To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rewolucja w urzędzie od poniedziałku

Rewolucja w urzędzie od poniedziałku

Pięć wydziałów jeleniogórskiego urzędu miejskiego do likwidacji i plan redukcji zatrudnienia urzędników. Tak wyglądają pierwsze konkrety od dawna zapowiadanego planu zmian w magistracie. Zmiany wejdą w życie lada dzień.

Liczba wydziałów zmniejszy się z 24 do 19. to jednak nie wszystko. W tych, które zostaną, nastąpią zmiany personalne.

- Będzie pięciu nowych naczelników. Trzech to nowi ludzie, pozostali to pracownicy urzędu, którzy obejmą te stanowiska – wyjaśniał prezydent, jednak nie chciał mówić o nazwiskach.

- Wszystko przedstawię w poniedziałek rano, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej – dodał. – Oczywiste jest, że te zmiany mają służyć poprawie funkcjonowania urzędu i lepszej obsługi mieszkańców. Ja sam jak miałem coś załatwić to się zastanawiałem w którym wydziale sprawa ma być załatwiona. Na przykład sprawy gruntowo-geodezyjne obsługiwały trzy wydziały. Teraz wszystko będzie w jednym wydziale. Sądzę, że w końcu wydziały przestaną do siebie pisać pisma, a zaczną szybko załatwiać sprawy.

Prezydent nie zdradził też, które wydziały mają zostać zlikwidowane. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nie będzie już samodzielnego wydziału promocji, który był „oczkiem w głowie” poprzedniego prezydenta. Stanowisko ma też stracić jedna z naczelniczek, której wydział zajmował się sprawami gruntowo-geodezyjnymi.

M. Zawiła zapowiedział, że nie będzie zwolnień grupowych. Chce jednak „odchudzić” urząd. Obecnie pracuje w nim ok. 340 osób. Prezydent planuje redukcję zatrudnienia do 300 osób, potrwa ona do końca tego roku. Częściowo będą to naturalne ruchy, czyli przejście na emeryturę, część pracowników to stażyści, którym kończy się okres pracy, będą też przesunięcia na inne stanowiska. Część pracowników zostanie zwolniona.

Przeczytaj także: Szykuje się trzęsienie ziemi w urzędzie

Komentarze (8)

Zawiła chyba najpierw powinien "odchudzić" swoje ponoć eksperckie otoczenie i wyzbyć się tych wszystkich kwiatków, karolków, czarusiów, hubercików, piotrusiów, itp.! Potem niech weźmie się do solidnej pracy, chyba że przez całą kadencję (może jednak tylko do referendum) chce jedynie uprawiać krytykanctwo tego co zrobił dobry ekonomista Obrębalski!

Pani Magda Kwasiuk już została zwolniona. to info sprawdzone. ostatnio pozegnała sie z nami. Nieoficjalnie Woźniak leci a za niego Korzeniewski.Czyzby komunikacja tez zostanie przewietrzona. swoja droga to czarek jest bardzo slaby!!karol niech pilnuje te plaszcze i parasolki gosci. a piotrus? hmm kolega numer 1

Nie odniosę się do decyzji prezydenta. Prawdą jednak jest, że od czegoś zacząć należy. Sądzę,że ciąg dalszy nastąpi - nie tylko w magistracie.

'dobry ekonomista Obrębalski'? a to dobre! ja już widzę zmiany na lepsze w Jeleniej Górze. Szkoda, że niektórym brakuje obiektywizmu. No trudno. Tak już w naszym kraju będzie wyglądać polityka. Do solidnej pracy to pan Obrębalski się nigdy nie wziął. Radzę się nad wypowiadanymi słowami zastanawiać.

Ku zastanowieniu Małego! Obrębalski rozpoczął wiele od lat oczekiwanych inwestycji w mieście! Pozyskał kilkaset milionów złotych unijnych dotacji! Efekty Zawiły to póki co jedynie krytykanctwo i kumoterstwo!

Kto by pomyślał, że z Pana Prezydenta Zawiły rewolucjonista wyrośnie. Niczym jak Fidel Castro albo Che Guevara co najmniej. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

W końcu !!!! Brawo panie prezydencie.

Pan prezydent powinien przyjrzeć się nowo powstałym zakładom które zanieczyszczają nasze środowisko. PRZYKŁAD - betoniarnia IBF myje betoniarki chemikaliami i wylewa wszystko w grunt