pora panowie wziąc się za społkę pana wareckiego bo odnoszę wrazenie ze to co oni robią to słowo sabotaż jest bardzo łagodnym określeniem i jeżeli macie odrobinę chonoru do dajcie już spokój z protestami i weżcie sie za robotę.

Panie JA sądząc po pańskiej wypowiedzi to bezpodstawnie obraża pan wszystkich mieszkańców karpacza i okolicy bo pan to pewnie z warszawy a jeżeli pan szuka spokojnych nmiejscowosci w karkonoszach to proszę odwiedzic sosnówkę,jagniątków,borowicę szczególnie wieczorem te miejscowości są przykładę jak niszczyc życie.Czeski harachow czy inne miejscowości są mniejsze od polskich a nich pan zobaczy jak sie rozwijają.

Panie "prowincjusz ale nie urzędnik" vel "jurek", co to utyskuje, że ciągle te same osoby dodają wpisy: rzyczywiście nie mamy chonoru. Mamy za to honor, który nie pozwoliłby nam z opozycyjnego niegdyś radnego przepoczwarzyć się w v-ce burmistrza gotowego dać sobie kolków w kicio nawbijać za swojego zwierzchnika. Skoro posługuje się Pan przykładami czeskich miejscowości warto sprawdzić, że Harrachov piszę się właśnie tak, jak napisałem. Warto też sięgnąć po czeską prasę. Niedawno czeski portal DNES, który zainteresował się inwestycją Gołębiewskiego przeprowadził ankietę dotyczącą inwestycji w Karkonoszach. Na pytanie, czy w Naszych górach powinny powstawać wielkie, nowoczesne hotele ponad 6500 internautów odpowiedziało przecząco. Za, było tylko ok. 500 podobnych tobie zakompleksionych wsioków.

panie anonimowy pan tylko probuje wszystkich obrażac bo tak naprawde to nawet to panu nie wychodzi, jest pan żalosny i pewnie stary pierdziel ktory nie ma zadnych konkretnych argumentow poza kupą bredni ktore pan wypisuje, współczuje panu .A tak na marginesie to do spółki wareckiego pan się wogóle nie odniósł i to mi wystarczy kogo pan reprezentuje.

to ci merytorczna odpowiedź na konkrety. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ech rudy, daj sobie spokój. i weź się do roboty.

panie Anonimowy vel Panie R.Na wszystkich blogach i forach zieje Pan jadem ,albo powinien sie Pan leczyc albo zmienic sponsora.Jest takie powiedzenie, że ze swoja nienawiścią trzeba się czasem przespac.I to Panu radzę.Dobranoc.

nie bójcie. KPN da radę. powiatowy Inspektor nadzoru budowlanego nie będzie miał zastrzeżeń. Czy wyciąg jest potrzebny pokażą klienci. Jak komuś się nie podoba, to może się sprzeciwić budowie. Obowiązany jest jednak wykazać, że jest stroną postępowania w myśl art.28 Kodeksu postępowania administracyjnego. Może tak próbować szczęści jak robią to zieloni. Może mu coś odpali Pan Sobiesiak, albo zatrudni w kasie biletowej.

Karpacz ma ph, że nie ma terenowych możliwości do wykonania nartostrady. ja wolę jeździć na narty do Szklarskiej. szczególnie lubię lolę, bo to jest nartostrada dość długa i nie trudna. Pamiętam czasy jak jechaliśmy autobusem na narty o 6 rano, aby wjechać jako pierwsi jadnokrzesełkowym wyciągiem na Szrenicę. ale było klawo. wtedy byłem za budową wyciągów kanapowych. dzisiaj dalej jestem za. a może schować by wyciągi w tunelach pod ziemią. nie szpeciłyby krajobrazu. Pewnie jednak nikogo nie stać na taką inwestycję.
o gołębnik też zasypać a w oknach nalepić fototapety z Alp. Turysta za tak małe pieniądze znajdzie się w Alpach. bla bogatszych fototapety z Himalajów. Ale byłby wypas.
anonim- wykazałeś Czeską pravdę. takie tendencje są wszędzie, gdzi ludzi zmęczyli się przemysłem turystycznym, nie turystyką. Hiszpanie, choć zarabiają, to jęczą, że mają dość. A to pogodni ludzie przecież.