To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przebojowa Gala Noworoczna

Galę Noworoczną batutą poprowadzi Woytek Mrozek

Czas witania Nowego Roku, to czas dobrej zabawy. Styczniowy repertuar Filharmonii Dolnośląskiej zdominuje więc muzyczna rozrywka w znakomitym wykonaniu. Już w piątek, 9 stycznia, w jeleniogórskiej sali koncertowej pełna przebojów Gala Noworoczna. Początek o godz. 19.00.

Ten specjalny wieczór muzyczny nie będzie jednak koncertem noworocznym w klasycznym stylu wiedeńskim, choć i wiedeńskich akcentów w nim nie zabraknie. W warstwie rozrywkowej zabrzmią bowiem przede wszystkim wielkie przeboje Broadway'u i Swinga. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Woytka Mrozka - znanego klarnecisty i dyrygenta, który dawno nie gościł w Jeleniej Górze. Na scenie jako solistka pojawi się ceniona śpiewaczka Agata Sava (mezzosopran), od lat występująca z powodzeniem na scenach całego świata. Agata Sava jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiowała również w Richard Strauss Konserwatorium fur Musik w Monachium. Drogą konkursu została stypendystką „Live Music Now” - międzynarodowej organizacji założonej przez Yehudi Menuhina, promującej najzdolniejszych studentów uczelni muzycznych. Uczestniczyła w wielu konkursach śpiewu operowego i festiwalach muzycznych. W dorobku ma współpracę z wieloma znakomitymi dyrygentami i zespołami orkiestrowymi. Współpracowała już z jeleniogórską orkiestrą podczas nagrywania płyty Na styku czterech kultur, pod kierownictwem Krzesimira Dębskiego.

Tego samego wieczoru na jeleniogórskiej scenie wystąpi także utalentowany chilijski pianista Alexandros Stavros Jusakos Mardones. Wspólnie z jeleniogórskimi filharmonikami zagra słynną Błękitną Rapsodię G. Gershwina! Pianista od lat intensywnie koncertuje w obu Amerykach i Europie. Od 2003 roku prowadzi też klasę fortepianu w Universidad Mayor w Santiago de Chile. Od dwudziestu lat ma kontakty z Polską. W 1994 roku przyjechał do naszego kraju jako stypendysta do Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie studiował w klasie prof. Jarosława Drzewieckiego. Jest laureatem wielu konkursów instrumentalnych i nagród za działalność artystyczną. Był stypendystą rządu chilijskiego, otrzymał tez wyróżnienie jako Wybitny Syn Miasta Antofagasta.

Uwaga! Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na tę bardzo atrakcyjnie zapowiadającą się Galę Noworoczną w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 7 stycznia, po godz. 14.30. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" z zapowiedzią tego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy!

Komentarze (3)

That's more than sebnlsie! That's a great post!

powinno być: Woyteck Mrozeck :-) :-) :-)