To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Słabe zainteresowanie uczestników Euro Jelenią Górą

Popularny portal sportowy sport.pl opublikował nieoficjalną listę drużyn, które przymierzają się do wyboru centr pobytowych na Euro 2012. Dobra wiadomość jest taka, że większość wybiera Polskę, zła – nikt nie interesuje się Jelenią Górą.

Jeśli wierzyć informacjom podawanym przez sport.pl, aż 11 drużyn podczas Euro osiedli się w Polsce. Sporym wzięciem cieszą się centra z północnej części Polski oraz Kraków. Miasto to wybrały Holandia, Anglia i Włochy. Niemcy chcą osiedlić się w Gdańsku a Szwedzi w Gdyni. Francuzi wybierają Warkę, Portugalczycy – Opalenicę. Mistrzowie świata i Europy Hiszpanie przymierzają się do Gniewina. Czesi i Duńczycy wybierają Tychy.

Jak widać, zainteresowanie Dolnym Śląskiem, w tym Jelenią Górą, jest praktycznie żadne. O Jelenią Górę pytali co prawda jakiś czas temu Szkoci, ale reprezentacja ta nie zakwalifikowała się do turnieju.

Na szczęście, informacje podawane przez sport.pl można traktować z dużą rezerwą. Po pierwsze: niektóre drużyny, jak Czechy czy Portugalia, muszą jeszcze przejść przez baraże. Po drugie, tak naprawdę wszystko będzie wiadomo po losowaniu grup. Wtedy okaże się, kto gdzie gra i drużyny będą mogły osiedlić się bliżej stadionów, na których przyjdzie im występować. Niektóre drużyny wstępnie rezerwują dwa centra, a dopiero później podejmują ostateczną decyzję.

 

Komentarze (13)

No czym mają się interesowc jak stadionu nie ma, ba nawet nie jest w budowie a trenowac gdzieś musza przecież podczas tego Euro. Baza hotelowa jest ale patrzą też głownie na bazę treningową. Myślę, że szanse był duże ale teraz juz pozamiaane.

pozamiatane*

Ratuszowi chłopcy wciąż się bawią! Obrębalski chciał rozpocząć modernizację stadionu już wiosną, ale ważniejsza okazała się utopijna koncepcja szybkiej ponoć miejskiej kolei! Zabawa w tę kolejkę trwa nadal! po prostu mali chłopcy!

Macie tu lotnisko,warunki powietrzno-zdrowotne,macie chęc ludu,brakuje chęci WŁADZY,która sama sie karmi.Sama się uwielbia.OT TOCZKA.

galdi napisał:
No czym mają się interesowc jak stadionu nie ma, ba nawet nie jest w budowie a trenowac gdzieś musza przecież podczas tego Euro. Baza hotelowa jest ale patrzą też głownie na bazę treningową. Myślę, że szanse był duże ale teraz juz pozamiaane.

HAHAA nabudowali orlikow to niech tam trenują:):):)P) buhhhhhhhhhhhhaaaaa

Nikt zdroworozsądkowy nie sądził chyba, że medialne informacje o rzekomym zainteresowaniu Jelenią Górą zostaną przez jakąkolwiek drużynę zrealizowane w rzeczywistości. Poza tym lista oficjalna centrów pobytowych to jest tylko lista rekomendacji UEFA. Nikt nie broni danej reprezentacji wybrać innego dowolnego miejsca pobytu. Tak słabe zainteresowanie Dolnym Śląskiem świadczy raczej o słabym marketingu rejonu lub / i jego degrandoladzie.

Wladze to my mamy przednia,tak sie przygotowali jak do budowy Term w Cieplicach.Dobrze ze niezadzwonili do Uefa z propozycja zeby Euro 2012 zrobic w 2013.Ps-Ja wiem mili radni ze tylek wrosl do stolka i z gory innaczej widac.Obywatele tez was widza i nie wszyscy to idioci.Te wasze blablabla i blebleble to az zygac sie chce.Ale mi sie zrymowalo!

w przyjadz piłkarzy to nawet sam zawiła i czernow nie wierzyli.Wazne ze udało sie kase wyszarpac a ze wydana bezsensownie to juz inna sprawa.Miejsc pracy w dłuzszej perspektywie nie przybyło.Jednym z kryteriów był dojazd na stadion - 60 min.jakie sa połaczenia JG z wrocławiem wiemy wszyscy.Zkoleja miejska bedzie podobnie.Bedzie ale nikomu nie bedzie po drodze a kasa wydana i to nie mała.wazne ze w statysc*** bedzie ładnie wyglądało

A ciekawe gdzie oni wszyscy biedni będą trenować jak sobie wybiorą Wojanów? Pomyślał o tym ktoś? Chyba nie wybiorą obiektu Bobrów czy KS Łomnica gdzie piłka z jednego rogu przetoczy się pewnie na drugi albo miejskiego na Złotniczej, bo tu nie ma się czym chwalić. A przecież nie będą jechać trenować do Lubina czy Wrocławia.

I co się dziwić, mieli mieszkać w Wojanowie.... A tam bród kurz i pajęczyny... Z daleka widok bajeczny, ale bród odstrasza... Czy tego nikt nie widzi?.. Widocznie nie, wszyscy patrzą czy ktoś przyjedzie... To się nazywa krótkowzroczność

...i tak się Jeleniej Górze przyda, a czy to ważne, że pretekstem do pozyskania pieniędzy na ten cel było Euro? To nie ma znaczenia. Szans na przyjazd jakiejś ekipy tu nie było od początku żadnych. Kto by chciał trenować na stadionie, który otoczony jest z jednej strony fabryką, z drugiej, ruchliwą ulicą, a z trzeciej dworcem i torami kolejowymi? Lepszym miejsce na bazę byłby Kliczków ze stadionem w Osiecznicy. Cicho, spokojnie, pięknie, niedaleko wjazd na autostradę. No ale Kliczków i gmina Osiecznica chyba o to nie zabiegały.