To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomoc przeszła wszelkie oczekiwania

Pomoc przeszła wszelkie oczekiwania

Ponad 80 tys. zł od mieszkańców, do tego bardzo duże środki od samorządów, firm, stowarzyszeń. W ciągu tygodnia od przekazanej przez dyrektora jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego prośby o wsparcie, pomoc popłynęła szerokim strumieniem.

- Chciałbym podziękować za wysiłek, zaangażowanie, ofiarność mieszkańców, urzędów, firm, które były odpowiedzią na nasz apel o pomoc dla jeleniogórskiego pogotowie ratunkowe. To przeszło moje najśmielsze oczekiwania – mówi dyrektor PR w Jeleniej Górze Nikolaj Lambrinow. – Dokładne rozliczenie przedstawię, gdy czasy będą trochę spokojniejsze. Z wpłat od mieszkańców uzbierało się ponad 80 tys. zł; mocno zaangażowały się samorządy: z urzędu jeleniogórskiego dostaliśmy 15 tys. zł, jak zapowiedziano „na razie”, radni i członkowie zarządu powiatu jeleniogórskiego przekazali nam swoje diety, to też ponad 20 tys. zł, oczywiście otrzymaliśmy też wsparcie samorządu wojewódzkiego z zapowiadanej puli 40 mln zł dla placówek medycznych, to na razie pierwsza transza w kwocie 70 tys. zł oraz zakupy tzw. „ciężkiego” sprzętu” jak respiratory, czy defibrylatory, a jest mowa o zakupie karetki. Nie zawiodły firmy, stowarzyszenia; przez pół godziny nie zdołałbym wszystkich wymienić, pozostaje mi więc gorąco podziękować.
Dyrektor przyznaje, że bez tej pomocy niemożliwe byłoby zagwarantowanie nieprzerwanej pomocy mieszkańcom. I podkreśla, że konieczność pozasystemowego wsparcia nie jest przejawem dezintegracji państwa, ani dowodem, że jeleniogórskie pogotowie było nieprzygotowane. Sytuacja jest nadzwyczajna i nie radzą sobie z nią znacznie bogatsze kraje niż my. Przy tej intensywności pracy maski idą w setkach dziennie, duże jest zużycie innych środków ochrony osobistej. A trzeba jeszcze gromadzić zapasy, bo nikt nie wie jak potoczy się sytuacja, ale trudno najbliższą przyszłość oceniać optymistycznie.
Za otrzymane pieniądze PR oczywiście w pierwszej kolejności kupuje środki ochrony osobistej. Kupiło już też środki do dezynfekcji karetek, specjalistyczne pralki do prania odzieży ratowników (personel nie powinien ich zabierać do domu). Trwają starania, by pracownikom, którzy nie chcą narażać swoich bliskich, zapewnić miejsca w hotelach.
Obecna codzienność jeleniogórskiego pogotowia to po kilka wyjazdów dziennie do zakażonych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Zespoły są dobrze przygotowane i pilnują zabezpieczeń. Dotąd, po wyjazdach do chorych, zespołom medycznym zdarzyły się tylko dwie krótkie, trzydniowe kwarantanny.

- Do każdego przypadku ratownicy podchodzą w maskach, rękawiczkach, goglach lub przyłbicach, a w razie jakichkolwiek  podejrzeń natychmiast wycofujemy się i przebieramy w pełny strój ochronny.  Na szczęście ludzie już wiedzą, że trzeba udzielać pełnej informacji, mówić o każdym szczególe, bo to ma ogromne znaczenie. Pojawia się jednak innyproblem : coraz częściej młodzi ludzie, bez poważniejszych objawów,  bez zagrożenia życia wzywają karetkę. To nieodpowiedzialne, bo możę być ona potrzebna tam, gdzie rzeczywiście chodzi o życie -  opeluje o zmianę takich zachowań dyrektor Lambrinow. 


