To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej wspierają branżę turystyczną

FOT. UM Karpacz

Branża turystyczna nie musi zamierać w pandemii. Są pieniądze na jej wsparcie. Wystarczy nie przekazywać 2 miliardów złotych na telewizję publiczną - stwierdził dzisiaj (30 listopada) Grzegorz Schetyna, który wraz z innymi posłami Kolicji Obywatelskiej  - Zofią Czernow i Piotrem Borysem przjechali do Karpacza,  by zdać realcję z walki o zmianę  obostrzeń dotyczących ferii zmiowych.

- "Dwa miliardy złotych dla telewizji publiczne,j to pieniądze wyrzucone na język propagandy, hańby, wstydu i budowania wojny domowej. To są pieniądze, które powinny dziś w całości trafić na covidową tarczę "- mówił  dzisiaj w Karpaczu Grzegorz Schetyna. "Gdzie, jak nie w Karpaczu, dolnośląskim mieście turystycznym, możemy mówić o ważnych rzeczach dla branży turystycznej, o miejscach pracy, o tym, w jaki sposób jest traktowana przez rządzących? Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, to perły, nie tylko Dolnego Śląska, ale całej polskiej turystyki. Cieszymy się, że możemy swoim parlamentarnym głosem opozycji wspierać te miejsca i budzić sumienie rządzących, a także walczyć w Senacie. Cieszę się, że odbywa się to w porozumieniu z samorządowcami. Zależy nam na tym, żeby przekonać rządzących, że ta kwestia nie jest dalej zamknięta - pomoc dla branży turystycznej. Nadal będziemy walczyć o nią poprzez zgłoszone poprawki budżetowe" - wyjaśniał Grzegorz Schetyna.

Pora wesprzeć branżę turystyczną

Posłanka Zofia Czernow oraz poseł Piotr Borys podkreślili jak ważne są że poprawki zgłoszone przez KO, dotyczące między innymi rozciągnięcia ferii zimowych do 14 marca oraz wsparcia branży turystycznej.  - Cała nadzieja w Senacie - dodaje Piotr Borys. Poprawki KO uwzględniają potrzeby branży turystycznej. To m.in. pięć tysięcy złotych pomocy na firmę, zwolnienia z ZUS-u, a także środki postojowe dla gastronomii, cateringu, właścicieli hoteli,kwater prywatnych i pensjonatów oraz agencji turystycznych, przewodników górskich, przewodników wycieczek i wszystkich którzy żyją z turystyki.

200 mln strat w górskich gminach

Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby oraz Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza powtórzyli, to co mówią cały czas: skrócenie ferii do dwóch tygodni nie ma sensu. Otwarcie stoków narciarskich przy zamkniętych hotelach także. - Dajcie nam pracować, a pokażemy, że poradzimy sobie i zachowamy reżim sanitarny - apelowali samorządowcy do rządzących. Wyliczyli, że straty z powodu zamknięcia branży turystycznej mogą wynieść nawet 200 mln zł.

Sprawdzian dla posłów

"Zależy nam, aby przekonać rządzących do wsparcia branży turystycznej. To jest dzisiaj kwestia racji stanu i przytomności polskiej polityki" - przekonuje Grzegorz Schetyna. Posłów czeka sprawdzian, czy okażą się solidarni z setkami ludzi, którzy tracą pracę, bo w górach zamykają się hotele i upada turystyka narciarska. Dobrze wyglądają na portalach społecznościowych zdjęcia na stokach narciarskich, które zamieszcza wielu parlamentarzystów. Pora pokazać, że znają problemy górskich gmin i chcą im pomóc.

Komentarze (14)

Pokój juz dopilnuje by było sprawiedliwie.
Tym państwu już społeczeństwo POdziekowało.Pani zowia juz nie z piorunkami ?Jacy oni wszyscy zatroskani
Jle Państwo i lokalny smorzorządy dawały za czasów PO na GW ,TVN wydając kasę na zbedne reklemy czy oświadczenia?
Panie Łuziak ile misto kosztowała audcja w TVN.Policzyć to wszystko to 2 mld to pikuś

Już zdaje się zapomnieli jak to za ich (nie)rządów bywało.
Pani Czernow to najbardziej pomogła w Aniluxie.Pracownicy doo tej pory odczuwają udzieloną im wtedy pomoc.
W Szczecinie ,robootnicy zwalniani z likwidowanych stoczni również odczuli tę pomoc.Rząd Tuska nawet nie odwołał się od decyzji KE o nieprzynaniu publicznej pomocy dla Stoczni Szczecin.Minister Grad obiecywał przekwalifikowania i kursy.Kursy kroju i szycia ,a Sławomir Mitras z mównicy sejmowej zapewniał że bedzie inwestor zagraniczny.Tusk zjezdził pół świata i znalazł inwestora z Kataru..
Tak wygląda pomoc oferowana przez PO ,nikt kto ma choć odrobinę pamięci i potrafi kojazyć fakty ma prawo niwierzyć w ani jedno słowo tych zatrapionych o los przedsiebiorców.
Interesuje ich tylko odzyskanie władzy,losem własciciela hotelu czy pensjonatu nikt z nich sie nie przejmuje.Przejmuje sie tylko w aspekcie podatku który trafia do budzetu miasta czy gminy i z którego opłacają przerośniętą administarcję.

