Przedstawiamy dość wyczerpujący zestaw propozycji z regionu jeleniogórskiego na późne sobotnie popołudnie i noc 16 maja.
NOC MUZEÓW w JELENIEJ GÓRZE
Muzeum Karkonoskie
W godz. 15.00-24.00. Bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, w tym nowej wystawy „Plastic is Fantastic”, Tomasz Wójcik, z obiektami świecącymi, eksponatami z plastikowych materiałów pochodzących z recyklingu.
Warsztaty dla Dzieci i Młodzieży: właściwości plastiku. O godz. 16.00 (na Placu Ratuszowym) otwarcie wystawy plenerowej „Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego”. Ponadto: otwarcie wystawy „Trofea Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze”; prelekcja „Towarzystwo Tatrzańskie - Polskie Towarzystwo Tatrzańskie 1873-1950 - zarys dziejów”; prezentacja filmów archiwalnych o Jeleniej Górze.
Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”
W godz. 17.00-23.00 pod hasłem „Krajobraz kulturowy Dolnego Śląska”. Wystawy: „Salony i dworki literackie po obu stronach Odry”; „Niemieckie ślady na Dolnym Śląsku”; „Fedor Sommer”; prelekcja z okazji 10-lecia muzeum „Willa Łąkowy Kamień - dawna rezydencja śląskiego noblisty - dziś muzeum i międzynarodowe centrum dialogu kulturowego”; prelekcja i zwiedzanie wystawy „Fedor Sommer” - „Literacka Jelenia Góra w czasach Hauptmanna. Fedor Sommer i jego rola w kulturze Dolnego Śląska”; turniej poetycki „Poeci dla Muzeum”, „Inspiracje Willi Wiesenstein”; otwarcie wystawy fotograficznej „Niemieckie ślady na Dolnym Śląsku”; nocne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
Muzeum Historii i Militariów
W godz. 16.00-21.00. Zwiedzanie wystawy „Berlin 1945 – upadek hitlerowskich Niemiec” ze zwiedzaniem pojazdów wojskowych, np. czołgu T-34; militarne graffiti tworzone przez artystę i uczestników; stanowisko z trenażerem strzeleckim 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca; wojskowa grochówka,
Muzeum Przyrodnicze:
W godz. 9.00-23.00. 46. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości; zwiedzania muzeum i specjalnej ekspozycji „Skarby z muzealnego magazynu”; prelekcja „Ciekawostki w zbiorach Muzeum Przyrodniczego”; prelekcja „Ciepliccy preparatorzy i ich kunszt”; koncert „Echo - przyroda Karkonoszy pisana dźwiękami instrumentów” w wykonaniu Duo JAK Amadeusz; wycieczka do cieplickich parków „W poszukiwaniu ptaków nocy”, pod opieką ornitologa Bożeny Gramsz.
Biuro Wystaw Artystycznych
W godz. 17:00-23:00. Wystawa malarstwa Marka Ostoi-Ostaszewskiego, wybrane animacje filmowe – ZOOM 2015, pokazy
Teatr Norwida
Witkacy Baj Najt - dwa spotkania o godz. 21.00 i godz. 22.00. Trzeba zarezerwować miejsce, bo liczba uczestników jest ograniczona do 40 osób. Spacer po teatrze, przebieranki w kostiumy, wędrówka okraszona anegdotami z życia S. I. Witkiewicza oraz fragmentami jego tekstów; konkursy na najlepszą minę a’la Witkacy, na najlepszą pozę, przebranie i inne; na koniec pamiątkowa fotografia.
Zdrojowy Teatr Animacji
Od godz. 20.00. Zwiedzanie Teatru; specjalny pokaz spektaklu dla dzieci „Rydygier - mój przyjaciel Wampir”.
Książnica Karkonoska
W godz. 17.00-20.00. Prezentacja książek detektywistycznych i kryminałów; Noc w Winylowni: przesłuchiwanie starych, analogowych płyt; „07 zgłasza się w Książnicy Karkonoskiej”: spotkanie z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem K. Piotrowskim.
Zamek Chojnik
W godz. 17.00-6.00. Spotkanie z duchem Gotsche II, usługi przewodników w strojach historycznych, projekcje filmów z turniejów rycerskich, muzyka dawna grana na żywo, tańce i skoki przez ogień, pieczenie kiełbasek (własnych), możliwość noclegu pod gołym, zamkowym niebem na własnych karimatach i śpiworach.
Książnica Karkonoska
O godz. 18.00 w ramach "Nocy Muzeów - Nocy Kultury 2015" spotkanie z Bronisławem Cieślakiem – serialowym oficerem MO Sławomirem Borewiczem oraz Piotrem K. Piotrowskim – autorem książki „07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu” (sala konferencyjna, III p.);
NOC MUZEÓW w BOLESŁAWCU
Muzeum Ceramiki
W godz. 18:00-24:00. Obchody jubileuszu 5-lecia powstania Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”: prezentacje, warsztaty portretu, pokazy, konsultacje oraz akcja „Wielki błysk”; warsztaty zdobnicze towarzyszące wystawie „Fajans włocławski”.
NOC MUZEÓW w KOWARACH
Bezpłatne zwiedzanie kowarskich atrakcji w godz. 18:00-20:00: Dom Kata (średniowieczne narzędzia tortur); Dom Tradycji Miasta (wystawy „Kowary na starej widokówce”, „Wspomnienia XX wieku” oraz „Skarby Ducha Gór”); Centrum Integracji - Miejskie Sale Tradycji; Galeria i pracownia „Wieża Ciśnień” (laski i kije pasterskie oraz pracownia Jerzego Jakubowa). W MOK-u prezentacja filmu „Świteź” oraz zwiedzanie Domu Kultury z latarkami’. W parku przy Nadleśnictwie „Śnieżka” „Kino pod chmurką”.
NOC MUZEÓW w KRZESZOWIE
Opactwo
W godz. 19:00-23:00. Nocne zwiedzanie Bazyliki p.w. Wniebowzięcia NMP, Kościoła p.w. świętego Józefa i Mauzoleum Piastów Śląskich oraz muzeum opactwa w domu opata, podziemi i strychu kościoła klasztornego; udział gości specjalnych: Michał Leopold Willmann i Bernard Rosa.
NOC MUZEÓW w SIEDLĘCINIE
Wieża Książęca
Koncert muzyki średniowiecznej, harfista Holger Schaefer.
NOC MUZEÓW w PIECHOWICACH
Huta Julia
W godz. 20:30-24:00. Nocne zwiedzanie zakładu z Fritzem Heckertem, pokazy hutnicze, magiczne eksperymenty ze szkłem, badanie naprężeń w szkle, zabawy z pryzmatem, badanie temperatury szkła w piecu, pokaz eksplozji kropli księcia Ruperta, projekcje unikatowego czarno-białego filmu, który nakręcono w hucie Josephine (niemiecka nazwa Julii) w latach trzydziestych XX wieku.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...