Pogrom Victorii w Dziwiszowie

W 9. kolejce piłkarze Piasta wysoko, 6:0 (4:0) wygrali na własnym stadionie z outsiderem jeleniogórskiej okręgówki z Ruszowa. Zespół trenera Dariusza Michała awansował do jedenaste miejsce.

W 18. minucie Radosław Kurek wykorzystał dobre dośrodkowanie Dominika Kika. Dwie minuty później podobnego gola również uderzeniem głową z podania Roberta Cichonia, ale z drugiej strony boiska, zdobył Sławomir Sobczak. W końcówce pierwszej części meczu dominację gospodarzy potwierdzili bramkami Kacper Dudek i Robert Cichoń.

Po przerwie goalkipera Victorii Przemysława Leńczuka pokonali kolejno Maciej Górski (70 min.) i Dominik Kik (81 min.).

Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Lotnik Jeżów Sudecki wygrał z GKS - em Warta Bolesławiecka 1:0 (1:0) po golu Damiana Górgula w 23 minucie w zamieszaniu podbramkowym. Wyrównaną grę obu drużynom utrudniało grząskie boisko. Podopieczni trenera Marka Herzberga nie stracili bramki w czwartym kolejnym meczu. Brawa dla defensorów ze stoperem Łukaszem Bizoniem na czele.

Pozostałe wyniki 9. kolejki z 27 września:

Gryf Gryfów Śl. - Olimpia Kamienna Góra 5:1 (1:1), największa niespodzianka sobotniej serii. Trzy trafienia do siatki miał Paweł Ślusarczyk, jedno Bartosz Herman i gol samobójczy Olimpii.

Łużyce Lubań – Leśnik Osiecznica 2:4 (2:1), dla gości Przemysław Kotlarz i Krzysztof Szymański 3.

Czarni Lwówek Śl. - Twardy Świętoszów 1:1 (1:1). W 25 minucie wynik wyrównał Łukasz Skolimowski (Czarni).

Orliki Węgliniec – Piast Zawidów 4:0 (2:0), Andrzej Gołyźniak 2, Marcin Szczygielski i Krzysztof Pietrzak.

Mecze niedzielne (28.09.): Hutnik Pieńsk – GKS Raciborowice, Włókniarz Leśna – Piast Wykroty.

Relacje z meczów okręgówki zawsze we wtorkowym numerze „Nowin Jeleniogórskich”.