To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rockowe klimaty na Dworze Czarne

Rockowe klimaty na Dworze Czarne

Ok. 400 złotych zebrano wczoraj przy Dworze Czarne, gdzie odbył się koncert charytatywny, zorganizowany na 20-lecie Fundacji Kultury Ekologicznej.

Cała impreza zaczęła się już o godz. 10:00 Od pokazów bractwa WOTAN HIRD - Najemnej Drużyny Wojów Wikińskich i Słowiańskich. Członkowie drużyny zorganizowali warsztaty robienia krajek, kolczugi nie zabrakło oczywiście pojedynków na miecze.

Koncert rozpoczął się o godz. 16:00, kiedy to ze sceny powitali wszystkich członkowie Kabaretu Udającego Profesjonalnych Aktorów. Prowadzący tę imprezę powiedzieli o tym, że koncert ma wymiar charytatywny i cały dochód z niego uzyskany zostanie przekazany mieszkańcom Bogatyni, miejscowości, która tak bardzo ucierpiała podczas ostatniej powodzi. Ponadto wczorajsza impreza miała uświetnić 20-lecie powstania Fundacji Kultury Ekologicznej.

Kilka minut po godzinie 16:00 ze sceny dały się już słyszeć dźwięki muzyki. Koncert rozpoczął zespół NESS z Karpacza. Tuż po ich występie rozpoczęły się licytacje zdjęć zespołu VIDEO oraz ŁZY z autografami członków tych grup.

Chwilę po godzinie 17:00 grę rozpoczął Re-Sight - zespół złożony z uczniów jeleniogórskich liceów ogólnokształcących. Mimo tego, że planowo mieli grać godzinę, to bisowali jeszcze przez 20 minut.

Dwa ostatnie zespoły, które tego dnia zaprezentowały się na scenie, to Kefir Band oraz Sandstone - uczestnicy Muzycznej Bitwy w Polskim Radiu Wrocław. Zarówno jedni jak i drudzy dali pokaz naprawdę dobrego rocka. Koncert zakończył się o godz. 22:00 utworem "The Reason" w wykonaniu Sandstone.

Niestety, frekwencja nie była zbyt wysoka, w związku z tym nie udało się zebrać dużej ilości gotówki - wynik zbiórki to ok. 400 zł.

Dochód z tego koncertu zostanie przeznaczony na pomoc powodzianom z Bogatyni. Szersze podsumowanie później, tymczasem zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (3)

Ale padaka te Re-Sight..

tak bo same covery i dopiero co zaczynają grać

Czemu zdjęcia z koncertu tylko Re-Sight? Przecież grały jeszcze 3 kapele...