Popis Jakuba z Sudetów II

Po kilkutygodniowej przerwie na boiska regionalnej III ligi grupy dolnośląsko – lubuskiej wrócili koszykarze dziesięciu klubów. Najbliższe mecze rozstrzygną, które dwa zespoły awansują do ogólnopolskich turniejów o awans do drugiej ligi.

W jeleniogórskiej hali Sudety II (5. miejsce w tabeli), zasłużenie zdobyły komplet punktów po wygranej 80:64 (27:13, 15:15, 24:19, 14:17) z Polkątami Maximus Kąty Wrocławskie (7. lokata). W dobrym meczu, którego według kibiców końcowy wynik ustaliła pierwsza kwarta szczególnie wyróżnił się 19-letni skrzydłowy Jakub Popkowski. Wychowanek trenera Leszka Oleksego doskonale zagrał w obronie i w ataku zdobywając najwięcej, 25 punktów. Ponadto kosz zespołu prowadzonego przez Tadeusza Grygiela „dziurawili” Karol Cierzniewski – 13 pkt., Paweł Przydryga, Oktawian Kubus i Marcin Radziszewski – po 8, Zbigniew Owczarek i Kamil Chrustowski – po 6, Michał Kozak i Maciej Horeglad – po 3 pkt.

Już w początkowej kwarcie koszykarze Polkątów mieli dużo strat piłki, po których zawodnicy rezerw Sudetów zdobywali punkty. Gościom nie pomogła doskonała postawa lidera drużyny, 22-letniego środkowego Tomasza Giniewskiego (wywalczył 25 pkt). Jeleniogórski szkoleniowiec cieszył się z dobrej dyspozycji nieźle wyszkolonych technicznie graczy obwodowych.

W ligowej przerwie rozegrano zaległe spotkania. Koszykarze TOP-u Adlera Bolesławiec ulegli ekipie Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 50:74. Z tą ostatnią walkowerem 20:0 przegrała węgliniecka Olimpia. W przełożonym meczu 7. kolejki Górnik Nowe Miasto Wałbrzych pokonał Olimpię 146:72. Goście przyjechali w zaledwie pięcioosobowym składzie.