Od pierwszej odsłony pokonkursowej wystawy - 22 marca -w Muzeum Karkonoskim minął niespełna miesiąc, a wydarzenie wciąż budzi emocje wśród twórców i miłośników technik graficznych druku wypukłego. Konkurs upamiętnia wybitnego twórcę linorytów – Józefa Gielniaka (1932 – 1972), który przez szereg lat związany był z naszym regionem. Po latach przerwy powrócił do Muzeum Karkonoskiego w wielkim stylu.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem twórców. Nadesłano 188 prac autorów z Polski, ale także z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Meksyku, Belgii, Kanady, RPA i Tajwanu. Jury, w którego skład weszli artyści oraz historycy sztuki, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 104 grafiki.
Tej wystawy nie można przegapić. Wśród wyeksponowanych grafik są wybrane przez jury Grand Prix młodej graficzki Anny Rybak, nagrodzone i wyróżnione prace twórców uznanych i debiutujących na dwunastej edycji konkursu. Krytycy i znawcy sztuki wyraźnie podkreślają, że wszystkie prace tworzące wystawę są na bardzo wysokim poziomie artystycznym.
Wystawa prezentuje różnorodność formalnych poszukiwań i tematów podejmowanych przez współczesnych twórców. Zdecydowana większość grafik została wykonana w dwóch najczęściej stosowanych współcześnie technikach druku wypukłego - linorytu i drzeworytu.
Konkurs i wystawa zostały objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca i Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...