To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Policjant uratował troje młodych ludzi

Policjant uratował troje młodych ludzi

Do groźnego wypadku doszło w Lwówku Śląskim na drodze wojewódzkiej w kierunku na Jelenią Górę. Kierowca, który prowadził volkswagena golfa III stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rzeki. Samochodem jechało troje młodych ludzi, poszkodowany jest też policjant, który udzielał pomocy.

Do wypadku doszło około godziny 15.30 w Lwówku Śląskim na drodze w kierunku Jeleniej Góry. Troje mieszkańców Lwówka w wieku 19 lat jechało VW Golfem, na łuku drogi kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rzeki. Gdyby nie bardzo szybka interwencja policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim Jacka Zbroi, który, na co dzień pracuje na posterunku w Gryfowie Śląskim, brawurowa jazda mogła zakończyć się tragicznie.

- Policjant, który wracał ze służby i widział ten wypadek natychmiast udzielił pomocy poszkodowanym, którzy nie mogli wydostać się z zakleszczonego samochodu. Auto bardzo szybko napełniało się wodą. Jacek Zbroja porozbijał ręką szyby w samochodzie i wydostał z niego wszystkich pasażerów – relacjonuje Marek Madeksza, rzecznik lwóweckich policjantów.

Wszyscy pasażerowie łącznie z kierowcą zostali przewiezieni do szpitala w Lwówku Śląskim, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowanym jest też sam policjant, któremu lekarze musieli udzielić pomocy zakładając kilkanaście szwów na okaleczoną rękę.

Przez kilka godzin policjanci kierowali ruchem, samochodów został wyjęty z rzeki za pomocą specjalistycznego dźwigu.

Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Lwówka Śląskiego.

Komentarze (2)

prawdziwy bohater z tego policjanta:) naprawdę i w tym nie żartuje bo mało jaki człowiek by tak postąpił gdyby nie pan policjant to ci młodzi by się zapewne utopili;(