To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rozważania autotematyczne o sztuce

Rafał Boettner-Łubowski, „À propos du ready-made”, detal – obiekt autotematyczny

Rozważania autotematyczne (2018–2019) Rafała Boettnera-Łubowskiego prezentuje aktualnie jeleniogórska galeria sztuki BWA. Wernisaż wystawy w piątek, 20 grudnia, o godz. 17.00. Ekspozycja czynna będzie do 11 stycznia 2020 r. 

W ramach wystawy prezentowane są prace poświęcone „sztuce o sztuce”. Są to przede wszystkim realizacje przestrzenne (instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie), skonfrontowane z tekstami nadającymi im dodatkowe znaczenia oraz nowe wymiary kontekstualne. Sugestie autotematyczne są w tym przypadku kreowane na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich dotyczy rozważań o pewnych ogólnych rozwiązaniach oraz zagadnieniach artystycznych, które są bliskie autorowi. Druga poświęcona jest refleksji na temat jego twórczości własnej.

Ekspozycję tworzą także wcześniejsze prace Boettnera-Łubowskiego. Dzieła o charakterze autotematycznym, stworzone w latach 2014-2017. Wystawa będzie podsumowaniem realizacji części projektu artystyczno - badawczego, nad którym artysta pracuje od 2017 roku na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rafał Boettner-Łubowski - urodzony w 1974 r. rzeźbiarz i artysta sztuk wizualnych. Zajmuje się również teorią, krytyką i promocją sztuki. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej: sztuki piękne. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Tworzy instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie oraz prace malarskie, podejmujące relacje dialogiczne i polemiczne z istniejącymi już dziełami, postawami i poetykami twórczymi.  W swojej sztuce odnosi się także do możliwości technik cyfrowych. Bardzo często inspiracją dla jego wypowiedzi twórczych jest szeroko rozumiana tradycja artystyczna: antyczna, nowożytna i XIX-wieczna oraz sztuka współczesna, z którą koresponduje i polemizuje.
 

Komentarze (1)

how long has hydroxychloroquine been used methotrexate what is hydroxychloroquine prescribed for