To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przestrzeń zastana w Strefie Fotografii

Przestrzeń zastana w Strefie Fotografii

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy Marcina Masiewicza i Tomasza Siwka „Jelenia Góra – Przestrzeń zastana”. Wernisaż w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, 28 listopada 2019 o godz. 18.00. 

Wystawę tworzą dwa zestawy fotografii: czarno-biały Marcina Masiewicza i kolorowy Tomasza Siwka. Oglądając je możemy wędrować ulicami miasta, dostrzegać elementy oswojone przez fotografów i konfrontować je z własnymi obrazami Jeleniej Góry.

Tomasz Siwek wędruje zaułkami, pokazuje zakamarki i zapomniane miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Przywołuje zapisaną w nich historię i skumulowaną energię. Wartością dodaną tych refleksyjnych fotografii, zanurzonych w nostalgicznej aurze, jest kolor.

Marcin Masiewicz wydaje się być bardziej zainteresowany nowoczesnością, tym, co powstaje i wzrasta razem z jego pokoleniem. Intryguje go forma, dynamiczna kompozycja, kadr i adekwatna do zamysłu czerń i biel.

Wystawa jest ciekawym zderzeniem dwóch światów, których pozornie nic nie łączy. W rzeczywistości łączą je emocje wizualnych zapisów i osobisty stosunek do miejsca.

Twórcy stawiają przed nami pytanie: czy w tym miejskim organizmie jesteśmy w stanie wyodrębnić fragmenty, które harmonizują lub dysharmonizują otaczającą rzeczywistość?
Prezentacja jest próbą uchwycenia elementów oswojonych przez codzienność, jak również tych, które dopiero rozpoczęły długotrwały proces wrastania w krajobraz miasta.

Marcin Masiewicz - jeleniogórzanin z Zabobrza, rocznik 1983, nauczyciel anglista, pszczelarz, fotograf-amator. Fan muzyki, literatury s-f, samochodów łada oraz wsi. Członek SJSF oraz współtwórca grupy #DZNWP.
Tomasz Siwek - od 1989 roku rdzenny jeleniogórzanin. Słuchacz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, absolwent Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Miłośnik gór, pieszych wędrówek po bezdrożach, westernów, muzyki rockowej z lat 70. i 80. oraz szeroko pojętych sztuk wizualnych. Na co dzień zajmuje się reklamą i projektowaniem graficznym pod szyldem własnej Agencji Realizacji Twórczych STRAWBERRY.

Wystawę „Jelenia Góra – Przestrzeń zastana” prezentowaną w ramach programu Strefa gościnnie w „Galerii na Górze”, oglądać można w Muzeum Karkonoskim do końca roku 2019 r.
    

Marcin Masiewicz 2.jpg
Marcin Masiewicz 3.jpg
Marcin Masiewicz 4.jpg
Tomasz Siwek (2).jpg
Tomasz Siwek (3).jpg
Tomasz Siwek (4).jpg
Przestrzeń zastana w Galerii na Górze MK.jpg