To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Polana Jakuszycka ma nowego gospodarza

Polana Jakuszycka ma nowego gospodarza

- Wszystko, co piękne, rodzi się w bólach, ale to co najtrudniejsze mamy już chyba za sobą – powiedział na początku konferencji zorganizowanej w UM Szklarska Poręba dla dziennikarzy marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Przekonywał, że o ile podpisanie porozumienia i aktu notarialnego przeciągały się, o tyle teraz wszystko powinno się dziać w lepszym tempie. 

Stowarzyszenie Bieg Piastów nie jest już jedynym właścicielem Polany Jakuszyckiej. Z liczącej około 5 ha Polany, spółce Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (70 proc. udziałów ma urząd marszałkowski), sprzedane zostało 2,6 ha (za blisko 500 tys. zł), a dzierżawione tej samej spółce będzie 1,4 ha. Inwestycja na Polanie Jakuszyckiej pochłonie do 80 mln zł, a finał prac zaplanowano na wrzesień 2019 r. W Jakuszycach powstanie m.in. obiekt wielofunkcyjny, zbudowana zostanie nowa strzelnica biathlonowa, bieżnia lekkoatletyczna (200 m) i małe boisko piłkarskie. Pieniądze na inwestycje będą pochodzić z dotacji ministerstwa sportu, z budżetu samorządu województwa, z funduszy unijnych oraz najprawdopodobniej z PFRON.


 

IMG_2966.jpg
IMG_2952.jpg
IMG_2963.jpg

Komentarze (57)

Te inwestycje dawno powinne być zrealizowane na ale nareszcie Julo dał zielone światło.

500 tys. za 2,60 ha terenów inwestycyjnych, to chyba jakas kpina . Wynika z tego, że najtańsza ziemia inwestycyjna w Polsce jest na Polanie Jakuszyckiej ! Co na to Urząd Skarbowy ? Przecież to jakiś kant w stylu warszawskim !

Chopie co siem Łyżwa nazywasz. Nie widzisz różnicy między inwestycją pod PKiN w Warszawie a kawałkiem łąki między torem a lasem w Jakuszycach? Towar jest tyle wart ile da kupiec, tu US dostanie co mu się należy bo to zapisze notariusz i pewnie nawet pobierze. Więc gdzie węszysz kant? Rada: Idź się leczyć na nogi, bo na głowę za późno.

Dziadek.. ten kawałek łąki jest więcej wart niż 1 zł. chętnie dam 10 zł i stanę do licytacji na prawach cywilizowanych, a nie na komuszych zasadach rozdawnictwa.

Cosik ruszy.

To prawda,że 500 tys za 3/4 Polany to kpina! Prywaciarz dałby 2-3 razy tyle, ale kupiła spółka-córka Marszałka ! Inwestycji długo nie będzie, bo kupujący nie mają na to kasy! Tą sprzedażą Zarząd BP skompromitował się i gdyby Pan Prezes ze swoim Zarządem byli ambitni - powinni natychmiast złożyć dymisję ! Ale gdyby byli ambitni ...

Kiedy przeczytamy artykuł w stylu : "Zbudowano..." , "Zrobiono..." ? W Jeleniej Górze i okolicach wiecznie wszystko jest w powijakach. Fakt jest taki że na Polanie Jakuszyckiej nic się nie dzieje i dłuuuugo dziać się nie będzie.

W tej kadencji nie usłyszysz i nie przeczytasz, że gdzieś cokolwiek zrobiono. Dobra zmiana polega na rozdawaniu pieniędzy a nie na inwestowaniu.
Jak kraj będzie w ruinie to może ludzie przejrzą na oczy.

Co ty chrzanisz człowieku, platfusy spały przez całe osiem lat, nic nie robiono a ty mi tutaj wyjeżdżasz z dobrą zmianą? Idź do okulisty bo nie widzisz co się dzieje , albo wybiórczo tylko widzisz - w ciapki

I jeszcze wywalili narciarzy spod Łabskiego.

