To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Siudym w roli Hitchcocka, czyli premiera w Norwidzie

Siudym w roli Hitchcocka, czyli premiera w Norwidzie

„Pułapka na myszy” Agaty Christie w reżyserii Marka Siudyma rozpocznie rok 2020 w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Premiera spektaklu już 4 stycznia o godz. 19.00.

Coroczna, kryminalna zagadka w karnawale to w ostatnich latach u Norwida już niemal tradycja. Po cieszących się wciąż wielkim powodzeniem u widzów realizacjach „Szalonych nożyczek” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego i „Ośmiu kobiet” Roberta Thomasa w reżyserii Jerzego Bończaka, proponujemy Państwu kolejną wyprawę w ekscytujące rejony, w które niegdyś zabierała widzów wyludniająca ulice, telewizyjna Kobra.
Prapremiera teatralnej wersji „Pułapki na myszy” Agathy Christie odbyła się w Londynie w roku '52. Przedstawienie zagrano ponad dwadzieścia tysięcy razy. Liczymy na to, że wersja znanego już w Jeleniej Górze w roli reżysera Marka Siudyma powtórzy ten sukces. (No przy uwzględnieniu różnicy w liczbie mieszkańców obu metropolii). Bawić się i bać będziemy w rozkosznych okolicznościach lat pięćdziesiątych. Wnętrze stylowego, tonącego w śnieżnych zaspach pensjonatu zaprojektował sam Wojciech Stefaniak, a równie eleganckie kostiumy Aleksandra Harasimowicz (vide ubiegłoroczny hit Norwida: „Co widział kamerdyner” Joego Ortona, wyreżyserowany przez Marka Siudyma). We wspaniale odnowionym teatrze powinny się prezentować szczególnie efektownie. Z radia zaś sączyć się będzie urocza muzyka z tamtego okresu (choć nie tylko muzyka...). A na scenie Państwa ulubieńcy: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska (Kluczyk 2019!), Iwona Lach, Piotr Konieczyński, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Filip Toroński. Bilety na ową emocjonującą wyprawę w czasie radzimy rezerwować z wyprzedzeniem
– zapowiada kierownik artystyczny teatru Piotr-Bogusław Jędrzejczak.

Agatha Christie

Pułapka na myszy
tłumaczenie: Hanna Baltyn
reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Siudym
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
asystentka reżysera: Iwona Lach
Mollie - właścicielka pensjonat: Katarzyna Trzeszczkowska
Panna Casewell – gość pensjonatu: Marta Kędziora
Pani Boyle – gość pensjonatu: Elwira Hamerska-Skórecka
Giles – mąż właścicielki pensjonatu: Filip Toroński
Christopher – gość pensjonat: Robert Mania
Paravicini – nieproszony gość: Bogusław Siwko
Major Metcalf – gość pensjonatu: Piotr Konieczyński
Trotter – sierżant policji: Andrzej Kępiński
Pani Barlow: Iwona Lach

Najbliższe przedstawienia:
4 stycznia 2020 r. godz.19.00 – Premiera
5 stycznia 2020 r. godz. 18.00
9, 10, 11 stycznia 2020 r. godz. 19.00
12 stycznia 2020 r. godz. 18.00

Uwaga! Dla Czytelników NJ mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na „Pułapkę na myszy” w Teatrze Norwida. Informacja, jak można je zdobyć, w świąteczno – noworocznym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 24 grudnia 2019 r. Zapraszamy! 

W aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 17 grudnia 2019 r. rozmowa z reżyserem spektaklu Markiem Siudymem!