To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rowerowy Bieg Piastów 2019 już w sobotę

Rowerowy Bieg Piastów 2019 już w sobotę

5. Rowerowy Bieg Piastów rozgrywany będzie 28 września na izerskich trasach w rejonie Jakuszyc. W programie wyścigi na trasach MINI, MEGA i GIGA, Rowerowa Przygoda dla dzieci oraz szereg atrakcji towarzyszących zmaganiom cyklistów.  

Trasa MINI prowadzi przez Orle, Granicznik, Cichą Równię, nad Izerę, Szklarską Drogę oraz Górny i Dolny Dukt. Start i meta w Jakuszycach. Nie zabraknie też fragmentu asfaltowej trasy Spacerowej z Polany Jakuszyckiej do Rozdroża pod Działem Izerskim.
Trasa MEGA To prawdziwe wyzwanie. Z Jakuszyc aż pod Stóg Izerski nad Świeradowem-Zdrój i z powrotem! Na wiele kamieni, wymagających ogromnej koncentracji zjazdów, jak i podjazdów i podejść, na których trzeba się bardzo mocno starać, by nie zejść z roweru i go nie prowadzić.
Trasa GIGA to wyzwanie dla najlepszych i najtwardszych. Z Jakuszyc aż pod Stóg Izerski nad Świeradowem-Zdrój, a potem jeszcze pod Wysoki Kamień i w pobliże Zakrętu Śmierci! Dopiero stamtąd powrót do Jakuszyc przed odcinki najtrudniejsze: Czerwone Skałki, Wodę Mineralną i Bez Łaski. Potem jeszcze Dolny Dukt i meta. Po drodze wiele kamieni, wymagających świetnej techniki i skupienia zjazdów, jak i podjazdów i podejść.
Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Rowerowa Przygoda to „wyścig” dla dzieci do 12 roku życia i koniecznie pod opieką dorosłych. Dystans wyniesie około kilometra - wszyscy dadzą radę, wszyscy będą zwycięzcami.
Zapisy na wszystkie dystanse Rowerowego Biegu Piastów trwają już od 1 maja 2019. Szczegóły na www.bieg-piastow.pl

Komentarze (2)

O której godzinie wystartuje Rowerowa Przygoda? Brak podstawowych informacji nawet na stronie głównej organizatora...

Start o godz. 10:50. Jest na stronie info.