Real nie przesadzaj. Nie robi się nic od dwóch lat. Ale wcześniej w Karpaczu po wejściu do Unii od 2004 r. działo się. Czy wszystkie inwestycje miały sens to już inna sprawa. Infrastruktura narciarska to już inny temat. Właściciele wyciągów powinni przedstawić swoje spostrzeżenia i wnioski z ostatnich lat co do rentowności tej branży. A jakoś nie słyszałem i nie czytałem aby się wypowiadali w tym temacie. Jest tak dobrze czy jest tak źle ?

A komu mają to przedstawić? KPN-owi? - Nie. Ministerstwu środowiska? Tak, ale warszawki to nie obchodzi.

Za ten przekręt na Polanie Jakuszyckiej cały Zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów powinien zrezygnować z pełnionych funkcji!Czym szybciej - tym lepiej! Jak sami tego nie zrobią - to wygonią ich sami narciarze!!

Dino w/g mnie przekretem było nie inwestowanie w Polanę Jakuszycką przez ostatnie dzisięciolecia teraz to się nareszcie zmiania,cywilizacja idzie drodzy zaściankowcy!!!

Tak i oddac wszystko Kusztalowi.Nierobowi z jego przyjaciółka bankrutem Dunka!!!

cywilizacja, czyli najpewniej wycinka drzew ! Brawo - tylko prawdziwy polski burak ma takie pojęcie o cywilizacji!

BERBERYS zamiast drzeć ryja niech sam poprowadzi taka firmę bez stałego źródła przychodów, opartą tylko na sponsorach. Po 30 latach takiego funkcjonowania może będzie widział jak przeżyć. Gimbaza shut up !

Wczoraj zorganizowano w Urzędzie Miasta tzw. "konferencję prasową".
Marszalek Wojewodztwa BAL SIę NIEWYGODNYCH PYTAN MIESZKANCÓW stad pomysl aby udzielal wywiadow tylko przed konferencja i tylko w kuluarach. W sumie można bylo zadac tylko nieoficjalnie pytanie do Marszalka ... na bruku podwórkowym.
Byla to pilnie strzezona tajemnica i szyta grubymi nićmi- bo Marszalek musialby publicznie przyznac, ze niezgodnie z prawem lobbowal transakcji po nierynkowych cenach i jako wladza naruszal zasady wolnej konkurencji i ochrony rynku wewnetrznego. Marszalek Wojewodztwa jako organ unijny szczegolnie dobrze zna prawo unijne i Traktat Lizbonski, ktory ratyfikowala Polska wchodząc do unii. Marszalek tez pewnie zna polskie prawo i miedzy innymi paragraf z k.k Art. 296a:

"§ 1. Kto, pełniąc funkcję kierowniczą w jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą lub pozostając z nią w stosunku pracy, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, żąda albo przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku mogące wyrządzić tej jednostce szkodę majątkową albo stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji lub niedopuszczalną czynność preferencyjną na rzecz nabywcy lub odbiorcy towaru, usługi lub świadczenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Bal sie konfrontacji tez obecny burmistrz, ktory umiał tylko dziękowac Marszalkowi, ze przejąl on od niego 35 milionowa dotacje , ktora należala sie samorządowi lokalnemu - czyli mieszkancom Szklarskiej Poreby. Bo mieszkancy gminy do dzis splacają 5 milionowy dlug jaki zrobil ówczesny burmistrz Sokolinski pokrywajac dlugi spólki SPORT, ktora zarzadzal inny "macher" - - a obecny prezydent Poznania p. Jaskowiak. Jeszcze pare lat temu głosil on, ze Marka Jakuszyce jest ponad 22 miliony zlotych warta a przed wyborami - nawet do 400 milionow zlotych.Teraz kupili Jakuszyce za 500 tys. złotych zlotych.
Do tej pory nasz burmistrz nie zdobyl zadnej innej dotacji - i pewnie do konca kadencji nie zdobedzie.Ale potrafil "dziekowac Bogu, ze sie jej pozbyl i pozbawil gmine aktywow rzedu 35 milionow zlotych.Nie zapominajcie, ze gmina - to my mieszkancy!.
Nie bylo rowniez konca podziekowan obecnego burmistrza przede wszystkim za to, ze Marszalek go uwolnil od pracy i ... myslenia.

