Czytałem artykuł w nowinach. To jest szczera prawda na temat j. polskiego dyrekcja powinna już dawno zmienić nauczyciela uczącego j.( human-hahahaha) polskiego.Uczniowie chodzą bardzo często do kina (utrzymują je), do filharmonii, książnicy. Jak mogą zdać dobrze maturę z j. polskiego kiedy nie czytają lektur nauczyciel sam na lekcji streszcza ją. To skandal! Szczerą prawdą jest to,że uczniowie muszą brać korepetycje bo w przeciwnym razie mogą zapomnieć o zdaniu matury. O czym to świadczy? Gdyby nauczyciele byli tacy dobrzy to uczniowie nie musieli by brać dodatkowych lekcji! Czas ,żeby ktoś za ten stan rzeczy wreszcie się wziął, to skandal, że za pieniądze rodziców niejednokrotnie wysupłane bądź pożyczone laury otrzymuje szkoła. To WSTYD DLA WSZYSTKICH NAUCZYCIELI W "ŻEROMIE" TO NIE JEST WASZ SUKCES TO INNYCH NAUCZYCIELI KTÓRZY MUSIELI ZA PIENIĄDZE NAUCZYĆ TE DZIECI BO WY NIE POTRAFICIE!!!!!!!Pani dyrektor nie powinna uczyć ,bo lekcji w 80% nie ma.
Całe szczęście ,że mój syn już skończył drugiego na pewno nie poślę do "żeroma"!!!!!!!!!
AM | 10 kwietnia, 2012 - 18:19
Szmaciane rankingi szmacianej gazety.
!!! | 10 kwietnia, 2012 - 18:38
pigwa > a ja dodam że to przekupna szkoła ,kupczą "korkami"
Uczeń Żeroma | 10 kwietnia, 2012 - 19:26
Drogi Pigwa. Znakomicie wiem, o jakiego nauczyciela Ci chodzi, ponieważ mam z nim język polski. Jak Pan nie potrafi upilnować swoich dzieci, to przepraszam, było trzeba je wysłać do zawodówki, a nie do Żeroma. Pan Profesor jest znakomitym pedagogiem. Znakomicie uczy i prowadzi lekcje. W uczniach kształtuje umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisanie esejów (do matury) oraz pilnuje ortografii, gramatyki i interpunkcji (poziom Pana wypowiedzi na pewno by nie przeszedł).
Uczniowie MUSZĄ brać korepetycje? No, jak się wysyła leniów i nierobów, to się nie dziwię. Odkąd chodzę do tej szkoły, tylko raz skorzystałem z ćwiczeń pozalekcyjnych, bo w końcu nie każdy musi być dobry ze wszystkiego.
Podsumowując, jeżeli komuś zależy i rzeczywiście się uczy, to dzięki tej szkole może osiągnąć wiele (chociażby genialni matematycy w naszej szkole, czy absolwenci na Cambridge). Tempo w Żeromie jest wysokie, więc jeżeli komuś jest źle, zapraszam do Norwida.
Pozdrawiam!
ola | 10 kwietnia, 2012 - 20:38
Ranking szkół czy raczej zdolnych uczniów ? Nie sztuka jest uczyć zdolnego kujona. Sztuką jest przeciętnego doprowadzić do matury
Ewa B. | 10 kwietnia, 2012 - 21:38
Mędrkuje Pani zamiast przeczytać w gazecie cały tekst. Jest pani nauczycielką? Fatalnie te wpisy o Pani świadczą.
ola | 10 kwietnia, 2012 - 20:41
A`jak EWD w Żeromie. Mam nadzieje, że autor artykułu wie o czym piszę i ujął to w artykule.
!!! | 10 kwietnia, 2012 - 20:48
O EWD w artykule słowa nie ma. W końcu EWD w Zeromie z przedmiotów humanistycznych nie jest najlepsze.
ola | 10 kwietnia, 2012 - 21:21
I tyle warte są rankingi.
Ewa B. | 10 kwietnia, 2012 - 21:36
Nie piernicz! Przeczytaj! EWD było punktowane i tu "Żerom" wypadł fatalnie.
Kibic KSK | 11 kwietnia, 2012 - 21:27
Do ucznia żeroma
Czy wspomniany nauczyciel uczy pisać eseje, czy może każe ich dużo pisać? Jest to różnica, bo zadać to każdy potrafi, ale czy uczyć?
Jednak fakt że w porównaniu do innych nauczycieli zbiera prac pisemnych zdecydowanie więcej i to niewątpliwie jest pozytywne.
