To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydent nie polemizuje z opozycją

Prezydent nie polemizuje z opozycją

Bo, jak twierdzi, polemika z nieprawdziwymi informacjami i politycznymi sądami nie ma sensu. Prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski, odniósł się dopiero dziś do zarzutów, jakie podnosiła przeciwko niemu opozycja w czasie wtorkowej sesji absolutoryjnej.

M. Obrębalski powiedział, że o ile opinia Ireneusza Łojka, szefa klubu PiS, może wynikać z jego niedoświadczenia samorządowego, dziwi jednak się opiniom SLD, „ponoć doświadczonych samorządowców”.

- Może to nie geriatryczny zanik pamięci, a pewna amnezja sytuacyjna - ci państwo nagle zapomnieli, jak było przez wiele lat, gdy mieli wpływ na rozwój miasta – skwitował prezydent.

A co do zarzutów o chybiona i nieskuteczną działalność promocyjną miasta, prezydent pochwalił się przyznanymi ostatnio dwoma wyróżnieniami za projekt pod nazwą „Jelenia Góra... i jedziesz w dobrym kierunku”. Dodał też, że efektywności działań promocyjnych nie da się prosto i w krótkim czasie zmierzyć, „ale może pan Józef Sarzyński ma wyjątkową wiedzę w zakresie pomiaru efektywności promocji”.

Prezydent przywołał też naszą publikację sprzed paru miesięcy, dotyczącą oceny wyników jego pracy po trzech latach rządzenia.

- Portal nj24.pl przeprowadził sondę, w której zapytał internautów o to, jak oceniają moją pracę. Ponad 55 procent internautów wystawiło mi bardzo dobrą ocenę, a ponad 4 procent ocenę dobrą – podsumował M. Obrębalski, dodając tajemniczo, że „to dobry sygnał przedwyborczy”.

Komentuje Józef Kusiak, były prezydent Jeleniej Góry:

- Ani ja, ani moi koledzy z klubu nie mamy amnezji, ale szkoda, że pan prezydent nie pamięta, co obiecywał przed wyborami. A opozycja ma prawo krytykowac i mieć odmienne zdanie i trudno byśmy głosowali za absolutorium, skoro od początku nie byliśmy za takim budżetem, jak ten w 2009 roku. Szkoda też, że pan prezydent jednak nie chciał dyskutować na sesji, bo to najlepszy czas i miejsce do tego. Może zdarzyłoby się, by większą ilość radnych przekonał do swoich racji. Gdy ja byłem prezydentem, to moi klubowi koledzy i współpracownicy zawsze odpowiadali na zarzuty, podawali argumenty i nie zdarzyło się, bym nie dostał absolutorium, także głosami radnych spoza SLD. A w ostatni wtorek nawet klub PO nie bronił prezydenta, nie odpowiadał na nasze zarzuty. Szkoda jednak, że nie było dyskusji.

Komentarze (3)

A szkoda, bo z przyszłymi wyborcami również nie chce rozmawiać.

"aby budować a nie rujnować, łączyć a nie dzielić."To chyba słowa Pana Marka ?

Tak buduje nowe jak i rujnuje te stare komunalne. Łączy trzy osoby w jednym (Lenard+Obrebalski+Sajnog = LOS) On Marek Obębalski oddziela całą Radę Miasta traktując radnych jak swoją własność.

" Nie znoszę nieuczciwości, ****stwa i głupoty." To też słowa Pana Marka.

On sam tych słów chyba całkiem dogłębnie nie rozumie ?

Wydaje mi się że: Pan Prezydent Jeleniej Góry nie umie - zniszczyć nienawiści w sobie samym .... prostaków, tubylców, obywateli w tym wyborców ma głęboko w dup.e i dobrze.

Do 3 maja w Cieplicach
"Teraz Polska PO"

SLD dobrze wie, że nie ma szans. Poparcie dla tej partii w kraju mówi samo za siebie!!Ludzie nie lubią odgrzewanych kotletów!!! Panie Marku jestem za Panem!!

Drodzy mieszkańcy!Byłem n ostatniej sesji rady bo sądziłem,że radni i pan Prezydent bęą toczyć polemikę z której będą wynikały jakieś wnioski na przyszłość.Wszyscy mówili że to najważniejsze posiedzenie Rady.Co zobaczyłem Prezydent z katki przeczytał zestaw cyfr,które każdy mógł od miesiąca przeczytać w sprawozdaniu.Ani jednego słowa od siebie.Zabrakło nawet analizy co nie udało się zrealizowć i dlaczego.Potem beznamiętnie odczytane z kartki przez ładną blondynkę sprawozdanie RIO.Opinie komisji jednozdaniowe lub nawet takich nie było.Potem wystąpienia pana Łojka z PIS,Sarzyńskiego i Malczuk z lewicy.Padło sporo zarzutów z ich strony jak brud w mieście,brak atrakcyjnych miejsc pracy,nierozwiązany problem komunikacji w mieście,brak miejsc pracy w urzędzie i z tego tytułu ponoszenie przez miasto wysokich opłat na tzw.PEFRON,brak miejsc w żłobkach itp.Myślałem ,że na te zarzuty odpowie Prezydent,może radni PO lub ludzie Sajnoga-a tu nic martwa cisza.Negatywne głosowanie i po wsztstkim.Dziwi mnie więc dzisiejsze wystąpienie Prezydenta na konferencji prasowej.Może mówi mu się lepiej do ściany/mikrofonu niż żywych ludzi.Świadczy to o braku argumentów merytorycznych.Nie da się schować za rankingami mieszkańcy to żywi ludzie.
PS.Promocja jest działaniem mierzalnym nawet wieloaspektowo.Sądzę,że tą wiedzę dr ekonomii posiadł.
Jestem zniesmaczony.