To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rowerowy tydzień w Szklarskiej Porębie pełen atrakcji

Rowerowy tydzień w Szklarskiej Porębie pełen atrakcji

W pierwszym tygodniu lipca, za sprawą Festiwalu Bike Week Szklarska Poręba zamieni się w rowerowe centrum Polski. Trwająca od 2 do 10 lipca impreza to skumulowana dawka emocji dla entuzjastów jazdy na rowerze, podczas której oprócz widowiskowych zawodów dla profesjonalistów, zaplanowane są rodzinne wycieczki rowerowe, warsztaty techniki jazdy oraz zawody rowerowe dla najmłodszych Junior Trophy. Nie zabraknie również spektakularnych skoków do wody Air Water Show, które od lat przyciągają setki fanów.

Działania rowerowe podczas Bike Week'u będą się odbywać w trzech rewirach: skwerze Radiowej Trójki, Skate Parku obok Szkoły Podstawowej nr 1 i przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.
Na początek (2-5 lipca) Festiwalu jego organizatorzy zaplanowali Bike Adventure czyli czterodniówkę, której trasa będzie wiodła najciekawszymi szlakami rowerowymi w Karkonoszach i Górach Izerskich. 6 lipca (22.00) i 7 lipca (17.00) ze Skweru Radiowej Trójki wyruszą Wycieczki z Duchem Gór. 8 lipca upłynie pod znakiem Zlotu Rowerów Niezwykłych. Masz nietypowy lub dziwny rower ? Przyjedź rowerem własnej konstrukcji, składakiem, ukrainą, tricyklem, tandemem, monocyklem czy poziomym i weź udział w tym wydarzeniu. Uczestnicy Złotu od 18.30 przejadą paradą ulicami Szklarskiej Poręby na Skwer Radiowej Trójki. Od 20.00 na Skwerze przegląd filmów rowerowych. Tego dnia zostanie też o 12.30 otwarta Freestyle Zone (skate park przy SP nr 1) czyli arena rywalizacji skejterów.
Główne atrakcje przygotowane przez organizatorów Festiwalu na 9 lipca to: Bike Maraton (11.00), pokazy rowerowego trialu na Skwerze Radiowej Trójki (od 12.00) oraz zmagania rowerzystów ekstremalnych w skate – parku (w godzinach 9.00 – 18.00). Wieczorem na scenie na Skiarenie Szrenica zagrają: Vavamuffin (17.30) i L.U.C i BUKA (19.00). Na ten dzień przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, w godzinach 11.00-18.00 czekają na nich animacje, konkursy, gry i zabawy w specjalnie wyznaczonej strefie dla dzieci. Finałowymi akcentami, kończącego się 10 lipca Bike Week'u będą: pokazy skejtów (9.00-15.00), wyścig szosowy (11.00), EMTB Enduro (9.00), Downhill (11.30) oraz Air Water Show (16.00).

Szczegółowy program Bike Week'u dostępny jest TUTAJ

See video

Komentarze (4)

Czy oprócz biegania po górach i wyścigów górskich rowerowych Karkonosze coś oferują dla zwykłych turystów ? Nie każdy chce tu się wykończyć. Nie ma jakiś imprez dla rodzin z dziećmi , bo pachnie niezłą nudą na dłuższy pobyt.

nie ma! w tym miescie juz od pokoleń żadna włądza nie ma pomysłu na to wioskę...góry piękne, ale zarządzania tragedia!

Droga rodzino K.Wystarczy pofatygować się do centrum informacji turystycznej i tam odpowiedzą na każde pytanie.:)