To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Senioralia 2017 już w ten weekend

Senioralia 2017 już w ten weekend

Barwny korowód zaproszonych gości, niezwykły koncert na Placu Ratuszowym i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznych Senioraliów. – Zapraszamy mieszkańców i turystów – mówi Stanisław Dziedzic, jeden z organizatorów.

Senioralia odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (30 września – 1 października). Uczestniczą w nich seniorzy z całego Dolnego Śląska. Największy zasięg ma przede wszystkim VI Dolnośląski Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów. Zgodnie z regulaminem konkursu, mogą w nim startować zespoły składające się z artystów w różnym wieku, m.in. młodzież. – W ten sposób łączymy pokolenia. Do przeglądu zgłosiło się już około 30 zespołów, w tym około 370 wykonawców – mówi Stanisław Dziedzic. Zespoły te wystąpią w konkursie i zaprezentują się publiczności na scenie na Placu Ratuszowym.

Święto seniorów rozpocznie się tradycyjnym korowodem, który wyruszy spod Kościoła Garnizonowego (30 września, godz. 11.) i przejdzie do centrum, by tam spotkać się z prezydentem i odebrać klucze do miasta. Znakiem rozpoznawczym uczestników korowodu będą słoneczniki. Tradycyjnie już, organizatorzy przewidzieli nagrody za najpiękniejsze przebranie.

– Szczególnym akcentem tegorocznej imprezy będzie udział zaprzyjaźnionych seniorów z Republiki Czeskiej, współpracujących z seniorami ze Szklarskiej Poręby i Karpacza – mówi S. Dziedzic.
Punktem kulminacyjnym będzie koncert przebojów rozrywkowych w wykonaniu zespołu Five Up pn. „Nie liczę godzin i lat” (1 października, od godz. 15.00, scena na Placu Ratuszowym). Zespół ten tworzą soliści i tancerze. Usłyszymy słynne przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Seweryna Krajewskiego.

Zabawa nie kończy się dla seniorów we wspomniany weekend. Tydzień później (sobota, 7 października) w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. W programie m.in. występy laureatów przeglądu twórczości. – Przygotowaliśmy 170 wejściówek i praktycznie już się one rozeszły – mówi Stanisław Dziedzic.

Organizatorem „Senioraliów” jest Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.