To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pokaż swoje fotografie

Pokaż swoje fotografie

Jeleniogórska Galeria sztuki BWA zaprasza otwarty przegląd fotograficznych portfolio. W poniedziałek, 15 czerwca, w godz. 13.00 – 17.00, prace wszystkich zainteresowanych oceniał będzie Piotr Komorowski z wrocławskiej ASP. Przegląd towarzyszy prezentowanej aktualnie w BWA wystawie Made in photo 6

Organizatorzy zapraszają wszystkich fotografujących z własnymi pracami w formie odbitek na papierze. Mile widziany format 13 x 18 cm lub większy. Każdy z autorów może przedstawić od 10 do 30 fotografii. Temat, technika, czas powstania – dowolny. Udział jest nieodpłatny. Niezbędny jest jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny. Zapisy do 13 czerwca do godz. 16.00 pod numerem 75 7526669.

Piotr Komorowski, który poprowadzi przegląd jest profesorem w Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Doktorat i habilitacja w specjalności artystycznej FOTOGRAFIA uzyskany w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Członek ZPAF. W latach 1989-1995 związany z ideą elementaryzmu, akcentującego autoikoniczność fotografii. Od 2000 roku zajmuje się fotografią inscenizowaną. Autor tekstów krytycznych dot. fotografii, publikacje m.in. w „Sztuce”, „Obscurze”, „Exicie”, „Formacie”, „Akcencie” , „Odrze” i innych czasopismach. Artysta fotograf. Wystawiał w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji, Litwie, Algierii, b. Jugosławii oraz USA.