Komentarze (49)

Dziś w nosy pis dokonał zamach stanu.
Czas się żegnać z Unią Europejską.

To się żegnaj i won do Moskwy skoro w wolnej Polsce ci nie pasuje

Kaczyńskiego ten wirus cieszy bardziej niż cyrk który spreparował w Smoleńsku.

Są dwie możliwości; jesteś głęboko upośledzony albo prymitywnie prowokujesz. To co wydaliłeś niczym się nie różni od wszystkiego innego co wydalasz....

- Jarosław Kaczyński nie stracił swojego brata. On go wystawił. Lech nigdy nie podejmował decyzji. Lądowanie w Smoleńsku musiało być decyzją Jarosława, a nie jego brata - mówił w rozmowie z gazeta.pl.
Dopytywany, czy "godzi się rzucać takie ciężki oskarżenia bez dowodów", stwierdził zdecydowanie, że "decydował Jarosław, a zginął Lech". – Za moich czasów zawsze było tak, że to Jarosław kierował Lechem i w przypadku lotu do Smoleńska też pewnie tak było – ocenił.

Masz świetnie opanowane stare, sprawdzone metody bolszewickie. Własne winy przerzucać na przeciwnika. Oskarżać o wszystko, choćby najbardziej niedorzecznie. Stara, dobra stalinowska szkoła......

Nie chciałbym abyś poczuł się urażony, ale jesteś debilem.

Nie małpuj... Takie upośledzenie jakie mnie przypisujesz jak i ogólna ocena twojego stanu i czynów jest już zwięźle opisana powyżej. Nie możesz się oprzeć waszym starym bolszewickim metodom walki psychologicznej... :) tylko że wasz czas już minął :)

Nick ci się zmienił

Pajacu farbowany

Do Moskwy to raczej PiSuar

Do Moskwy to raczej PiSuar

Bolszewik oskarża przeciwnika o bolszewizm: Polska pod rządami PIS konsekwentnie domaga się sankcji dla Rosji, wbrew jej sprzeciwowi buduje kanał na Mierzei, maksymalnie ograniczyła zakupy gazu z Rosji, otwarcie krytykuje historyczne kłamstwa Moskwy, umacnia na naszym terenie z USA pozycję obronną wobec Rosji. Te przykłady to dowody na współpracę PIS z Moskwą?? Poplątanie, pomieszanie, zagubienie, obłąkanie.... To objawy waszej wściekłości z powyższych powodów. Gdyby wasza zdradziecka frakcja rządziła byłaby poklepywana przez Putina razem z Merkel i Macronem.

nie wiem co tu jeszcze robisz ,wypad do sąsiadów za granice może tam ci będzie dobrze

PO pokazuje Polakom swoją PRAWDZIWĄ twarz. Wierzę, że Polacy to zapamiętają!!!

A widział Pan rozkład głosów za i przeciw? Za głosowało 343 posłów w tym
228 z PIS (jeden przeciw)
115 z Koalicji Obywatelskiej nikt przeciw 9 wstrzymało się
0 z Lewicy 46 przeciw (wszyscy co głosowali)
0 z PSL KUKUIZ 26 przeciw (wszyscy co głosowali)
0 z Kofederacji wszyscy sie wstrzymali
Można sprawdzić głosowanie nr 80 z 8 posiedzenia.
Jak to Pan skomentuje?

Mimo wszystko muszę podpowiedzieć tej Pani na zdjęciu że kolczyki są sprzeczne z zasadami zachowania higieny w czasie zarazy.

Bez urazy. Proszę je zdjąć.

Dziękuję.

m.o.r.o.n.i.e ty potrzebujesz psychiatry. Poważnie. Martwię się... Terapia przez wściekłość nic nie da. Rozumiem że masz żal bo było ci tak dobrze a PIS sprowadził cię na ziemię, ale to nie zmieni rzeczywistości. Kiedy to zrozumiesz? Ale przecież ty to rozumiesz. To tylko terapia...

właściwie to prawda. Pod obrączkami, pierścionkami, kolczykami gromadzą sie mikroby dlatego nie powinno sie ich nosić w czasie zarazy.

