To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezes DOT-u: będzie informacja turystyczna

Fot. ROB

Jelenia Góra jest moim zdaniem najpiękniejszym miejscem na Dolnym Śląsku a podejrzewam, że i w Polsce – tak o naszym mieście mówi prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i zarazem poseł PO Jarosław Charłampowicz.

Na wczorajszym briefingu prasowym prezes DOT chwalił nasz region, zapowiedział też, że w przyszłości może tu powstać punkt informacji turystycznej.

 

- Prowadzimy od połowy ubiegłego roku dwa punkty informacyjne we Wrocławiu: na lotnisku i na PKP. Ku naszemu zadowoleniu, jest bardzo duży oddźwięk, bardzo dużo ludzi pyta się o to, gdzie najlepiej pojechać, by wypocząć na Dolnym Śląsku – mówi J. Charłampowicz. - To są miesięcznie dziesiątki tysięcy zapytań. Mamy tam też dużo materiałów reklamowych.

 

- W przyszłości przewidujemy poszerzenie takiej informacji turystycznej o kolejne punkty, w Jeleniej Górze czy może w Karpaczu – dodał prezes. Nie odpowiedział jednoznacznie, czy jest szansa na powstanie oddziału DOT-u w Jeleniej Górze.

 

- Restrukturyzujemy się, trzeba było wprowadzić sporo zamian. Wchodzimy w nowe sposoby reklamowania, dotarcia do turystów. Dzisiaj skupiamy się na tym, aby jak najwięcej informacji o Dolnym Śląsku pokazywać na zewnątrz. Naciskamy też na turystykę wewnątrzwojewódzką, czyli aby mieszkańcy Wrocławia, LGOM-u (Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy) dowiedzieli się jak najwięcej o innych częściach województwa. Z badań wynika, że ludzie mało wiedzą, wyjeżdżają na na wakacje do Egiptu, a nie przyjeżdżają do Jeleniej Góry – dodał. - Jeżeli będziemy mieli dobry pomysł na działanie takiego oddziału, to na pewno go otworzymy.

 

Jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce w naszym regionie pojawi się sporo turystów z Rosji. DOT zamierza w tym roku rozwinąć promocję na wschodnim rynku. - Mamy bardzo dużo zapytań z Rosji, turyści chcą przyjeżdżać i są zainteresowani najbardziej właśnie Kotliną Jeleniogórską – mówi Charłampowicz. - Będziemy w tym roku na targach w Moskwie, chcemy podpisać umowę o współpracy z siostrzaną organizacją, działającą w Petersburgu. Czeka nas rozmowa z kierownictwem lotniska we Wrocławiu na otwarcie się na kierunek rosyjski.

Komentarze (15)

I kto by pomyslał. Jest dopiero nieco ponad rok posłem a leje wodę jakby miał staż poselski co najmniej kilkunastoletni...

Kolejny erudyta z PO, znawca wszystkiego i niczego. Tych wszystkich mądrości wyuczył się na pamięć nosząc teczkę za Grzesiem S. i ujeżdżając koniki kowboja ze Western City

A co ma mówić partyjny kolega Marcina Zawiły ,Jerzego Łużniaka,Jurka Pokoja i innych jemu podobnym? Lanie wody i gadka-szmatka, to specjalność PO. Niech DOT zainteresuje się problemem wprowadzenia jednego karnetu narciarskiego w Karkonoszach ,bo będziemy przegrywali z innymi rejonami w Polsce,nie mówiąc już o Czechach,Słowakach czy krajach alpejskich. Polak jak zwykle nie potrafi, a mądry będzie po szkodzie.

tak tak jest zle i wszyscy umrzemy ...oczywiscie oczywiscie

Panie POśle jak ludzie maja dojechac do nas?Z Poznania szybciej bedą w Egipcie niz u nas o Warszawie czy Gdansku nie wspomne gdyz im bardziej POdrodze Zakopane.Miasto może i ładne na 2 dni spytaj sie pan ludzi jak im sie tutaj zyje bez pracy i prespektyw.Zapraszamy niech sie pan przeprowadzi do najpieknieszego byc moze maista w Polsce.
Takie gdanie nic nie kosztuje i absolutnie nic z niego nie wynika.KONKRETY!

tak jest czyli wina tuska i wszyscy umrzemy

DOLNOŚLĄZAK. Jelenia Góra bez informacji turystycznej - to tak jakby pozbawić Karkonosze Śnieżki.
Ważne jest umiejscowienie informacji turystycznej.
Pozytywnie zakręcony Wiklik ze swoim tramwajem zrobił to doskonale. Ale facet zna się na rzeczy. On o sprawie nie gaworzy, jak amatorzy samorządowcy.

Może i zakręcony ale ile do tego biznesu dopłaca?

A kto przyjezdza do JG? Wszyscy siedza w Karpaczu i Szkl.Porebie a w JG to mozna co najwyzej w morde dostac wieczorowa pora. Wiec po co ta informacja? Kogo bedzie informowac i o czym?

briefing - czy nie ma polskiego słowa o tym znac

przecież informacja turystyczna w Jeleniej Górze "działa" już 20 lat....
nie wynajdujcie prochu , "zerżnijcie" sposób informowania potencjalnych
przybyszy od renomowanych miejscowości turystycznych w eu ,
20 lat stracone i następne 20 będzie też stracone jak będziemy myśleć
PRL owskim sposobem "jest kasa w budżecie miasta to myślimy jak ją wyrwać",
a może byście pomyśleli "co zrobić aby zmajstrować kasę do budżetu?"
delegacje jeżdziły do Berlina i kto wie gdzie jeszcze,teraz będą sobie
jeżdzić do Moskwy ...to jest turystyka ...to rozumiem...darmowa turystyka
dla vipów...taka informacja jest oczywiście cholernie potrzebna...

-------------BRAWO antyPOd TAK TRZYMAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe! Ostatnio mówiło się o zwolnieniach pracowników jeleniogórskiej informacji turystycznej oprócz szefowej, która jest w wieku przedemerytalnym! To jak - potrzebna jest w Jeleniej Górze informacja turystyczna, czy też nie? Skoro już jest, to dlaczego ma dopiero powstać?

Chodzi o kase kto ma za to płacić.Temat raczej na zamówienie dla odwrócenia uwagi o likwidacji IT (ale tej miejskiej)Pan prezydent może teraz sie wykręcić że likwiduje ponieważ DOT planuje otworzenie swojej IT .Tyle że podobny twór już był SAPT.projekt niewypalił i miasto utworzyło miejską IT