To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza nowy Jeleniogórski Budżet Obywatelski

Barbara Olszewska zachęca do zgłaszania propozycji do JBO 2017

Od dzisiaj (14 listopada) można zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kwota jaką przeznaczono z miejskiej kasy na 2017 rok, na realizacje projektów w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego to 800 tysięcy złotych. To zdecydowanie mniej niż w obecnych dwunastu miesiącach, kiedy to na zadania podstawowe i dodatkowe wyasygnowano 1,5 miliona złotych.
W stosunku do poprzednich edycji budżetu obywatelskiego zaszły też istotne zmiany w regulaminie naboru wniosków i późniejszego na nie głosowania. - Miasto na potrzeby JBO podzielono na cztery obszary – mówi naczelnik wydziału rozwoju urzędu miasta Barbara Olszewska. - Każdy z nich będzie miał do dyspozycji po 200 tysięcy złotych. Propozycje projektów można zgłaszać już od dziś poprzez specjalną zakładkę na stronie internetowej jeleniogórskiego magistratu. W bieżącym rozdaniu budżetu mogą to być wyłącznie zadania inwestycyjne lub remontowe czyli obejmujące budowę, przebudowę, montaż, rozbiórkę lub remont. Maksymalna ich wartość to 200 tysięcy złotych, zaś realizacja ma zakończyć się do końca 2017 roku. Aby wykluczyć problemy z kwestiami własnościowymi, muszą one dotyczyć obiektów lub gruntów będących własnością miasta. W głosowaniu każdy z jeleniogórzan może wyrazić swoje poparcie dla dwóch inwestycji, np. dla dwóch  z części miasta, w której mieszka, bądź na jedną z części miasta, w której mieszka i na jedną z pozostałych obszarów. Należy pamiętać, że aby propozycja trafiła pod głosowanie zgłaszający musi uzyskać pod nią podpisy co najmniej 50 osób.
Zadania do realizacji w ramach JBO 2017 można zgłaszać do 12 grudnia. Do 31 stycznia 2017 r. potrwa ich weryfikacja formalna, zaś ostateczna lista zadań na które będzie można głosować zostanie ogłoszona do 6 lutego 2017 r. Głosowanie za pomocą platformy elektronicznej zaplanowano od 20 do 27 lutego, a jego wyniki poznamy 6 marca.

Komentarze (17)

Nie ma pieniędzy? Trzeba zmienić zarząd miasta .

Zarząd powiadasz...

Jest to już -chyba - trzecia edycja JBO i nie znalazłem dotąd rozliczenia poprzednich rozdań. Dwukrotnie zgłaszałem wniosek o zagospodarowanie tzw. DOŁKA przy ul. Różyckiego i zorganizowanie w tym miejscu Miasteczka Ruchu Drogowego, w którym dzieci i młodzież mogłyby zdobywać kartę rowerową. Za pierwszym podejściu wniosek ten zdobył bardzo wysoką, chyba 7-mą pozycję. W ubiegłym roku nie został dopuszczony pod głosowanie, ponieważ "Dołek" w międzyczasie został sprzedany. Byłoby wszystko w porządku, gdyby przez ten rok coś tam się działo, rozpoczęto jakieś prace czy stworzono ich pozory lecz teren ten jest nadal niezagospodarowany i zapuszczony. - Obawiam się, że w tak fajnym miejscu będziemy mieli coś na wzór targowiska Kiliński ...

Najciekawsze, że złodzieje ukradli pieniądze na budowę promenady Bobru, która poprzednio wygrała konkurs. Nie powstał nawet metr, a kasy nie ma.

Tyle wystarczy na konferencję np. na temat energii odnawialnej lub innej formy ochrony środowiska, na jakieś 800 osób np. w kinie Kijów w Krakowie (SP ma w tym wprawę)...

Myślę że mieszkańcy powinni pomyśleć o Panach Prezydentach i kupić jeszcze 2 służbowe limuzyny ..... zanim Panowie Prezydenci sami na to wpadną.

Pani Barbara została twarzą projektu? Oj, szybko Pani tego pożałuje. Pieniądze znowu znikną w dziwnych okolicznościach, a wtedy ludzie pójdą do Pani z pytaniami. Zawiła i Łużniak wiedzieli co robią, nie pokazując się tym razem przy tym projekcie. To do nich niepodobne, bo zawsze okraszają każdy potencjalny sukces swoimi facjatami. Od razu można podejrzewać, że skoro teraz się chowają, to będzie przekręt, a nie sukces.

Proponuje posprzatanie krzakow naookolo jeleniej bo To juz tragedia co sie dzieje.

Moze posprzatanie krzakow naokolo Jeleniej bo To juz tragedia co sie dzieje.

Prezydent ciągle ubiera czerwony sweterek. Może tak schronisko Alberta kupi mu w innym kolorze sweterek. W ubiorze klasę miał Pan Obrębalski.

Prezydent ciągle ubiera czerwony sweterek. Może tak schronisko Alberta kupi mu w innym kolorze sweterek. W ubiorze klasę miał Pan Obrębalski.

Pani Basiu kochana, a remont ul. Grottgera to na kiedy jest zaplanowany ??

Budżet obywatelski po co to komu. Ludzie tylko się napalają i przeciwko sobie głosują. Bezdomny np. nic nie potrzebuje, tylko sweterek.

W kicio niech sobie wsadza, juz w zeszlym roku mieli robic, byly projekty , glosowania i d***. Biora ludzi ktorzy robia takie wyceny ze by chodniki marmurem powykladal a mialo byc na przyklad zagrabione zasiana trawka i plac zabaw. Banda Oszustów. Szkoda czasu na głosowania, musimy poczekac az ci ludzie starej daty odejda na emerytury lub poumieraj bo jak narazie to zadnych pozytywnych zmian nie zobaczymy.

W kicio niech sobie wsadza, juz w zeszlym roku mieli robic, byly projekty , glosowania i d***. Biora ludzi ktorzy robia takie wyceny ze by chodniki marmurem powykladal a mialo byc na przyklad zagrabione zasiana trawka i plac zabaw. Banda Oszustów. Szkoda czasu na głosowania, musimy poczekac az ci ludzie starej daty odejda na emerytury lub poumieraj bo jak narazie to zadnych pozytywnych zmian nie zobaczymy.

Ja jeszcze efektów tegoż budżetu sprzed 3 lat nie widziałem, a już kolejny planowany jest. To jak papierowe małżeństwo, bez miłości.

to może w końcu dostanę obiecane pieniądze z tzw. Kawki, prezydent obiecał a ja mam cierpliwość i nie odpuszczę, panie prezydencie. Logika jest prosta , człowiek uczciwy dotrzymuje słowa , nieuczciwy słowa nie dotrzymuje.