Członkowie tzw. Stowarzyszenia Bieg Piastow rowniez dziekowali Marszalkowi i przepraszali, ze...tak dlugo to trwalo.

Pozyjemy,zobaczymy. Ale jest to dobry znak, ze WLADZA SIE BOI:)

.........Burmistrz się ucieszył że pozbył się dochodów dla Szklarskiej Poręby???????...Kogo wyście wybrali!!! to jest sabotażysta. Szklarska Poręba ma najpiękniejsze położenie i najpiękniejsze widoki na pasmo Karkonoszy w całym regionie....a rządzą nią od lat ignoranci, beztalencia oraz oszuści. Ten ostatni Graf został burmistrzem po to, aby załatwić Polanę "Leśnym Dziadkom" za 1 zł, dobić sobie emeryturkę większą i na pewno nie będzie kandydował już więcej. Czas na CBA CBŚ w Szklarskiej Porębie. Polana Jakuszyckiej to AFERA NA SKALĘ AFERY WARSZAWSKIEJ, to zagrożenie dla unikalnego krajobrazu i przyrody i proszę pamiętać to już będzie nowe miasto które zniszczy Szklarską Porębę, zabudowanie apartamentowcami na korzyć Harahowa na stratę dla Szklarskiej Poręby

Mieszkańcy ....to zmanierowanego nierub z wypożyczalni z Polany(były naczelnik)którego jego zycie pokazuje jaki to nieudacznik oraz bankruta-kandydatka na burmistrza.Poprzednik zapewne wyjął by z kasy miejskiej kolejne miliony zeby pokazać jaki On chojny.Tylko ze to Nasza kasa a nie jego!!.Wiec brawo obecny ponieważ nie wydać a miec to dobry ruch.kto tego nie rozumie to albo g**** albo idiota.Wiec nic dodać nic ująć.

Hej Szklarz, czy ty skończyłeś chociaż podstawówkę? Jak już wypierdujesz te swoje złote myśli, to chociaż nie RUB błędów :p

Mówiłem,że Sokoliński był najlepszym burmistrzem i wyszło na moje ha,ha.ale z tego co wiem też był za inwestowaniem w polanę.

Może chciał inwestować w Polanę, ale mówienie o uczciwości tego człowieka, może tylko myśleć on sam w swoim samozadowoleniu. Wybór między p.Sokolińskim a p.Grafem, to wybór między DŻUMĄ a CHOLERĄ. Jeden zadufany w sobie "właściciel" Szklarskiej drugi zaś "fachowiec" o ilorazie IQ 0.003, na pograniczu Ameby lub Pantofelka.

Czytając "debatę"czytelników odnoszę,że może chodzi o jakieś interesiki które obecnie funkcjonują na tymterenie?

Teraz proletariusze z PiSu tylko krzyczą na czele z Dudą. Bezpieczniej nic nie robić. Chleb i igrzyska wystarczą.

Jakieś niezrozumienie tematu?
Trzymajmy się faktów: to lider PO w Szklarskiej Porębie Mirosław Graf zrezygnował z dotacji 35 mill. na rzecz innego lidera w Urzędzie Marszałkowskim.
Ten sam lider lokalnego PO zrezygnował z dzierżawy Polany -pomimo, ze tam zostały zainwestowane 5 mill. zlotych- naszych pieniedzy w markę Jakuszyce, która jest teraz warta krocie.
Gdzie wówczas był Marszałek? Dlaczego wówczas nie pomógl w organizacji Pucharów Swiata i nie pokrył 5 mill. strat innego lidera,który dzieki tej historii wypromował się na Prezydenta Poznania?
Ten sam lider lokalnego PO - alias burmistrz Szklarskiej Poręby zatrudnił na stanowisko nowego szefa Spólki Sport szwagra Prezydenta Jeleniej Góry p. Rychtera, którego zona
Barbara jest szefem KSWiKa w Szklarskiej Porebie. Wystarczy?
Czy jeszcze dodac do kompletu zonę obecnego Prezydenta Jeleniej Góry, która jest zwierzchnikiem Muzeum w Szklarskiej Porębie a siostre p. Rychtera i szwagierke p. Rychter?