Kierowca autobusu niech mu Pan Bóg wybaczy zaraził co najmniej 3 osoby.

PiS.bolszewia mowiła:

Lekarze w kamasze.
Pokaż lekarzu, co masz w garażu.
Ten Pan już nikogo życia nie pozbawi. Pracujcie dla idei.
Niech jadą.
Wszystko mamy pod kontrolą.
Jest dobrze.
Jesteśmy przygotowani.
Zakaz wypowiedzi dla lekarzy pod groźbą surowych konsekwencji.
Studenci, pomóżcie.

Znana, sprawdzona i stale z upodobaniem stosowana, jak widać, metoda zakamuflowanych bolszewików: zarzucać bolszewizm przeciwnikom...

Znana, sprawdzona i stale z upodobaniem stosowana, jak widać, metoda zakamuflowanych bolszewików: zarzucać bolszewizm przeciwnikom...

Kaczyński opętany zemstą ,paranoik opanowany przez Szatana . Egzorcyzmy nie pomogą .
Zostaniemy jako Naród sami , na nic się zdadzą płaszcze maryjne, korona króla Chrystusa .

Tu działa fizyka ,biologia ,przez pychę PISu zginiemy.

Ja tu widzę ciężki przypadek dla psychiatry...

Rozumiem,że patrzysz w lustro i widzisz ten cięzki przypadek?

widzę że się wzruszyłeś. Cieszę się trafiam do celu...

To co się dzieje to zemsta Pana naszego!To dzięki jego woli nasz naród został wybrany i dostał w prezencie rząd Prawa i Sprawidliwości który zlikwidował w naszej Ojczyźnie biedę i dał pieniądze rozprawiajądz się ze złodziejami ale nasze społeczeństwo tego nie potrafiło uszanować.Pijaństwo i cudzołożnictwo,sodomia i gomoria się szerzy!!!Bóg zesłał te plage aby pokarać ludzi którzy kąsają rękę wyciągniętą do nich.Kto tylko może niech przyjdzie na wybory pokazać kto jest prawdziwym katolikiem i w ten sposób prosić Boga o wybaczenie! Nasz prezydent pokazał na Jasnej Górze że jest z narodem a my pokażemy że jesteśmy z nim i Bogiem!!!!!!

Twój rezydent WSI Duda broni zbrodniarzy na narodzie Kiszczaka i Jaruzelskiego.

Twój rezydent WSI Duda ma pod pieczą sowjetską agenture szkoloną w Moskwie przez GRU - żołdaków z WSI.

Twój rezydent WSI Duda pozwala na zabijanie dzieci nienarodzonych.

m.o.r.o.n.i.e ty potrzebujesz psychiatry. Poważnie. Martwię się... Terapia przez wściekłość nic nie da. Rozumiem że masz żal bo było ci tak dobrze a PIS sprowadził cię na ziemię, ale to nie zmieni rzeczywistości. Kiedy to zrozumiesz? Ale przecież ty to rozumiesz. To tylko terapia...

Lecz sie. Nie wiem na co, ale blagam, lecz sie.A jak nie daj Boze , dopadnie cie wirus, to postaraj sie za wszelka cene zgromadzic wokol siebie jak najwiecej sobie podobnych. Poki co zdrowia zycze. Zwlaszcza psychicznego.

Dokładnie, wasz bóg zayebie was za zło które szerzycie !! Narodem wybranym są żydzi,jeśli już.

ty już jesteś zayebany. Psychicznie...

Czytam I nie wierze. Trzeba byc slepyym albo debilem(jedn drugiego nie wyklucza), aby wierzyc w dobre intencje pisiorow.

