To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Schetyna jedynką PO w okręgu jeleniogórsko-legnickim

Schetyna jedynką PO w okręgu jeleniogórsko-legnickim

Do wyborów parlamentarnych jeszcze sporo czasu, ale Platforma już wstępnie podzieliła miejsca na listach. Jedynkę w okręgu jeleniogórsko-legnickim ma mieć marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Wybory odbedą się dopiero jesienią, jednak Platforma już przygotowała pierwsze piątki na listach. Decyzje personalne zapadły kilka dni temu w kręgach dolnośląskich struktur partii, dzisiaj przewodniczący partii Jacek Protasiewicz ma przedstawić te propozycje na posiedzeniu zarządu krajowego.

Kolejne miejsca w okręgu jeleniogórsko-legnickim za Schetyną mają zająć: posłanka Ewa Drozd, poseł Norbert Wojnarowski oraz poseł Robert Kropiwnicki, który niedawno objął mandat po Janie Mikuliczu. Przed Kropiwnickim będzie prawdopodobnie Iwona Krawczyk z Kamiennej Góry, która startowała także w poprzednich wyborach.

- To na razie tylko wstępne przymiarki. Przewodniczący Protasiewicz został poproszony, by przygotować propozycje na zjazd krajowy partii – mówi sekretarz dolnośląskiego PO Jarosław Charłampowicz. - Przede wszystkim stawiamy na obecnych posłów.

Zapewnia, że na listach nie zabraknie kandydata z Jeleniej Góry. - Jelenia Góra jest mocnym ośrodkiem, PO ma tam bardzo dobry wynik. Jest mocno reprezentowana na Dolnym Śląsku. Na pewno będzie kandydat z tego miasta na dobrym miejscu, ale dziś nie umiem podać nazwiska. Na to jeszcze za wcześnie – powiedział nam.

Dodał też, że wysokie miejsce będzie miał Wojciech Sokołowski, który posłem jest od dwóch miesięcy. Objął on mandat po Marcinie Zawile.

Liderem listy we Wrocławiu ma być Bogdan Zdrojewski, zmiany planowane są w Wałbrzychu. Liderką zostanie posłanka Katarzyna Mrzygłocka, która w poprzednich wyborach startowała z „dwójki”. Wówczas jedynką był Zbigniew Chlebowski, ale od pamiętnej afery hazardowej nie jest w Platformie.

Komentarze (11)

Oj Robert chyba jednak marszałek a nie v-ce ;-)

Oj tak, już poprawiłem.

W Jeleniej Górze podobno namaszczono na POsła Jerzego Łużniaka

I znowu wykiwali Wichniaka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kto to jest ten Schetyna, że kandyduje z takiego grajdoła? B)

Kandydat z Jeleniej Góry nie ma co liczyć na dobre miejsce na liście do Sejmu. Dostanie może 6 lub 7. Wątpię żeby Łużniak chciał startować z tak odległej pozycji. Z tego co się mówi wystawią kogoś na pożarcie i wszystkie siły rzuca lokalni działacze na Pokoja jako kandydata do Senatu.

Schetyna to doświadczmy polityk jeździ po Polsce klepie kandydatów z PO i mówi że to bardzo dobry kandydat ciekawe kto jego poklepie :D

Mam za duży dom .Nie da się go podzielić. Nie korzystam z żadnej pomocy mimo II grupy inwalidzkiej. KOGO TO OBCHODZI? Czym się ogrzeję? PODATKI PŁACIĆ MUSZĘ .BYŁEM W URZĘDZIE ALE PRAWO JEST TYLKO DLA BOGATYCH. Biedny musi się nabiegać ,naznosić papierków i zaświadczeń w rezultacie ma tylko dobre krążenie własnego układu krwionośnego i na tym koniec, państwa pomocowego się ZAKOŃCZY.
przyjechali Kowboje każdy bierze co swoje,
przyjechali bandyci każdy kradnie co chwyci,
przyjechali złodzieje w co się biedny odziejesz,
przyjechali oszuści nawet zupki nie puści,
przyjechał policja nie dała im po pyskach.
przyjechali piłkarze obślinili im twarze,
przyjechali gówniarze bez zupy pokazali im gołe d***.
d*** dziubdziuś nie równa zawsze będzie dla gówna.
przyjechali ramole każdy bierze co swoje,
Przyjechali dziennikarze pozmieniali Wam twarze,
przyjechali atleci cięli podatki jak leci.
Przyjechała telewizja , ja już na Was będę gwizdał !!!!
Dla mnie jesteś Pan Panie Papaj fircyk który wyleciał z konopi a o realiach Życia przeciętnego mieszkańca gówno, gówno i gówno Pan wiesz. NIGDY NIE UDAŁO MI SIĘ SKORZYSTAĆ Z DOPŁAT DO MIESZKANIA BO MAM ZA DUŻY METRAŻ. JESZCZE TYLKO MAŁĄ CHWILKĘ PORZĄDZICIE . NA INWESTYCJE WODNIK NIECH BIERZE KREDYTY.POSADZILISCIE RAMOLA WYSTRZELONEGO Z FOTELA Z JANOWIC WIELKICH GRYGOREWICZA CO Sp***iŁ TO ZOSTAWIŁ MIESZKAŃCOM DO NAPRAWIENIA TERAZ MA NAPRAWIAĆ WODNIKA = PRL = WYWIEZIEMY WAS NA TACZKACH schetynę i tłuska też.

Jestem przekonany, że pisiory za chwilę zgłoszą swojego spadochroniarza i będzie nim kolaborant Adam Lipiński. Uroczyście przyrzekam, że tego już nie zdzierżę i w żadnych wyborach, z tą s...syńską ordynacją, udziału nigdy nie wezmę. Nie godzę się z tym, aby jakiś pacan, przywieziony w teczce, zdobywając 500 głosów wygrał z kimś, kto tych głosów uzyskał ponad 2 tysiące. Bo ponoć takie są z...rane interesy jakichś cwaniaków z którejś z partyjek. Dopóki ordynacja nie będzie jasna i przejrzysta mam was gdzieś !