To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przychodnia zdrowia wyniesie się z centrum Szklarskiej

Przychodnia zdrowia wyniesie się z centrum Szklarskiej

Przychodnia zdrowia w budynku przy ul. Jedności Narodowej w Szklarskiej Porębie w tym stanie nie może funckjonować dłużej niż do czerwca - zawyrokował sanepid. Dokąd mieszkańcy miasta będą za kilka miesięcy chodzili do lekarza?

- Doprowadzenie przychodni przy Jedności Narodowej do stanu, w którym spełni ona sanepidowskie kryteria dla tego typu placówek wymagałoby ogromnych nakładów - mówi Grzegorz Sokoliński. W mieście powstał plan, aby przychodnię przenieśc do ZOL przy ul. Szpitalnej. Tam jest sporo niewykorzystanego miejsca, sa parkingi, choć prawda tez jest, że to lokalizacja mniej dogodna. Na marcowej sesji radni beda dyskutowali o kształcie służby zdrowia w mieście pod Szrenicą.

 

- Przeprowadzka przychodni do budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zajmie nam ok. 2 miesięcy. Jeśli decyzję podejmiemy w najbliższym czasie to bez problemu zdażymy przed czerwcem - mówi Małgorzata Bińczak, dyrektor SP ZOZ w Szklarskiej Porębie. 

 

Więcej o przychodni  zdrowia a także o zadłużeniu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szklarskiej Porębie w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich

 

Na zdjęciu budynek ZOL, gdzie ma się miescić za kilka miesięcy przychodnia zdrowia.

 

 

Komentarze (26)

Ja proponuję Wysoki Kamień. Jak dojdzie to zdrów jak nie to zabiorą do "jesionki"

Dobre... uśmiałam się do łez...

Ja proponuję w zimie,Bieg Piastów,koronna 50-tka,wygra, to zdrów,przegra,to zwiozą na toboganie za darmo,do krainy wiecznych łowów.

Tym sposobem,zaoszczędzi się etat lekarza,na okres zimowy:)

Bez paniki.. przecież jet busik miejski, który zatrzymuje się koło ZOL-u. Więc choreńki pacjent wsiądzie na PKS-ie, zapłaci 2 złocisze i dojedzie na miejsce. Ale ten pomysł z Wysokim Kamieniem nie jest zły.

bardzo dobry pomysł. Ludzie z Dolnej i średniej będą mieli bliżej. Na całym zywilizowanym świecie nemocnice są na krai mesta

A na co to komu???? Ta przychodnia to jedna wielka kpina! Już od wielu lat leczymy sie w innym miejscu.Zrównać z ziemia i klomby posadzić...!

Brawo panie burmistrzu Sokoliński. Następna porażka. Kiedy będziemy mieli w szklarskiej Porębie w końcu burmistrza z "jajami"???

Pewnie ktoś ma chrapkę na ten budynek :)

Szanownej starej władzy brakuje pieniędzy na remont budynku obecnej przychodni idą więc na łatwiznę i zaczynają wmawiać chorym,że te przenosiny to dla ich dobra.Przez ostatnich kilka lat w przychodni przeprowadzono liczne remonty,wydano publiczne pieniądze,ile i dlaczego z takim marnym skutkiem.Burmistrz Sokoliński i jego ekipa powinni jeszcze trochę kasy dorzucić dla MOKSiAL-u i dla referatu Promocji Miasta,wybudować kolejne boisko,wykonać termomodernizację walących się budynków.
Za dojazdy dzieci do szkół w większosci płacą już rodzice,budynków socjalnych i komunalnych burmistrz nie buduje mimo podjętej w 2008 roku uchwały,mieszkań z zasobu mieszkaniowego gminy nie remontuje itd - ech - wywiozą w końcu na taczkach czy nie wywiozą ?

Burmistrz Sokoliński chce dobrze, ale Brożka się boi. Niedobrze, że ten Brożek w pobiżu Urzędu Miejskiego mieszka.

Które decyzje które.....moje pytanie,który z nich miał racje a który nie.Treść wydanego zarządzenia brzmi lakonicznie - narcyzomania władzy to nieszczęscie dla wyborców.Jak się chce do korytka to trzeba mieć twardą d...,mocne argumenty na poparcie podejmowanych decyzji i szacunek dla przeciwników.

