To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Przestrzeń" do obejrzenia

Anna Jodzis "Dolino otwórz się"

Jeleniogórska galeria sztuki BWA zaprasza na poplenerową wystawę malarstwa i fotografii zatytułowaną "Przestrzeń".
Wernisaż w piątek,  22 sierpnia, o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 17 września 2014 r.

W plenerze (17 - 22 maja na Stogu Izerskim) udział wzięli artyści z regionu jeleniogórskiego oraz artyści czescy. Malarze, rysownicy, graficy, fotograficy oraz twórcy posługujący się „nowymi mediami”. Tematem pleneru była przestrzeń. Jak pisze Marek Wasilewski we wstępie do katalogu wystawy: „Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego. Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, które zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się, wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi”.

Autorzy wystawy: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Druga odsłona wystawy pokazana zostanie w Czechach, w galerii Josefa Jiry Bouckuv statek w Malej Skale. Wernisaż 6 września, o godz. 17.00.

 

Komentarze (1)

Ciekawe ile miasto wydaje na te akcje BWA.

Pamietam jak pare lat temu przed kosciolem garnizonowym postawili taka bude 2x2 metry, zbita z desek i dla jaj nazwali to dekadendrocostam. Podobno miasto wydalo na ta akcje kupe szmalu a teraz te dechy gnija w parku.