Czytanie ze zrozumieniem, ale czy omawianie lektur za uczniów, opowiadanie treści to nie jest robienie z uczniów nierobów i robienie wszystkiego za nich? Chodzi o to ze też powinni sami coś czytać.
Co do korepetycji, często w żeromie nauczyciele przypisują sobie osiągnięcia uczniów, nie mając nic wspólnego z przygotowaniem ich do danego konkursu.
Ale czy uczniów chodzących na korepetycje można nazywać leniami i nierobami? Często na "korki" chodzą osoby ambitne, które chcą więcej, a nie dlatego że są nierobami!
Czy ci genialni matematycy to wynik nauki w żeromie? no właśnie...
Pozdrawiam
PS. a sprawa tego co napisano w gazecie to inna sprawa...
Jan | 12 kwietnia, 2012 - 13:58
Ja również jestem zdegustowany rankingiem. Rzeczywiście przepisywanie zasług nauczycielom uczącym w Żeromie jest wielkim nieporozumieniem. Do tej szkoły chodzi młodzież, która chce się uczyć i osiągać świetne wyniki, w związku z tym rodzice dokładają starań, aby dzieciaki mogły się douczać na korepetycjach. Moje dziecko szczęśliwie ukończyło już tę szkołę i nigdy nikomu jej nie polecę. Nie było leniem i nierobem, a wręcz przeciwnie. Jednak z korepetycji również korzystało. Kadra nauczycielska jest tak zadufana w sobie, że często zapomina, iż jest tam po to aby pomóc dzieciakom w osiągnięciu celu. Są osoby do których nawet się nie podchodzi z problemem, gdyż zostanie się za to skarconym. Na palcach jednej ręki mogę policzyć nauczycieli, którzy poważnie traktują swój zawód. Zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego dyrekcja szkoły nie robi nic, aby weryfikować pracę zatrudnionych przez siebie pracowników. Wydawałoby się, że w każdej szanującej się firmie, osoba nią zarządzająca obserwuje pracę swoich pracowników. Tu tego nie ma. Przez trzy lata nauki mojego dziecka, nigdy nie było hospitowanych lekcji, a na uwagi rodziców co do pracy niektórych nauczycieli (wciąż tych samych) nikt nie reagował. To jest skandal! Towarzystwo wzajemnej adoracji, tylko młodzież im przeszkadza. Mam nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami NIŻ DEMOGRAFICZNY zweryfikuje kadrę i kolejne pokolenia będą mogły być dumne ze swojej szkoły!
Komentarze (14)
A które miejsce ma III LO?
136 :P
Czytałem artykuł w nowinach. To jest szczera prawda na temat j. polskiego dyrekcja powinna już dawno zmienić nauczyciela uczącego j.( human-hahahaha) polskiego.Uczniowie chodzą bardzo często do kina (utrzymują je), do filharmonii, książnicy. Jak mogą zdać dobrze maturę z j. polskiego kiedy nie czytają lektur nauczyciel sam na lekcji streszcza ją. To skandal! Szczerą prawdą jest to,że uczniowie muszą brać korepetycje bo w przeciwnym razie mogą zapomnieć o zdaniu matury. O czym to świadczy? Gdyby nauczyciele byli tacy dobrzy to uczniowie nie musieli by brać dodatkowych lekcji! Czas ,żeby ktoś za ten stan rzeczy wreszcie się wziął, to skandal, że za pieniądze rodziców niejednokrotnie wysupłane bądź pożyczone laury otrzymuje szkoła. To WSTYD DLA WSZYSTKICH NAUCZYCIELI W "ŻEROMIE" TO NIE JEST WASZ SUKCES TO INNYCH NAUCZYCIELI KTÓRZY MUSIELI ZA PIENIĄDZE NAUCZYĆ TE DZIECI BO WY NIE POTRAFICIE!!!!!!!Pani dyrektor nie powinna uczyć ,bo lekcji w 80% nie ma.
Całe szczęście ,że mój syn już skończył drugiego na pewno nie poślę do "żeroma"!!!!!!!!!
Szmaciane rankingi szmacianej gazety.
pigwa > a ja dodam że to przekupna szkoła ,kupczą "korkami"
Drogi Pigwa. Znakomicie wiem, o jakiego nauczyciela Ci chodzi, ponieważ mam z nim język polski. Jak Pan nie potrafi upilnować swoich dzieci, to przepraszam, było trzeba je wysłać do zawodówki, a nie do Żeroma. Pan Profesor jest znakomitym pedagogiem. Znakomicie uczy i prowadzi lekcje. W uczniach kształtuje umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisanie esejów (do matury) oraz pilnuje ortografii, gramatyki i interpunkcji (poziom Pana wypowiedzi na pewno by nie przeszedł).
