To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Robią wykop pod tunel pod Kolorową

Robią wykop pod tunel pod Kolorową

W Karpaczu rozpoczęły się wczoraj prace ziemne, których celem jest powstanie tunelu, długości około stu metrów, z drogą samochodową, pod stokiem Kolorowa w centrum miasta. To najważniejsza i najkosztowniejsza część robót w ramach budowy tak zwanej obwodnicy centrum, czyli przedłużenia i przebudowy ulicy Parkowej.

Kolorowa zostanie najpierw przekopana. Potem wykop zostanie przykryty ziemią. Prace mają zostać zakończone jesienią 2012 roku. Wykonawcą jest firma Skanska. Karpacz zapłaci jej w ogromnej mierze z pieniędzy unijnych, w których przekazaniu pośredniczy Urząd Marszałkowski. Cała inwestycja pochłonie ponad 20 mln zł.

 

W przyszłości, gdy tunel zostanie udostępniony dla ruchu samochodowego, centralny odcinek ulicy Konstytucji 3 Maja – głównej arterii miasta, stanie się deptakiem.

Komentarze (4)

JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ AŻ DEPTAK BĘDZIE PUSTY OD SAMOCHODÓW

A ja nie mogę się doczekać referendum odwołującego władze miasta! Dobrze, że nj24 pisze "tzw. obwodnica". Droga, która jest węższa od obecnej pogarsza, a nie poprawia komunikację w mieście.Zyska parę osób, straci całe miasto, zadłużone na lata, zapchane samochodami!

nie wiem dokładnie - ale POPRAWNIE powinno być ,,WYKONUJĄ WYKOP POD PRZYSZŁY TUNEL,,