To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prapremiera na Scenie Studyjnej

Prapremiera na Scenie Studyjnej

Teatr Norwida zapowiada na sobotę, 12 kwietnia, premierę spektaklu „Autobus” Lukasa Barfussa w reżyserii i scenografii Julii Mark, z muzyką Wojciecha Długosza.

Jeleniogórski spektakl jest polską prapremierą tekstu szwajcarskiego dramaturga Barfussa.
- Tekst Barfussa jest dramatem drogi. Każdy z bohaterów znajduje się w jakiejś ekstremalnej życiowej sytuacji i stawia sobie kluczowe  pytania: co dla niego znaczy Bóg, śmierć, czym jest wiara i jak ona funkcjonuje we współczesnej  rzeczywistości – mówi Julia Mark, reżyser spektaklu.
„Noc, autobus na skraju autostrady, a w nim podróżująca na gapę bohaterka. Pasażerowie autokaru realizują zagadkowy plan, niepokój narasta”. Tak rozpoczyna się spektakl.  Reżyserka nie chciała zdaradzać szczegółowej fabuły przed premierą. Dość powiedzieć, że to... teatralny thriller.
- Wątek kryminalny jest istotny – dopowiada Julia Mark – Ale tekst Barfussa wydał mi się wyjątkowo interesujący, bo otwiera rozmowę o kluczowych sprawach: czym jest metafizyka w dzisiejszej rzeczywistości, czym jest przemoc, co się z nami dzieje, kiedy  stajemy w obliczu śmierci.  
W spektaklu udział biorą: Agata Grobel, Elżbieta Kosecka, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania. Premiera na Scenie Studyjnej już w najbliższą sobotę.