To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Premiera w ZTA dla dorosłych!

Premiera w ZTA dla dorosłych!

Tadeusz Rybicki, aktor Teatru Cinema, reżyser w Zdrojowym Teatrze Animacji przygotował premierę Ionesco „Szaleństwo we dwoje”. Premiera miała miejsce w sobotę, 3 października. Spektakl jest propozycją dla dorosłej widowni.

- To spektakl o piekle, które stwarzamy sobie sami. Zamykając się w kregu własnych, wygenerowanych przez siebie problemów współczesny człowiek nie dostrzega tego co ma. Mówię tu o sytuacji, którą wytworzyliśmy w Europie. W miejsce trosk o tak zwane podstawy wytwarzamy frustracje „wyższego rzędu”: niezadowolenie z partnera, związku. Możemy te sytuacje zakończyć, ale wolimy tkwić w toksynach, które produkujemy z ludźmi, z którymi wchodzimy w relacje – mówił Tadeusz Rybicki tuż przed premierą. 

Reżyser przyznał, że w tekście sztuki uwiodło go poczucie humoru autora wplecione w bolesne sprawy, jakie porusza. I choć nikomu z widzów nie jest do śmiechu pełnym głosem, towarzyszy mu poczucie groteski, absurdu. W myśl powiedzenia: „sami z siebie się śmiejemy”. Te postaci na scenie to my.

Więcej o spektaklu w najnowszym tygodniku „Nowiny Jeleniogórskie”. 

DSC_2089.JPG
DSC_2136.JPG
DSC_2133.JPG
DSC_2129.JPG
DSC_2124.JPG
DSC_2120.JPG
DSC_2111.JPG
DSC_2108.JPG
DSC_2103.JPG
DSC_2099.JPG
DSC_2096.JPG
DSC_2092.JPG