Mamy teraz kupę na Wiejskiej to po co w terenie się wysilać.

A wcześniej to niby perfumeria była na Wiejskiej? Jeden..., no wiadomo co.

Kolejny artykuł z cyklu co w trawie piszczy.

Do BERBERYSA
Ma Pan rację. Pogonić obecny Zarząd BP i uczynić Prezesem Andrzeja Kusztala. Na pewno będzie super. Swoje przyczółki On już tam ma.

Jakoś się się w tej histerycznej hamletyzacji dotyczącej Polany Jakuszyckiej trudno doszukać głębszego sensu. Najpierw skandalem nazywano angażowanie się Szklarsiej Poręby w organizację Pucharu Świata co kosztowało ze 4 miliony rujnujące budżet a teraz skandalem jest fakt że Szklarska Poręba nie bierze na siebie ciężaru inwestycji rzędu 80 milionów. To proszę mi pokazać 6 tysięczną gminę w Polsce która samodzielnie dźwiga ciężar jednej inwestycji wartej 80 milionów. Nie bardzo rozumiem co złego jest w tym, że na terenie Szklarskiej postanie ultranowoczesna baza do uprawiania narciarstwa biegowego i misto nie poniesie z tego tytułu kosztów. A ponieść by nie zdołało. Legenda BP Julian Gozdowski sam przyznawał, że Stowarzyszenie Bieg Piastów nigdy takiej inwestycji nie byłoby zrealizować i podobnie miasto. Jest naturalne i ze wszech miar słuszne, że budowa ośrodka narciarskiego w Jakuszycach będzie finansowana centralnie : ze środków ministerstwa sportu, PFRON, i środków Urzędu Marszałkowskiego. To inwestycja strategiczna a perspektywy Dolnego Sląska ale i narciarstwa biegowego w Polsce i taki montaż finansowy jest logiczny, przejrzysty i daje gwarancję graniczącą z pewnością, ze nie skończy się na gadaniu i marzeniach ale że Polana będzie faktycznie rozbudowana. Nie ma się co bać nowoczesności, Zatracenie charakteru tego miejsca? No przecież nie powstanie tam osiedle 20 pietrowych wieżowców tylko miejsce gdzie w zamian PRL-owskich zapchanych kibli stanie ośrodek z prawdziwego zdarzenia na miarę europejskich standardów. Kiedy w latach XX ubiegłego wieku zdecydowano się na budowę portu w Gdyni też zatracono charakter zapyziałej rybackiej wioski gdzie na plażach suszyły sie sieci do połowów. I co warto było?

OK, tylko może zamiast budować boisko i bieżnię, lepiej byłoby zainwestować w szeroką, sztucznie naśnieżaną i oświetloną pętlę do biegów narciarskich dostępną do późnych godzin wieczornych.

po raz ostatni ci to wytłumaczę.

1.Gmina Szklarska Poręba miała już przyznaną dotację 35 milionow zlotych. Dotacja ta była dotacją celową na rozbudowę infrastruktury sportowej dla samorządu lokalnego. Nigdy celem tej dotacji nie byla budowa hoteli w stylu "Wilczy Szaniec ani w ogóle budowa hoteli i bazy noclegowej. ( wizualizacja - ponizej link)

