To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza po remoncie „Strzecha Akademicka”

Rusza po remoncie „Strzecha Akademicka”

W połowie najbliższego tygodnia, jak zapewnia gospodarz schroniska Mirosław Godyń, po wielkim remoncie Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka” otworzy podwoje dla turystów.

Schronisko nieczynne jest od 1 października. W tym czasie przeprowadzono remont zaplecza kuchennego i korytarza.

- Turyści tego nie zobaczą, ale kuchnię mamy teraz na miarę XXI wieku. Nie ma drugiej takiej w całych Karkonoszach – cieszy się Mirosław Godyń, który od 15 lat prowadzi to schronisko należące do jeleniogórskiej spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK (w całości z kapitałem PTTK).
W korytarzu schroniska, ze względu na wymogi przeciwpożarowe, zdjęto boazerię.
- To dopiero początek remontu, zamknięcie tego etapu. Mam nadzieję, że pod koniec 2018 roku remont obejmie nowe adaptacje pokoi. Wszystkie pokoje będą z łazienkami - mówi gospodarz schroniska.
Inwestycja w schronisku była ogromnym wyzwaniem logistycznym. Andrzej Mateusiak (Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”) zdradził, że na górę trzeba było wwieźć prawie 36 metrów sześciennych gotowego betonu, ułożyć prawie 11 kilometrów różnych instalacji (elektryczna, przeciwpożarowa, sygnalizacyjna, wodna, kanalizacyjna).
- Historyczny piec węglowy, kaflowy z płytami do gotowania, własnym sumptem odtworzył w kuchni dzierżawca schroniska, Mirosław Godyń – donosi Andrzej Mateusiak.