Dla przypomnienia politykom PiS.bolszewii, którzy chcą, by już za 6 tygodni ludzi poszli tłumnie na wybory.

Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem.
Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek.

PiS.bolszewiku NIE ZABIJAJ

Znana, sprawdzona i stale z upodobaniem stosowana, jak widać, metoda zakamuflowanych bolszewików: zarzucać bolszewizm przeciwnikom...

Pomoc zrobiona a teraz pan dyrektor niech wyjaśni czy będąc na SOR zakażona kobieta była konsultowana przez jakich lekarzy z jakich oddziałów i czy byli oni zabezpieczeni włącznie z rtg ? Czy lekarze konsultanci tez są w kwarantannie?

Czy ten Obatel to jeden z redaktorów ? Sieje bełkot, nie odnosi się merytorycznie do artykułów i wiecznie jęczy jak to źle w tej Polsce. Dlaczego nikt z tej gazeciny nie usuwa takich śmietnikowych wypocin?

Bo, jak piszesz albo to jeden z nich, albo się wspierają wzajemnie z godnie z zakamuflowanym bolszewickim wyznaniem

Fajny masz nick. Zbiegiem okoliczności każdy papież to idiota.

Dalej, dalej.... Co jeszcze nam powiesz żeby kolejny raz potwierdzić wierność Moskwie i swój genetyczny bolszewizm...

Koronawirus w Polsce. Cały czas rośnie liczba osób zakażonych. Według prof. Krzysztofa Simona ta choroba wyrwała się spod kontroli. Może zaatakować drugi raz jeszcze jesienią. Jest zdania, że przeprowadzenie wyborów w maju to byłby "nieodpowiedzialny cynizm".

m.o.r.o.n.i.e ty potrzebujesz psychiatry. Poważnie. Martwię się... Terapia przez wściekłość nic nie da. Rozumiem że masz żal bo było ci tak dobrze a PIS sprowadził cię na ziemię, ale to nie zmieni rzeczywistości. Kiedy to zrozumiesz? Ale przecież ty to rozumiesz. To tylko terapia...

Nj24 to papież, inne debilne wpisy też są jego

Oszalały z nienawiści kurkiciol Kaczyński mimo szalejącej epidemii koronawirusa za wszelką cenę dąży do przeprowadzenia wyborów 10 maja.
Czym się kieruje? -
To terrorysta polityczny, który zamiast samolotu porwał państwo Polskie i zamierza dokonać jego unicestwienia.
PiS.bolszewia i führer Kaczyński zaczyna wzorować się na postępowaniu Hitlera po jego zwycieskich wyborach w 1933 roku.

Oszalały z nienawisci m.o.r.o.n.i.e ty potrzebujesz psychiatry. Poważnie. Martwię się... Terapia przez wściekłość nic nie da. Rozumiem że masz żal bo było ci tak dobrze a PIS sprowadził cię na ziemię, ale to nie zmieni rzeczywistości. Kiedy to zrozumiesz? Ale przecież ty to rozumiesz. To tylko terapia...

ŻREĆ SZYBCIEJ! PiS-owski rząd nie ma kombinezony i maseczki bo agencja rezerw materiałowych kupowała miał węglowy zamiast robić zapasy sprzętu medycznego, a maczała w tym swoje brudne paluchy niejaka SZYDŁO, że by ratować du..pska górnikom, jaka rolę miał w tym Brudziński i inni to się jeszcze dowiemy. PiS-NSDAP

Oszalały z nienawisci m.o.r.o.n.i.e ty potrzebujesz psychiatry. Poważnie. Martwię się... Terapia przez wściekłość nic nie da. Rozumiem że masz żal bo było ci tak dobrze a PIS sprowadził cię na ziemię, ale to nie zmieni rzeczywistości. Kiedy to zrozumiesz? Ale przecież ty to rozumiesz. To tylko terapia...