2. Juz pokazuje inna gmine, ktora sie nazywa Duszniki Zdroj.Lezy ona prosze wyobrazic sobie na Dolnym Slasku i która w przyszlym roku kończy podobną inwestycję za przyznaną dotację z tej samej puli Ministra Sportu i Turystyki. Mowienie o jedynej, sztandarowej inwestycji w Jakuszycach, ktora uratuje honor Dolnego Slaska i porównywanie jej z dostepem do morza - jest duzo przesadzone.Jest obraza historii i wkladu pracy jaki wykonala Gdynia.
Natomiast gmina Duszniki Zdroj doskonale poradzila sobie z olbrzymia inwestycją unijną.Za te pieniadze powstaje: cytuje "ultranowoczesna infrastruktura sportowa na poziomie swiatowym" - w tym godne kible , szatnie i parkingi.

3. W interesie naszej gminy nie byla budowa hoteli na Jakuszycach - stąd budzet 80 mill. zlotych nie byl nam potrzebny.Gmina Szklarska Poreba ma wlasna baze noclegową, ktorą chce wykorzystywac - a nie budować nową w terenie, który z racji swoich walorow jest unikalny i doskonaly sam w sobie. ( Tutaj mała dygresja juz widać , ze budzet ten puchnie i wzrosł o bagatela 10 mill. zlotych). Ostatnio słyszelismy od Marszałka kwotę 70 mill zlotych.... Prawdopodobnie skonczy sie to tak jak z KSWiK.
KSWiK dostal na Szklarska Por. tez 90 mill. złotych dotacji. Skonczyl inwestycje podrazajac ja o prawie 50% - na 131 milionach.Inwestycja ta jest chybiona , nieudana a wrecz szkodliwa dla mieszkancow.Dzieki niej i owczesnej radzie pod egida p. Sokolinskiego mieszkancy gminy maja prawie najdrozsze ceny wody w Polsce i scieki pompowane pod gore!
W interesie hotelarzy, restauratorow,sklepikarzy ze Szklarskiej Poreby nie jest rozbudowa sypialni w Jakuszycach - z oczywistych względów.

4. Sama transakcja i obiecywany montaż finansowy budzi duze watpliwosci. Gdyby Marszalek wojewodztwa miał czyste i transparentne zamiary to nie lobbował by transakcji, ktora jest z mocy prawa nielegalna. Transakcja ta poza tym nie jest po cenach rynkowych. Są rownież inne wady tej transakcji - nie bedę wchodzic w szczegóły.

5. Marszalek nastepnie obiecuje swojej spółce - w której ma 70% udzialow na wyrost pieniądze unijne/publiczne - co jest rowniez nielegalne z mocy prawa.

6.Burmistrz Graf działał na szkode mieszkańców. Jego działanie z pozbyciem się Polany, na której zostały zainwestowane 5 milionow naszych pieniędzy w markę Jakuszyce ma tego znamiona.
Gdzie byl wowczas Marszalek? Dlaczego nie pomógl "biednej, rybackiej " wiosce?
Burmistrz miasta M o wdziecznej nazwie Szklarska Poręba?.Graf pozbawil w sposob swiadomy i celowy gminę dotacji 35 milionów zlotych.Kiedy to zrobil ulżylo mu, bo nie lubi sie przepracowywać a burmistrzem został po to, aby zarabiac - dla sebie pokreslam zarabiać. Rownoczesnie przekazał nasze aktywa: dotacje i Marke Jakuszyce kolegom partyjnym,pozbawiając nas majatku a siebie uwalniając od pracy i problemow..Mija juz 2 lata od kiedy zostal burmistrzem. Czy zdobyl w tym czasie chociaz jedną unijną złotówke dla gminy - czyli nas mieszkancow? Ale za to zadbał o kolegow po lini partyjnej.