Jeleniogórski Anilux w sierpniu 1998 roku w drodze komercjalizacji został przekształcony w spółkę akcyjną. Sześć lat temu podjęto pierwszą próbę jego sprzedaży, ale bezskutecznie. Kolejny raz Anilux został wystawiony na sprzedaż w minionym roku, ale też nie znalazł nabywcy.
Anilux był największym w kraju producentem włóczek do robótek ręcznych, przędz dziewiarskich oraz wyrobów włókienniczych. Posiadał ponad 60-letnią tradycję w produkcji włóczek, które były sprzedawane głównie do sieci detalicznych na terenie całego kraju oraz w ok. 5 procentach do krajów UE.

Rok 1998 rządy Jerzego Buzka (UW obecne PO)Lata 2004 -2010 Anilux kierowny był przez Zofię Czernow.W 2011 Aniluxu już nie było.

Ciekawe, że te kmiotki tak chętnie rozdają kasę jak są w oPOzycji. Jak rządzili to "piniędzy" nie było. Za to mafie VATowskie obłowiły się jak nigdy. Nieudacznicy z PO. POtomki pastuchów i miejskiego plebsu. Ta wulgarna Lempart to akurat towarzycho dla was, doskonale rozumiecie jej język.

Ale tylko pis daje,oni dajo każdemu.Ziemia przecież powstała po to żeby pisowcy z jarkiem na czele mieli gdzie "dawać" W sumie to pis i po to jedno i te same g...

palki teleskopowe, kotły policyjne, atakowanie gazem, zatrzymania i areszty to wszystko pochodzi z majaków w głowie wystraszonego wicepremiera od bezpieki kulawego hitlera Kałczyńskiego. Ten stalinowiec gnije za życia. Po wizycie demonstracji w okolicach jego domu ubrał się w kamizelkę kuloodporną i schował w tajnym ośrodku gdzieś aż pod Łomżą.

WIESZ CO WALNIJ SIE W TE PUSTO MUZGOWNICE CELOW NAPISANE JEBN.... JESTES

Szukam cię....

Mentalnie >POLO-KATOLO< jest kacapski . Aby skutecznie przeciwdzialac , bardzo realnie zagrazajacej krwawej wojnie domowej w Polsce , najprawdopodobniej jedynym skutecznym sposobem bedzie podzial Polski na dwa odrebne byty panstwowe - na Polske cywilizowana i EUROPEJSKA , ktora pozostanie w Unii Europejskiej oraz na PISLAMSKA Polske azjatycko-kacapska >POLO-KATOLO< - mentalnie , kulturowo , cywilizacyjnie , ekonomicznie i gospodarczo zwiazana ze ZBiRem , ktory jest blizszym mentalnosci , kulturze i tradycji
>POLO-KATOLO< anizeli cywilizacja Zachodu

Polska nie ma prezydenta, nie ma premiera i nie ma rządu. W Polsce jest pislamski rezydent bezobjawowy i pislamski nierząd, którzy działają przeciwko Polakom i przeciwko państwu polskiemu. Chaos decyzyjny nierządu, sprzeczne komunikaty, przekazywane przez członków nierządu społeczeństwu, potęgują dezorientację obywateli i generują złe emocje w społeczeństwie.
Takiego burdelu w Polsce nie było od czasu zakończenia II WŚ i niestety ten chaos, sprowokowany przez pislamskich czynowników, sprzyja przede wszystkim im i ich bandyckim poczynaniom, malwersacjom, rozkradaniu przez nich, do spółki z kk, państwa polskiego, karygodnym posunięciom bezprawnych działań siłowych przeciwko wszystkim tym, którzy nie zgadzają się z tym co wyprawia w Polsce katopislamska banda. Wykorzystując sytuację pandemii i kompletnie zniszczonej przez nierząd pislamu służby zdrowia, waaadza katopislamska terroryzuje obywateli oraz w ogromnym stopniu przyczynia się do coraz większej liczby zgonów Polaków, przez celowe zaniechania działań naprawczych, fałszowanie statystyk postępu pandemii i propagandowy, kłamliwy obraz rzeczywistości

Śmierdzi od ciebie na odległość podły padalcu. Szmato czerwonej kotliny.Olać takich ciepłym moczem i zacytować klasyczkę : "Wypir..j" bolszewiku!

dzieki ze chociaz nie przyjechala do jeleniej gory ta cierpietnica nowacka platforma sie calkiem zeszmacila nazbierala tych smieci tyle ze az smieci musza podrozec

A p. Pokój to nie jest przypadkiem jakimś gestorem turystyki?

Kpina z tym tytulem...co robia? Wspierają?

Tytuł brzmi jak by co najmniej swój majątek oddali na ratowanie branzy, a gesotorom turystyki nie trzeba pomagać! Po prostu nie można im przeszkadzać....