Nie od parady spotkania przy wódeczce odbywały się w kaprysie.Czekaj już dawno chciał przejąc budynek i mieć 3 obok siebie,tylko nie wiedzieli jak się za to zabrać,no i teraz wymyślili.CBA się wam do d*** powinno dobrać.

A ja proponuje przydzielić ośrodek zdrowia do zamieszkania Pani dyrektor przedszkola samorządowego nr 2,

bo ma odpowiednie dochody aby ten obiekt wyremontować,

jako rodzina będzie mieć jeszcze jedno lokum do kolekcji,

no i wreszcie będzie miała odpowiedni metraż do zamieszkania, bo niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe (wydawać się może)ciągle ma tylko TA rodzina w Szklarskiej :(((

Przychodnia to faktycznie kpina. Przyjmuje "znahor", który dla klienta ma mniej czasu niż kasjerka w TESCO. Bada z odległości rentgenowskim okiem i zapisuje standardowo ibufen oraz rutinoscorbin. Od czasu do czasu jak powieje fantazją, (ta FANTAZJA to tak przypadkiem UPSSS ! :) Nie ma nic wspólnego z faktycznymi nazwami lokali w mieście) to znahor pyta pacjenta jakie by chciał leki. I tak po 3 minutach pacjent wychodzi zdrów jak ryba, a ZOZ otrzymuje za niego kasiorkę. I żyli długo i szczęśliwie.

Ludzie. ale nikt wam nie każe z tej przychodni korzystać. Jest jeszcze druga także z kontraktem z NFZ, a za chwilę będzie trzecia. Więc o co ten krzyk?
Przeprowadzka do budynku ZOL to bardzo dobry pomysł spóźniony o kilka lat. Szkoda kosztów na dwa budynki. Przecież na jedności nie ma gdzie zaparkować (nielicząc chodników). najwięcej straci na tym apteka. Na pewno nie stracą na tym pacjenci.
Zresztą już dzisiaj większość robi zakupy albo w aptece przy blokach - jest gdzie zaparkować.

Bardzo doże !!! Jestem za !!! Niech przenoszą ośrodek zdrowia na góre miasta. Dobra lokalizacja, dużo miejsca, parking, bardzo duży budynek, bez problemu pomieści w sobie nowy ośrodek zdrowia, i chociaż będzie schludnie a nie stare podłogi z wykładzinami pcv i te schody skrzypiące. Jedziesz do lekarza, nawet nie masz gdzie zaparkować w centrum. Poza tym mniej tych lekomanów dziadków i babć które nie muszą być co dzień u lekarza ale idę bo może coś nowego się dowiedzą, ploteczki itp.... bywalce przychodni.

Jakoś dziwi mnie fakt że nagle zlikwidowali
kiosk ruchu koło przychodni?
Stał tam kupę lat mimo ze nie funkcjonował nagle go wyburzyli??? Śmierdzi mi tu jakimś wałkiem...przecież to ścisłe centrum!

Ty idiotka jesteś nie do queen. Na ten kiosk (RUCH S,A.) nie było chętnych od lat. Wałek to powinnaś sobie wziąć i stuknąć w łeb. Może zmądrzejesz.

famtycznie, kilka lat temu powinna być przeniesiona przychodnia do ZOL. Wszytsko w jednym miejscu. Bardzo dobry pomysł. Ale pani z apteki się nie podoba.

Najbardziej cieszą się i łapki zacierają " Złotówy" ! Posypie się kasiorka od babc i dziadków. Zastanawiam się tylko kto jeszcze do tej przychodni należy ? Przeniesienie przychodni spowoduje, że reszta ludzi ucieknie na Franciszkańską.

Ochotę na ten budynek już od dawna ma sąsiad z na przeciwka .

Jeśli sąsiad z na przeciwka ma ochotę na ten budynek to należy się tylko cieszyć. Przynajmniej zostanie wyremontowany w każdym architektonicznym detalu.

hydroxychloroquine sulfate tablets http what is hcq

what is tadalafil made from buy tadalafil us tadalafil structure

hydroxychlor 200 mg http

is chloroquine an antibiotic http