To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu

fot. KPP Kamienna Góra

Przez kilka miejscowości gmin powiatów kamiennogórskiego i wałbrzyskiego policjanci ścigali trójkę sprawców rabunku, którzy okradli właściciela kantoru. W czasie pościgu poszkodowany został jeden z policjantów.

- 22 czerwca, około godz. 17, policja otrzymała informację o napadzie przy jednym z kamiennogórskich kantorów. Właściciel punktu wymiany walut zobaczył mężczyzn wybijających szyby w jego mercedesie i kradnących latopa oraz sporą kwotę gotówki – ponad 12 tys. zł. Sprawcy mieli odjechać swoją mazdą w kierunku Jeleniej Góry. Poinformowano wszystkie jednostki policji na spodziewanej trasie ucieczki. Okazało się jednak, że bandyci z ogromną prędkością przejechali przez Chełmsko Śląskie, co zauważyli policjanci z Lubawki i podjęli pościg. Sprawcy uciekali w kierunku Krzeszowa. Tu dołączył drugi radiowóz: dzielnicowy ustawił go w poprzek drogi blokując przejazd. Auto uciekinierów wjechało w boczne uliczki, gdzie musiało się zatrzymać. Wówczas jeden z dwójki pasażerów próbował wysiąść z auta i uciekać na piechotę. Zanim opuścił pojazd został jednak zatrzymany. Z tym momencie kierowca mazdy ruszył i przeciągnął kilkanaście metrów stojącego przy aucie policjanta i znajdującego się częściowo w wozie pasażera. Funkcjonariusz doznał ogólnych potłuczeń ale sprawcy nie puścił. Dwaj pozostali uciekali w kierunku Gorzeszowa, gdzie przyłączył się kolejny radiowóz. W Różanej policjanci z Boguszowa Gorców ustawili kolejną blokadę. Sprawca ominął ją i uciekał dalej przez trudny teren leśny. Finał nastąpił w Mieroszowie, gdzie policjantom udało się zatrzymać przestępców – relacjonuje Paulina Basta, oficer prasowa KPP w Kamiennej Górze.
Okazało się, że sprawcami byli obywatele Gruzji, przebywający w Polsce prawdopodobnie dopiero od kilku dni. Już usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, a kolejne zostaną im postawione. Nie przyznali się do winy. Policja wnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztu.
 

Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu
Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu
Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu
Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu
Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu
Pościg po rabunku, jak z gangsterskiego filmu

Komentarze (4)

Jak to jest, że obywatele Białorusi, ci przeciwnicy reżimu Łukaszenki i represjonowani, nie mogą miesiącami uzyskać pozwolenia pobytu w Polsce? A tacy Gruzini, będący jak się okazuje przestępcami, mają się dobrze w naszym kraju i jak podają media, w większości zajmują się gangsterką! Gdzie są właściwe służby pana Kamińskiego (tego, jako niewinnego - uniewinnionego przez Prezydenta)? Rozumiem, że jest wielce zajęty "rozpracowywaniem" totalnej opozycji, ale może by też się w końcu, zajął bezpieczeństwem w kraju!

15 lat więzienia dla księdza za zmuszanie dziewczynek do stosunków oralnych. Wyznały to po latach
Agnieszka Dobkiewicz
24 czerwca 2021 | 10:16
Ks. Leszek S. żegna się z wychowankami z Gorc3 ZDJĘCIA
Ks. Leszek S. żegna się z wychowankami z Gorc (archiwum)

Nastolatki ksiądz wykorzystywał seksualnie przez kilka lat. Opowiedziały o tym dopiero, gdy dorosły, bo wcześniej się bały. Ksiądz molestował też swe pełnoletnie parafianki.
To sprawa, która ma swój początek w 2002 roku. Ksiądz Leszek S., nadużywając zaufania dziewczynek, z którymi miał kontakt w dolnośląskich parafiach, obcował z nimi płciowo, odbywając stosunki oralne i dopuszczał się tzw. innych czynności seksualnych. Prawda o „księdzu gwałcicielu" została ujawniona dopiero w 2019 roku.

Do kurii świdnickiej zgłosiły się wtedy dwie dorosłe już kobiety, które zeznały, że kilka lat wcześniej ksiądz wykorzystywał je seksualnie. To nie była dla nich łatwa sytuacja. Obie kobiety są osobami religijnymi i wyjawienie prawdy wiązało się dla nich z dodatkowym stresem.

To Melon i Siwy zleca już napady...!!!

Co ty z tym Melonem pleciesz za dziwadła chorego umysłu. Ty lepiej pilnuj swojej Mańki aby za nim nie latała i nie tylko za nim. Opowiada wszem i wobec, że ci nie bryka i ona taka rozpalona biega po mieście w krótkiej spódniczce i wszystkim pokazuje co ma pod spodem. A Wojtek podoba się wielu kobitką. Ty lepiej pogoń tą swoją Mańkę do roboty.