To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sentymentalne podróże Lupy

Sentymentalne podróże Lupy

Krystian Lupa spotkał się wczoraj z jeleniogórską publicznością w Galerii Sztuki BWA i na Scenie Studyjnej Teatru Norwida! Do Jeleniej Góry przyjechał tylko na kilka godzin: na wernisaż wystawy rysunków teatralnych, projektów kostiumów i scenografii w Galerii BWA i na spotkanie Obserwatorium Karkonoskiego.

Na spotkanie z Krystianem Lupą przyszli teatromani, którzy pamiętają spektakle Krystiana Lupy w Jeleniej Górze, aktorzy, którzy z nim pracowali, ale i młodzież, która legendę Lupy zna tylko z przekazów medialnych.

Nikt się nie zawiódł. Krystian Lupa w BWA opowiadał o rysunkach, pracy w teatrze i swoich związkach z Jelenią Górą. A potem długo przemierzał Scenę Studyjną w Teatrze Norwida, wspominając jeleniogórskie spektakle, próby, zmagania twórcze, które były w tym miejscu jego udziałem. Reżyserowi „podpowiadały” osoby wówczas najbliżej z nim współpracujące: Alina Obidniak, Urszula Liksztet, Irmina Babińska, Henryka Dygdałowicz- Baldy. Opowieści, również te anegdotyczne, Krystiana Lupy poprzedziło słowo Andrzeja Więckowskiego, moderatora Spotkań Obserwatorium Karkonoskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