To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza narciarski Rajd na Raty

Rusza narciarski Rajd na Raty

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczki na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem w ramach Narciarskiego Rajdu na Raty.

W planach jest cykl wycieczek polegających na wędrowaniu nie zawsze po przygotowanych trasach narciarskich w Sudetach Zachodnich. Pierwsze wycieczki będą łatwe i krótkie. Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Osoby nie mające sprzętu narciarskiego mogą go wypożyczyć np. w Jakuszycach. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant. Trzeba też pamiętać o stosownym ubierze.

Pierwsza wycieczka zapoznawcza zaplanowa jest na niedzielę, 18 grudnia 2016 r. Zbiórka o godz. 10.45 na przystanku PKP w Jakuszycach. Na miejscu zbiórki będzie oczekiwał przewodnik sudecki Janusz Perz.
Planowa trasa wędrówki: Polana Jakuszycka – Droga Orla (Spacerówka) – schronisko Orle. Tam przerwa, a po niej powrót do Jakuszyc. Trasa wędrówki wynosi 10 km.
Do Jakuszyc można się dostać pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.09.21 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.10.15, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz.10.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 10.42
Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 14.08, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.14.21, przesiadka na pociąg 14.36 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 15.35
Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.
Uwaga! W przypadku nagłego pogorszenia się warunków śniegowych (zaniku pokrywy śnieżnej) odbędzie się wycieczka piesza po tej trasie.