To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza festiwal dell'Arte

Rusza festiwal dell'Arte

Kolejna edycja Festivalu dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów zbliża się wielkimi krokami. Wszystkich miłośników sztuk wszelakich zapraszamy do Kotliny Jeleniogórskiej w dniach 15-24 sierpnia.

Sercem Festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie założenie pałacowo-parkowe w Wojanowie. Poszczególne wydarzenia zagoszczą również w kościołach w Jeleniej Górze i Mysłakowicach, w jeleniogórskim teatrze, a także w Pałacu Pakoszów i parku krajobrazowym w Bukowcu. Program festiwalu obfituje w nazwiska znakomitych artystów polskich i zagranicznych reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne oraz pozostałe dziedziny sztuki.
Dla wielbicieli muzyki poważnej nie rada gratką będzie z pewnością występ znakomitego japońskiego artysty, grającego tradycyjną muzykę swojego kraju – Dozana Fujiwary. Miłośnicy jazzu będą mieli okazję posłuchać jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich jazzmanów – tegorocznego laureata nagrody Grammy – Włodka Pawlika z zespołem. Dla osób, które chciałyby usłyszeć bardziej znane utwory polecamy koncert Krystyny Prońko w urokliwym otoczeniu parku w Bukowcu.
Wielbicieli teatru i Jerzego Stuhra zapraszamy na monodram aktora pt. „Kontrabasista” w jeleniogórskim teatrze im. C.K. Norwida. A to nie jedyny spektakl teatralny, który znalazł się w programie festiwalu.
Festival dell’Arte to także propozycje z zakresu sztuk wizualnych. W tym roku goście odwiedzający Pałac Wojanów, Artystyczną Stodołę w Bukowcu oraz Pałac Pakoszów będą mieli okazję podziwiać

Szczegółowy program na plakacie poniżej.