To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ruszyły Dni Otwarte w jeleniogórskich podstawówkach

Ruszyły Dni Otwarte w jeleniogórskich podstawówkach

Rodzice wraz z dziećmi, które we wrześniu mogą rozpocząć edukację szkolną gościli w progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze podczas Dnia Otwartego.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 zainaugurował cykl tego typu spotkań dla rodziców przyszłych uczniów we wszystkich jeleniogórskich podstawówkach. Tego samego dnia podobne imprezy odbyły się również w SP nr 15 i SP nr 3. Kolejne będą mieć miejsce w czasie następnych dwóch tygodni. Dni Otwarte skierowane są głównie dla rodziców sześciolatków. Możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz pakietem zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych ma im pomóc w podjęciu decyzji o posłaniu lub nie swoich dzieci do pierwszej klasy w najbliższym roku szkolnym. W trakcie spotkania w „Dwójce” rodzice wraz z dziećmi mogły zwiedzić szkołę praktycznie od szatni aż po strych, zajrzeć do każdej z klas, w których przygotowano dla nich liczne zajęcia m.in. sportowe, matematyczne, kulinarne, językowe oraz doświadczenia przyrodnicze. Obejrzeli również występy wokalne i taneczne szkolnych zespołów artystycznych. Sześciolatki wzięły też udział w specjalnej lekcji pokazowej, w trakcie której zaprezentowano w jaki sposób odbywa się nauka przez zabawę. Rodzice sześciolatków byli bardzo zadowoleni z możliwości zobaczenia jak od kuchni wygląda baza szkolna i na ile jest gotowa na przyjęcie ich dzieci. Podkreślali, że tego typu imprezy są bardzo pożyteczne i potrzebne.
Gośćmi imprezy byli Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Paweł Domagała.– Zdajemy sobie sprawę że w wielu domach obecnie toczy się dyskusja czy posłać sześciolatka do szkoły czy też zostawić go w przedszkolu – mówi M. Zawiła. Ostateczną decyzję oczywiście pozostawiamy rodzicom i nie zamierzamy nic sugerować, ale pragniemy zapewnić że nasze szkoły są dobrze przystosowane do przyjęcia sześciolatków. Odpowiednia dla tego wieku jest też obecna podstawa programowa nauczania. - Przygotowania do objęcia dzieci sześcioletnich nauką w szkole podjęliśmy już od kilku lat – dodaje P. Domagała. Dotyczyły one zarówno bazy jak i przygotowania merytorycznego nauczycieli. Zapisy do szkół podstawowych będą się odbywać, drogą elektroniczną od 4 do 18 kwietnia.

DSC_0802.JPG
DSC_0807.JPG
DSC_0809.JPG
DSC_0810.JPG
DSC_0812.JPG
DSC_0813.JPG
DSC_0816.JPG
DSC_0817.JPG
DSC_0819.JPG
DSC_0821.JPG
DSC_0824.JPG
DSC_0825.JPG
DSC_0826.JPG
DSC_0828.JPG
DSC_0830.JPG
DSC_0831.JPG
DSC_0832.JPG
DSC_0834.JPG
DSC_0835.JPG
DSC_0836.JPG
DSC_0837.JPG
DSC_0838.JPG
DSC_0839.JPG
DSC_0842.JPG
DSC_0843.JPG
DSC_0845.JPG
DSC_0846.JPG
DSC_0847.JPG
DSC_0848.JPG

Komentarze (3)

Nie ważne gdzie - ważne kto co i jak. Jak rodzic dziecka w domu nie dopilnuje to Harvard nie pomoże.

Ważne gdzie - do jakich nauczycieli, do jakiej klasy oraz do której szkoły. Jeden uczeń patologiczny w klasie może zniweczyć wiele starań nauczycieli, a i dziecko może wiele złego się od takiego nauczyć i doświadczyć... Dobrze dobrane grono pedagogiczne też istotną kwestię stanowić powinno jeśli chodzi o edukację naszego dziecka.

To co z tym patologicznym i jego rodzicami ? Specjalna klasa w specjalnym przedszkolu ? Kto dokona selekcji na I, II i III sort. Nie żebym był przeciw ale dziś anioł jutro diabeł. Dzieci się zmieniają.