To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rekordowe zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami!

Plaża w Dziwnówku Fot. Polska.org

Po długim weekendzie czerwcowym turyści nie stracili zainteresowania wyjazdami. Wręcz przeciwnie! Ich apetyt na wypoczynek w Polsce stale rośnie, o czym świadczy kolejny rekord, zawiadamia portal Nocowanie.pl

Duże zainteresowanie wyjazdami w maju oraz rekordowy popyt na noclegi podczas długiego weekendu czerwcowego stanowiły tylko wstęp do tego, co dzieje się w tej chwili. Polacy dosłownie rzucili się na rezerwacje, o czym świadczy miniony weekend. Portal Nocowanie.pl odnotował kolejny rekord pod względem liczby zapytań o wolne noclegi, jakie turyści wysyłali do właścicieli obiektów!

Łagodzenie obostrzeń

Nastroje w branży poprawiło też zwiększenie limitu gości w hotelach oraz pensjonatach. Od 26 czerwca będzie on wynosił 75%, co dla turystów na pewno stanowi dodatkowy bodziec do rezerwowania noclegów na wakacje. - Obserwujemy kolosalne zainteresowanie turystów. Notujemy historyczne rekordy pod względem wysyłanej przez nich dziennej liczby zapytań o wolne noclegi - mówi Tomasz Machała, prezes portalu. - W tej chwili jest ona wyższa niż rok temu w szczycie sezonu. Jest to wyraźny sygnał, że Polska stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku – dodaje Tomasz Machała. Które terminy są najchętniej rezerwowane?

W tej chwili dokładnie widać, jakie terminy na wakacje turyści rezerwują najchętniej. W ostatni weekend najwięcej zapytań odnosiło się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Wiele wysyłanych wiadomości dotyczyło też wcześniejszych terminów na lipiec. Obserwujemy także, że sierpień nie jest już tak atrakcyjny dla wczasowiczów. Rodziny zaczynają myśleć o powrocie dzieci do szkół, stąd tendencja do omijania przez nie sierpniowych dat, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Warto mieć to na względzie, szukając odpowiedniego terminu na urlop. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chce się uniknąć tłumów.

Gdzie latem będą wypoczywać Polacy?

Podczas minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa - 4,6% wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9%), Łeba (3,5%), Sarbinowo (2,9%) oraz Mielno (2,4%). Warto zauważyć, że w topowej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.

Szukając noclegów, trzeba mieć na względzie, że przestrzeń na plaży nad Morzem Bałtyckim trzeba będzie dzielić z wieloma innymi osobami, które miały podobny pomysł na urlop.

Turyści, którzy wakacje chcą spędzić z daleka od tłumu, mogą wybrać na przykład południe kraju. W Karkonoszach i Górach Izerskich notuje się bardzo duże zainteresowanie miejscami noclegowymi. W górach, jak wiadomo, sezon wakacyjny jest o wiele dłuższy niż nad morzem, a w sytuacji, kiedy nie ma oczekiwanych upałów, turyści szybko zmieniają kierunek swoich wakacyjnych wędrówek.

Komentarze (7)

Już wypoczywam, powietrze 28°C, woda przezroczysta, jeszcze chłodna tylko 24°C i słoneczko cały dzień .
Pozdrowienia dla oczekujących na wyjazd.

Narodowo socjalistyczny mały kulawy führer Kaczyński rozważał wyprowadzenie armii przeciwko strajkującym kobietom.

Ot mała stalinowska swalocza chciał znowu sypać do południa.

Mendoweszko kiedy wreszcie zdechniesz?. Lub kiedy cię zapudłują w wariatkowie?

TY czekista czy ty naprawdę myślisz ty BENDZWOLE że ktoś inny poza tobą uwierzy w te kocopoły urodzone w chorej głowie jąkatego konfidenta i jego szmatławej GAZIETY WYBIORCZEJ. Wam w tym PO-KO to całkiem odjechało. Pan Jarosław Kaczyński to Polski Patriota i wielki demokrata, czego na pewno nie można z całą pewnością powiedzieć o was. Gdyby było inaczej ty cieciu Niemiecko-Germański to tacy jak ty i tobie podobne, Szpurki dawno byście pierdzieli w pasiaki za zdradę Polski. Wy konfidenci z mentalnością ZDRAJCY.

TY czekista czy ty naprawdę myślisz ty BENDZWOLE że ktoś inny poza tobą uwierzy w te kocopoły urodzone w chorej głowie jąkatego konfidenta i jego szmatławej GAZIETY WYBIORCZEJ. Wam w tym PO-KO to całkiem odjechało. Pan Jarosław Kaczyński to Polski Patriota i wielki demokrata, czego na pewno nie można z całą pewnością powiedzieć o was. Gdyby było inaczej ty cieciu Niemiecko-Germański to tacy jak ty i tobie podobne, Szpurki dawno byście pierdzieli w pasiaki za zdradę Polski. Wy konfidenci z mentalnością ZDRAJCY.

Wasi dziadowie ty Ruska onuco myślących inaczej to wywozili na Sybir, mordowali ich strzałem w tył głowy i katowali do śmierci w UB-ckich katowniach. A ty i tobie podobni Borysy Budki, Róże Tum von Hakenkrojc i zasuszone lezby niejakie Szpurek dalej swobodnie się wypowiadacie i cieszycie się nieskrępowaną wolnością i nikt was za to nie prześladuje ani nie zabija. Taka jest różnica między Wami a Nami. Taka prawda.

Dobrobyt polaków rośnie wraz z rządami Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy są bogatsi, tylko przypomnijcie sobie kto sobie mógł pozwolić za rządów PO-PSL na wywczas nad morzem, albo w górach.
Teraz wszyscy narzekali, w gminach ościennych gdzie 98% oddających było za PiS a w gazecie krzyczą że KON-STY-TU-CJA łamana i NIKT NIE BYŁ ZA PiS....jak muszą brzydko wyglądać w oczach władz.