7. Temat ten nie jest na debatę w sieci - ale dla slużb.
Transakca zostala już dokonana i prawdopodobnie popełniono przestępstwo - więc niech teraz fachowcy od korupcji się zajmuja tematem.
Pozwalam sobie zalączyć również cel - dla którego nasz burmistrz poswięcil interes gminy: wizualizację Wilczego Szanca - takie skojarzenie historii z biznesem... Hotelu o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych do którego ponoc pociag ma nawet wjeżdżać - bo Marszalek liczy na tlumy turystów.

http

Zalaczam link, któy sę nie zmiescił wyzej z wizulizacja Wilczego Szanca:

http

pozdrawiam czytelników

Misiewcz i Kusztal,zajmijcie sie raczej własnym zbankrutowanych życiem nieroby i nieudacznicy!!!.Tak w rodzinach jak i w zyciu jestescie zerami a oceniacie innych.Jeden ma w Jakuszycach komórkę a druga w Szklarskiej ruinę a nie hotel.Fuj co za flagę!!

Do Szklarza i odnośnie duńskiego bełkotu.

Słuchaj chłopie, jeżeli masz odwagę i jesteś mężczyzna to ściągnij przyłbice rycerza burmistrza Grafa. Ujawnij się i podpisz swoim nazwiskiem. Spotkamy się wówczas w sadzie i prokuraturze.
Twoje osobiste wycieczki w stosunku do mnie i mojej rodziny są poniżej pasa. Mają na celu szkalowanie i deprecjonowanie mojej osoby i odwrócenie uwagi od tego co się naprawdę tutaj w gminie dzieje. Niestety mieszkańcy tego miasta nie maja wiedzy na ten temat – bo lokalna gazetka nie podejmuje takich tematów. Nie jest ani rzetelna ani aktualna a oględnie mówiąc infantylna. Jedynym źródłem wiedzy o tym co dzieje się w tym mieście jest debata w nj.24 lub Nowiny Jeleniogórskie. Twoje uczestnictwo w tej debacie jest ****skie – nie obrażając ****ów. Nie dorosłeś do takiej debaty bo masz jeszcze krążki od nocnika na tyłku i nie potrafisz merytorycznie debatować. Podejrzewam, ze jesteś nadal pod wpływem alkoholu lub naćpany. Dlatego chłopie pokaz swoja twarz, nie kłam, nie ściemniaj i bądź mężczyzna.
Odnośnie mojej osoby i tych kalumnii które wieszasz po mnie i mojej rodzinie nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem dumna i zadowolona z mojego życia i z moich synów, którzy są samodzielni i nie pasożytują na swojej matce. Nie piją, nie ćpają i są uczciwymi ludźmi. Dodam świetnie wykształconymi. Obydwaj skończyli prestiżowe uczelnie za granica. Mówią 4 językami obcymi kazdy. Jeden jest informatykiem (mój adoptowany syn) drugi mój własny skończył podobna uczelnie do mojej w Danii i jest specjalista od zarządzania. Pracuje obecnie na kierowniczym stanowisku dla Norweskich Linii Lotniczych.
Wiec wara od mojej rodziny i mojego życia osobistego. Zanim zaczniesz oceniać innych najpierw pokaz co ty potrafisz i co ty zrobiłeś. Czy ty chłopie w ogóle jakąś stałą pracą parałeś się w życiu , żeby nazywać kogoś nierobem? Jeżeli tak – to na jak długo???
Pokaz swoja rodzinę, pokaz swoje dzieci – jeżeli je umiałeś w ogóle zrobić - narcyzie.

Wracając do mojej osoby – nie jestem Dunka – bo mam polskie obywatelstwo i pochodzę z Jeleniej Góry. Szklarska Porębą interesowałam się od czasu studiów, kiedy pisałam na jej temat prace magisterska. Nie mieszkam w ruinie ani nie głoduje. Mam dwa fakultety i świetny zawód: jestem uznanym tłumaczem 3 jezykow: duńskiego, szwedzkiego i norweskiego. Władam poza tym 4 - ma innymi językami. Na co dzień pracuje jako ekspert od środków unijnych i prawa unijnego dla wielu znanych i cenionych instytucji w Polsce jak i za granica.
Twoja obawa, ze mogłabym kandydować w przyszlych wyborach na burmistrza Szklarskiej Poręby jest przedwczesna. Bycie burmistrzem po Sokolinskim i Grafie – to nie przyjemność ale praca na ugorze i wielkie wyzwanie. Nazwałabym taka decyzje raczej misja i wielkim obowiązkiem a nie praca.

