To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przewodnik po Festiwalu Ducha Gór 2018 do wzięcia

Przewodnik po Festiwalu Ducha Gór 2018 do wzięcia

Festiwal Ducha Gór w 2018 roku to 53 rozmaite wydarzenia odbywające się w wielu miejscach regionu: 19 wędrówek po nietuzinkowych miejscach, 13 spotkań/warsztatów poświęconych promowaniu i poznawaniu lokalnych produktów i tradycji, 10 wydarzeń plenerowych, 4 wydarzenia muzyczne, 3 wydarzenia sportowe oraz 4 przedsięwzięcia trwające przez cały czas festiwalu. Dostępny jest już przewodnik zawierający kalendarium imprez składających się na całe przedsięwzięcie oraz przybliżający turystom nietuzinkowe atrakcje Krainy Ducha Gór.

Kraina Ducha Gór, to wyjątkowe miejsce na Dolnym Śląsku, obfitujące w nieodkryte jeszcze tajem­nice, niezwykłe zabytki, miejsca czy krajobraz. Ale Kraina Ducha Gór to więcej niż krajobraz gór: Karkonoszy czy Ru­daw Janowickich. To także więcej niż zabyt­ki i historia – to kraina pełna magii, opowieści nie z tego świata i legend, zamków, pałaców, sztolni i ukrytych skarbów, dawno zapomnianych rze­miosł i smaków dzieciństwa. To również ludzie mieszkający tutaj, przechowujący w pamięci niezwykłe historie i opowieści, wyjątkowi artyści, rzemieślnicy i lokalni producenci, wyczarowujący zapomniane smaki naszego dzieciństwa i regionu. To także „kraina łagodności”, w której brzmią dźwięki muzyki klasycznej, ale również poezji śpiewanej czy piosenki turystycznej i wędrownej.

Aby nie zgubić się w gąszczu atrakcji Krainy Ducha Gór i lepiej poznać wszystkie wydarzanie odbywające się ramach tegorocznego Festiwalu Ducha Gór, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór przygotowało przewodnik, który właśnie trafia do rąk zainteresowanych. Wydawnictwo w wersji drukowanej odebrać można w punktach informacji turystycznej w Jeleniej Górze,Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Kowarach, Janowicach Wielkich, Piechowicach, Mysłakowicach oraz Podgórzynie.

Przewodnik po Festiwalu Ducha Gór 2018 dostępny jest też w wersji elektronicznej. Można pobrać m.in. ze strony LGD Partnerstwo Ducha Gór oraz TUTAJ.

Komentarze (1)

Ja się wybieram, nie mogę się doczekać :D Upolowałam sobie juz tutaj: www.brytyjka.pl plecak na wyprawę, więc jestem w pełni gotowa haha