To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pociągiem do Czech z przystanku Szklarska Poręba Huta

FOT. UM Szklarska Poręba

Ponieważ dworzec w Szklarskiej Porębie Górnej jest w remoncie, samorząd zachęca turystów, którzy chcą jechać pociągiem do Jakuszyc lub dalej do Czech, by korzystali z przystanku kolejowego Szklarska Poręba Huta.

"Dworzec kolejowy Szklarska Poręba Górna jest remontowany, w związku z tym nie ma przy nim miejsc parkingowych. Zachęcamy osoby, które przyjeżdżają autami by wybrać się na wycieczkę kolejową do Jakuszyc bądź do Czech, aby korzystali z przystanku kolejowego Szklarska Poręba Huta. Znajduje się przy nim pojemny parking, a bilet bez dodatkowych opłat można zakupić u konduktora"- informuje samorząd.

Na dworcu w Szklarskiej Porębie Górnej dla podróżnych jest do dyspozycji dworzec kontenerowy. Podróżni znajdą w nim kasę biletową, poczekalnię i toalety ogólnodostępne. Kasa biletowa czynna jest w godz. 8 do 19.30.

Prace związane z przebudową dworca w Szklarskiej Porębie Górnej przebiegają zgodnie z planem. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Wartość inwestycji to 17,5 mln złotych. Jest ona dofinansowana ze środków unijnych. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym to pierwsza połowa 2021 roku.

Budynek dworca w Szklarskiej Porębie jest wpisany do ewidencji zabytków i jest w obszarze chronionym. Był on budowany w dwóch etapach. W 1902 roku powstała poczekalnia wraz z barem, następnie w 1919 roku budynek został przebudowany zyskując dzisiejszy kształt.

101750_r0_1140.jpg