Uczniowie MUSZĄ brać korepetycje? No, jak się wysyła leniów i nierobów, to się nie dziwię. Odkąd chodzę do tej szkoły, tylko raz skorzystałem z ćwiczeń pozalekcyjnych, bo w końcu nie każdy musi być dobry ze wszystkiego.
Podsumowując, jeżeli komuś zależy i rzeczywiście się uczy, to dzięki tej szkole może osiągnąć wiele (chociażby genialni matematycy w naszej szkole, czy absolwenci na Cambridge). Tempo w Żeromie jest wysokie, więc jeżeli komuś jest źle, zapraszam do Norwida.
Pozdrawiam!
Ranking szkół czy raczej zdolnych uczniów ? Nie sztuka jest uczyć zdolnego kujona. Sztuką jest przeciętnego doprowadzić do matury
Mędrkuje Pani zamiast przeczytać w gazecie cały tekst. Jest pani nauczycielką? Fatalnie te wpisy o Pani świadczą.
A`jak EWD w Żeromie. Mam nadzieje, że autor artykułu wie o czym piszę i ujął to w artykule.
O EWD w artykule słowa nie ma. W końcu EWD w Zeromie z przedmiotów humanistycznych nie jest najlepsze.
I tyle warte są rankingi.
Nie piernicz! Przeczytaj! EWD było punktowane i tu "Żerom" wypadł fatalnie.
Do ucznia żeroma
Czy wspomniany nauczyciel uczy pisać eseje, czy może każe ich dużo pisać? Jest to różnica, bo zadać to każdy potrafi, ale czy uczyć?
Jednak fakt że w porównaniu do innych nauczycieli zbiera prac pisemnych zdecydowanie więcej i to niewątpliwie jest pozytywne.
Czytanie ze zrozumieniem, ale czy omawianie lektur za uczniów, opowiadanie treści to nie jest robienie z uczniów nierobów i robienie wszystkiego za nich? Chodzi o to ze też powinni sami coś czytać.
Co do korepetycji, często w żeromie nauczyciele przypisują sobie osiągnięcia uczniów, nie mając nic wspólnego z przygotowaniem ich do danego konkursu.
Ale czy uczniów chodzących na korepetycje można nazywać leniami i nierobami? Często na "korki" chodzą osoby ambitne, które chcą więcej, a nie dlatego że są nierobami!
Czy ci genialni matematycy to wynik nauki w żeromie? no właśnie...
Pozdrawiam
PS. a sprawa tego co napisano w gazecie to inna sprawa...
Ja również jestem zdegustowany rankingiem. Rzeczywiście przepisywanie zasług nauczycielom uczącym w Żeromie jest wielkim nieporozumieniem. Do tej szkoły chodzi młodzież, która chce się uczyć i osiągać świetne wyniki, w związku z tym rodzice dokładają starań, aby dzieciaki mogły się douczać na korepetycjach. Moje dziecko szczęśliwie ukończyło już tę szkołę i nigdy nikomu jej nie polecę. Nie było leniem i nierobem, a wręcz przeciwnie. Jednak z korepetycji również korzystało. Kadra nauczycielska jest tak zadufana w sobie, że często zapomina, iż jest tam po to aby pomóc dzieciakom w osiągnięciu celu. Są osoby do których nawet się nie podchodzi z problemem, gdyż zostanie się za to skarconym. Na palcach jednej ręki mogę policzyć nauczycieli, którzy poważnie traktują swój zawód. Zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego dyrekcja szkoły nie robi nic, aby weryfikować pracę zatrudnionych przez siebie pracowników. Wydawałoby się, że w każdej szanującej się firmie, osoba nią zarządzająca obserwuje pracę swoich pracowników. Tu tego nie ma. Przez trzy lata nauki mojego dziecka, nigdy nie było hospitowanych lekcji, a na uwagi rodziców co do pracy niektórych nauczycieli (wciąż tych samych) nikt nie reagował. To jest skandal! Towarzystwo wzajemnej adoracji, tylko młodzież im przeszkadza. Mam nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami NIŻ DEMOGRAFICZNY zweryfikuje kadrę i kolejne pokolenia będą mogły być dumne ze swojej szkoły!