Joanna Misiewicz

Kusztal palancie weź sie do roboty z tym oszołomem co nie moze w Średniej Hotelu wybudowac(Misiewicz czy jak ma sie ta bankruta na imie)a nie psuj tęgi co ludzie próbują dla innych stworzyć.A nie jak Ty tylko dla siebie!!

Kusztal palancie weź sie do roboty z tym oszołomem co nie moze w Średniej Hotelu wybudowac(Misiewicz czy jak ma sie ta bankruta na imie)a nie psuj tęgi co ludzie próbują dla innych stworzyć.A nie jak Ty tylko dla siebie!!

Zgadzam się,czas na inwestycje, istotą jest,że biedna gmina Szklarska Poręba nie jest w tej spółce.
Inwestycja może przynieść zyski jak i generować straty.Przykład gdy hala i boisko miejskie zarządzane było przez prywatną spółkę przynosiło zyski teraz gdy zarządza gmina przynosi stratyBył czas gdy Gołębiewski starał się przez pół roku aby zrealizować inwestycję w Szklarskiej niestety nie doprosił się i zainwestował w Karpacz za nim poszli inni inwestorzy.Karpacz jest bogatym i nowoczesnym miastem Szklarska zaś została zabudowana apartamentowcami[patrz iea Sokolińskiego Rodzinne Miasto] które wykończyły stare lokalne pensjonaty.Czyli tych którzy byli przeciwnikami Gołębiewskiego.Parki narodowe w Alpach są przeinwestowane ,nikomu to nie przeszkadza i tam jeżdzimy,podobnie KPN po czeskiej stronie.Nasz kawałek KPN to Alternatywy 4 z cieciem Aniołem na czela,podnosi ciśnienie mieszkańcom i inwestorom a ochrona jest iluzoryczna,Czesi inwestują i chronią przyrodę.Trudno tu odówić racji powiedzeniu ,że u Polaków para idzie w gwizdek a nie w koła,mam nadzieję,że to się zmienia.

Zgadzam się w pełni, ale nie podzielam nadziei, że coś się zmieni.
Dobrze jednak wiedzieć, że istnieją jeszcze myślące osoby w Kotlinie Jeleniogórskiej , jak dron, czy Real. Pozdrawiam.

Ad 6 punktu burmistrz Graf nie mógł się pozbyć się Polany gdyż gmina nie ma tam żadnej własności.Włąścicielem było-jest stowarzyszenie Biegi Piastów a okolica to Lasy Państwowe,więc o co ci Chodzi z tym Grafem?O ile więc masz pretensje to kieruj je do BP lub marszałka.Ważne aby inwestycja była!!!

Pozbył się,pozbył w dniu 16 marca 2015 r. wypowiadając dlugoletnia umowę dzierżawy. Tak jak potem pozbyl sie dotacji przywiązanej do tego miejsca nie wnosząc nic i nic nie zdobywając nic dla gminy.
Sluzalczosc i podleglosc naszego burmistrza czuc na odleglosc. Nawet wtedy kiedy konferencje prasową zorganizowal na bruku.Kompletne wyalienowanie od rzeczywistosci i klakierzy na okolo, którzy utwierdzali go w tej decyzji na zasadzie wiódl ślepy kulawego. W tym gazetka miejska, ktora nie ma zadnej zdolnosci informacyjnej. "Specjalisci od PR" i tzw. "rzórnalista" - to jest środowisko które najpierw wysterowało mieszkanców gminy a teraz wysteruje Grafa.
Są bezsilni bo nie mają już nic do zaoferowania i zero wiedzy.Obraz rządzących to chocholi taniec niekompetencji i niewiedzy.Ale w rezultacie to Graf poniesie konsekwencje.
Oby tak się stało jak najszybciej.

