To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Politechnika Wrocławska: Jedno się kończy, drugie się zaczyna

Politechnika Wrocławska: Jedno się kończy, drugie się zaczyna

W hali widowisko – sportowej w Cieplicach odbyła się inauguracja roku akademickiego studentów z Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej. Uroczystość była połączona z absolutorium studentów kończących swoją przygodę na tej uczelni.


ZOBACZ ZDJĘCIA

W tym roku do społeczności uczelni przyjęto 239 studentów, czyli o 10 procent niż w ubiegłym roku. Jak mówi Dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego jak na realia jeleniogórskie to pokaźna liczba – To nie tylko efekt otwarcia przez nas dodatkowego oddziału, ale i zwiększonego zainteresowania ze strony studentów niemal na wszystkich naszych wydziałach – mówił.

Studenci mają do dyspozycji sześć kierunków kształcenia na wydziałach: Budownictwo Lądowe i Wodne, Mechanicznym, Elektronicznym , Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania oraz całkiem nowym – Podstawowych Problemów Techniki.

Uczelnia w ostatnich latach przeszła metamorfozę. Udało się wybudować salę audio - wizualną, prowadzona jest modernizacja laboratoriów, udało zakończyć się remont budynku socjalno – administracyjnego, a także poprawiono standardy akademików, których w końcu uczelnia nie musi się wstydzić.

Oprócz immatrykulacji nowych członków PWR odbyło się absolutorium studentów, którzy mają już za sobą edukację na tej uczelni.

- Politechnika daję tu małą przyszłość, w porównaniu do innych uczelni, a później większą szansę na znalezienie pracy. Słyszałem, że to dobra uczelnia – mówił Piotr, student pierwszego roku na wydziale Mechanicznym

- Po Politechnice ma się szanse na dobrą prace, nie taką za 1000 zł, tylko taką żeby dało się komfortowo żyć. Tu nauczyciele tłumaczą, a nie jak to było w liceum, gdzie większość tylko pytała czy wszystko jasne, a później szła dalej. Tutaj można pytać, są konsultacje i jak się czegoś nie rozumie można uzyskać odpowiedź – mówił Bartek, debiutujący student wydziału Inżynierii Środowiska.

- Było ciężko, ale na szczęście były dobre imprezy – śmieje się Krzysiek, absolwent PWR. - Czasem ciężej było wstać z łóżka po imprezie niż zaliczyć przedmiot. Udało się to zakończyć i teraz można w końcu szukać porządnej pracy – dodał student z wydziału Mechanicznego.

Politechnika Wrocławska: Jedno się kończy, drugie się zaczyna