To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Policjanci oskarżeni o włamania zostali sami

Policjanci oskarżeni o włamania zostali sami

Trzeci ze współoskarżonych przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Tym samym na ławie oskarżonych siedzą już tylko mundurowi Katarzyna H. i były dzielnicowy Michał R. Proces w ich sprawie jeszcze się nie rozpoczął.

Michał R. i Katarzyna H. mieli zeznawać w poniedziałek, ale i tym razem nie udało się rozpocząć procesu. To dlatego, że trzeci ze współoskarżonych – Ryszard G. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Nie złożył jednak zeznań, bo w tej sytuacji nie musiał. Prokuratura oskarżała tego mężczyznę o dokonanie kradzieży z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Został on skazany na 11 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Będzie musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 2400 złotych (120 stawek dziennych po 20 zł).

To jeszcze bardziej komplikuje sytuację byłej policjantki wydziału kryminalnego i dzielnicowego. Ona jest oskarżona o udział we włamaniu do sklepu w Karpaczu oraz o próbę włamania do placówki bankowej w Starej Kamienicy. Michał R. z kolei odpowiada tylko za usiłowanie włamania. O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie.

Prokuratura pierwotnie zatrzymała pięć osób. Dwie szybko przyznały się do winy, złożył szczegółowe wyjaśnienia i dobrowolnie poddały się karze. Trzeci poddał się w poniedziałek. Na ławie oskarżonych zostali więc jedynie policjanci.

Przyznanie się Ryszarda G. powoduje, że będzie musiał zmienić się sędzia prowadzący sprawę, takie bowiem są obowiązujące przepisy. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 3 stycznia. Jeśli dojdzie do skutku, może wreszcie usłyszymy, co mają do powiedzenia Katarzyna H. i Michał R. Coś więcej prócz tego, że konsekwentnie nie przyznają się do winy.

Komentarze (1)

I tutaj czekamy na sprawiedliwy wyrok niezawisłego sądu wszakże to osoby w pełni świadome pracujące jako f-sze osoby publicznego zaufania-za głupotę kara sroga!!