To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Skarby lasu w Lwówku Śląskim

Skarby lasu w Lwówku Śląskim

X Dolnośląski Festiwal Dary Lasu już 29 września 2018 na Stadionie Miejskim we Lwówku Śląskim. To bardzo atrakcyne wydarzenie każdego roku przyciąga mnóstwo gości, zafascynowanych skabami naszych lasów oraz plenerową zabawą w jesiennej oprawie.

Organizatorzy zaplanowali różnego rodzaju konkursy dla dzieci i dorosłych. Dodatkowymi atrakcjami będą prezentacje multimedialne, dotyczące zagadnień leśnych, barwne stoiska nadleśnictw, pszczelarzy i kół łowieckich. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz stoisk z sołectw powiatu lwóweckiego, prezentujący lokalne wyroby kulinarne i artystyczne, oraz akcja "Sadzonka za surowce wtórne". W programie także widowiskowy turniej rzeźbienia w drewnie, degustacje potraw, wystawa sprzętu pracującego w lesie, konkursy przyrodnicze i wiele innych atrakcji festynowych.
W tym roku podczas imprezy odbędzie się również rajd rowerowy organizowany przez powiat lwówecki w ramach polsko-czeskiego projektu "Droga do niepodległości na polsko-czeskim pograniczu", konkurs wędkarski w Leśnictwie Nowogrodziec, marsz nordic-walking, maraton MTB Forteca Lwówka Śląskiego, konkurs rzeźbienia w drewnie, zawody strzeleckie oraz polsko-czeskie gotowanie bigosu i koncert sygnalistów z TL w Miliczu. Na scenie wystąpi także kabaret PAKA i zespół Rząsinianki.
Imprezy sportowo-rekreacyjne startują już od godz. 7.00. Blok dziecięco-młodzieżowy od 11.15. Oficjalne otwarcie festiwalu o 13.00. Szczegółowy program w Kompasie Górskim na jesień 2018 (dotępnym także z elektronicznym wydaniem Nowin Jeleniogórskich z 11 września 2018 r.) oraz na afiszu publikowanym poniżej. 

Dary Lasu 2018.jpg

Komentarze (1)

super - dziękuję :)