Oczywiście zabronić budowy hoteli na terenie Szklarskiej Poręby apartamentowce są lepsze.

Oczywiście zabronić budowy hoteli na terenie Szklarskiej Poręby apartamentowce są lepsze.

gmina na miała przyznaną dotację na 35 milionów W bzdura. Obietnica to jeszcze nie dotacja. Ale dobrze ma Szklarska Poręba przyznane 35 milionów. A co resztą? Inwestycja na 80 milionów. według duńskiej arytmetyki inwestycja zamknie się kwotą nawet 110 milionów. Więc skąd reszta? Dalej potrzeba 75 milionów. I w jaki sposób miałaby zrealizować taką gigantyczną inwestycję? Na hurra bo mamy 35 milionów to budujemy a potem....takie podejście śmierdzi bankructwem, a jak wiemy w temacie bankructwa duńska mentorka Szklarskiej Poreby jest niezwykle biegła. Nie tu po prostu chodzi żeby w Jakuszycach nic nowego nie powstało, bo przecież skoro do pseudo hotelu o wdzięczneje nazwie jednego z wodospadów pies z kulawą nogą nie zagląda, a rozbudowa stanęła bo przejadło się dotację - to tym bardziej nikomu nie wolno na Polanie nocować. Taka trochę suka ogrodnika (bo nie pies przecież). Burmistrz Graf pozbył sie Polany....no to już krętactwo do kwadratu. Właścicielem terenów na Polanie było Stowarzyszenie Bieg Piastów i mogło z ni zrobić co chciało. Historia zatoczyła koła, Stowrzyszenie oddało samorządowi to co kiedyś otrzymało od województwa w darowiźnie. Oddało za długi. A więc gmina miało płacić długi Stowarzyszenia by stać właścicielem terenu na którym nie byłaby w stanie zainwestować tak ogromnych pieniędzy????? Gratuluję pomysłu. Być rzeczywiście nie jest najważniejsze aby Poalnę rozwijać, dopasować do europejskich wymogów, mieć wielką inwestycję wybudowaną bez nakładów która będzie przynosić dochód w postaci podatku od nieruchomości jak Gołębiewski w Karpaczu. Tylko w takim razie o co chodzi? O jesień średniowiecza?

dlaczego nazywasz osobę która jest z Jeleniej Góry "DUNKA" jest POLKĄ nie Dunką???, jak tak wyjeżdżasz narodowościami to skąd ty jesteś ? bo tak naprawdę twoje korzenie też nie pochodzą z Dolnego Śląska. Może jesteś Ukraińcem, Łemkiem lub Białorusinem zza Buga, co nie jest obelgą, ale prawdopodobnie wartością.....która, wybacz, nie dotyczy twojej osoby.

.... postanowiłem zniżyć się do poziomu twojego wpisu, ukraiński ****ie. Obrażasz moją rodzinę nazywając na Panią Misiewicz "suką ogrodnika" !bezczelny prostaku i nieudaczniku,nawet nie jesteś mężczyzną. Z twojego wpisu widać jak na dłoni kim jesteś i czyim jesteś człowiekiem i dla kogo pracujesz... Powiem ci tak ****ie... mówisz o standardach europejskich??! z takimi wpisami na portalu !. Jesteś Zero i tyle. Z takim nastawieniem jedź do Donbasu bronić macierzy.
P.s Przepraszam wszystkich czytelników za tak prostacką odpowiedz pod tym komentarzem, ale inaczej ten "standard europejski" by nie zrozumiał co do niego sie pisze. Tak Szklarska Poręba wygląda jak jej włodarze i ich prostaccy propagandyści. Jeszcze raz bardzo przepraszam Inteligentnych czytelników ;)

Do duńskiego bełkotu . Jestes zwykłym tchórzem . Potrafisz tylko anonimowo pluć jadem , obrażać drugiego człowieka, naruszać jego i jego bliskich dobra osobiste . Jestes moralnym karłem.

A są tam grzyby ?

Są - trujące!