To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Seniorzy rządzą miastem!

Seniorzy rządzą miastem!

Barwnym korowodem i przekazaniem kluczy do miasta rozpoczęły się tegoroczne Senioralia. Koncerty na Placu Ratuszowym , przesłuchania konkursowe w sali JCK potrwają do soboty.

Kilkaset osób ruszyło spod kościoła garnizonowego w barwnym pochodzie. Rozśpiewani, poprzebierani, na rowerach, na koniu (to Stanisław Dziedzic) szli przez miasto demonstrując wigor i fantazję. Na Placu ratuszowym doszło do przekazania klucza do bram miasta. Prezydent Marcin Zawiła przekazał go Stanisławowi Dziedzicowi. - Senioralia to okazja, żeby pokazać, że seniorzy są aktywni, że mogą żyć pełnią życia. Chcemy przekonać tych, którzy pozostają z boku, że na emeryturze też mogą się czuć przydatni, wartościowi, spełnieni – mówił szef jeleniogórskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz organizator imprezy. Prezydent Zawiła pochwalił jeleniogórskich seniorów. Podkreślił, że bardzo go cieszy, iż starsi ludzie są tak aktywni, nie zamykają się w swoich domach, ale uprawiają sporty, wychodzą na zajęcia, uczą się, bawią, są aktywni, realizują swoje marzenia sprzed lat.

 

Na scenie ustawionej na Placu Ratuszowym od pierwszego dnia Senioaliów prezentują się zespoły ludowe (od godz. 13.00). W dniu otwarcia szczególnie podobali się Smolniczanie. Przypomnijmy, że dziś w (czwartek) i jutro (piątek) o godz. 13. w sali JCK będą trwały przesłuchania konkursowe w ramach V Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Na 1. października zaplanowano finał obchodów Senioraliów. W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędzie się uroczysta akademia, a do tego poznamy laureatów Przeglądu. Koncert „Melodie polskie” zakończy ten pełen wrażeń dzień (obowiązują na koncercie płatne wejściówki).

 

Patronat honorowy nad jeleniogórskim Senioraliami objęli: Zofia Czernow, posłanka RP, Cezary Przybylski, marszałek województwa Dolnośląskiego oraz Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

 

Zdjęcia: Cezariusz Wiklik

DSC_7642_1.jpg
DSC_7576_1.jpg
DSC_7583_1.jpg
DSC_7596_1.jpg
DSC_7602_1.jpg
DSC_7604_1.jpg
DSC_7606_1.jpg
DSC_7607_1.jpg
DSC_7609_1.jpg
DSC_7612_1.jpg
DSC_7615_1.jpg
DSC_7617_1.jpg
DSC_7625_1.jpg
DSC_7631_1.jpg
DSC_7634_1.jpg
DSC_7638_1.jpg