To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rok 2015 na zdjęciach najlepszych polskich fotoreporterów

Zdjęcie Roku – Joanna Mrówka (FORUM Polska Agencja Fotografów)/ Źródło: BZ WBK Press Foto 2016

W najbliższy piątek, 15 lipca, o godz. 18.00 w jeleniogórskiej Galerii SKENE odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć laureatów tegorocznej - 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawę oglądać będzie można w Jeleniej Górze tylko do 3 sierpnia.

Nagrodzone w tym roku zdjęcia przedstawiają najważniejsze wydarzenia, jakie rozgrywały się w 2015 roku, takie jak konflikt na Ukrainie, wybory prezydenckie i parlamentarne czy kryzys migracyjny. Nie zabrakło również zwykłej polskiej codzienności, jaką przedstawiła nam Joanna Mrówka w nagrodzonym przez jury Zdjęciu Roku, które przedstawia małą polską rodzinę we wsi Broniszów.

Tegoroczny zestaw 156 nagrodzonych zdjęć został wybrany przez Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda.

Wystawie w Jeleniej Górze towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 15 i 16 lipca w Galerii SKENE. Warsztaty prowadzić będzie młoda polska fotografka Karolina Jonderko.
Przez cały czas trwania wystawy organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież szkolną do udziału
w konkursie „Moje ZDJĘCIE ROKU”. Szczegółowe informacje dostępne są w miejscu ekspozycji wystawy.