To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Profesorka skarży uczniów

Profesorka skarży uczniów

Jedna z nauczycielek bolesławieckiego I Liceum Ogólnokształcącego skierowała do prokuratury doniesienie przeciwko osobom, które stworzyły na „Naszej-klasie” jej profil. Nie tylko podszyły się w ten sposób pod nią, ale także w publikacjach na tej stronie ośmieszyły ją. Grożą im nawet dwa lata więzienia.

I LO w Bolesławcu uważane jest za jedno z najlepszych w regionie. W rankingach Nowin Jeleniogórskich zawsze plasuje się pod tym względem na jednej z czołowych pozycji. Każdego roku może szczycić się laureatami olimpiad szczebla centralnego i wojewódzkiego. A jednak to właśnie z doświadczonej nauczycielki tej szkoły śmiano się na stronie internetowej „Naszej-klasy”. Nauczycielka poczuła się dotknięta i zgłosiła sprawę Prokuraturze Rejonowej w Bolesławcu.

- Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, ponieważ nie wiadomo, kto jest autorem zamieszczonych w internecie informacji na temat tej pani - powiedziała nam Janina Jakubiec, prezes Sądu Rejonowego w Bolesławcu. - Nauczycielka wniosła na to skargę i w ten sposób sprawa trafiła do naszego sądu.

Strona internetowa już nie istnieje. Została zdjęta przez administratorów portalu. Niestety, także to nie było takie proste, jak się pomówionej wydawało. Gdy pisemnie poinformowała Naszą-klasę o tym, że ktoś podszył się pod jej tożsamość (to również jest karalne), poproszono ją o uwiarygodnienie się, a także o podanie dokładnego adresu strony. Imię, nazwisko i miasto nie wystarczyło.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” (nr 40/2008).

Komentarze (1)

Nie wiem, czy pani psor ten szum sądowy nie narobi więcej szkody niz profil, którego już nie ma. Ale fakt, ci uczniowie to prosiaki