To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PO koleżeńsku w prezydenta

PO koleżeńsku w prezydenta

Marek Obrębalski nie ma szans na poparcie Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich – mówią nieoficjalnie działacze tej partii. Kto ma? Tylko Marcin Zawiła.

O tym, że PO powzięła decyzje o niepopieraniu obecnego prezydenta Jeleniej Góry zadecydować miały dwa sprawy. Mówi jeden z wybitnych działaczy PO w naszym regionie:

- Najpierw za plecami partii dogadał się z Miłoszem Sajnogiem i powołał go na stanowisko wiceprezydenta mimo, iż ten należy do konkurującego z PO - „Dolnego Śląska XXI”. Czarę goryczy przelało jednak zorganizowanie przez Marka konferencji, na której obecna była poseł PiS Marzena Machałek i europarlamentarzysta PiS, prof. Legutko! Nie było zaś nikogo z PO.

Nasi rozmówcy z PO twierdzą, że przeciwko prezydentowi Obrębalskiemu opowiadają się nawet działacze partii spoza Jeleniej Góry. Obawiają się, że jego samowola rozbije PO, tak jak kiedyś zniszczyła Unię Wolności i AWS. Głośno mówić ma o tym na przykład prezydent Wałbrzycha.

- To są bzdury – uważa Marek Obrębalski. – Ja nie organizowałem żadnej konferencji tylko użyczyłem pomieszczenia na spotkanie ponadpartyjne. Szkoda, że mnie powiedziano, że uczestniczył w nim także burmistrz Lubania Konrad Rowiński, szwagier Grzegorza Schetyny!

Marek Obrębalski dodaje, że „Przyjaciele” z partii zarzucili mu, iż razem z posłanką Machałek z PiS napisał krytyczny list do premiera Tuska.

- A to nie był żaden krytyczny list, ale prośba o poparcie uruchomienia pociągu z Kłodzka do Drezna przez Jelenią Górę – tłumaczy. – To do kogo mieliśmy razem z burmistrzem Zgorzelca z PO i prezydentem Wałbrzycha, bo i on się podpisał, skierować list? Przecież to oczywiste, że do premiera!

Jerzy Pokój, przewodniczący sejmiku dolnośląskiego, jeden z liderów PO w naszym regionie, niechętnie zabiera głos w sprawie Marka Obrębalskiego.

- Powiem tylko, że obecnie trwa ocenianie prezydentów i burmistrzów, którzy związani są z PO – mówi.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 9/10.

Komentarze (13)

Panie redaktorze Kłock? czy Kłodzk

Kłodzko?

Hahaha xD i bardzo dobrze. Tak nieudolnego prezydenta jak Obrębama to już dawno JG nie miała. Zero honoru i przyzwoitości. A no i oczywiście brak samokrytyki...

A i dodam. Wszyscy winni tylko nie on ;P no popatrz...uwzięli się na biednego Mareczka i nie chcą mu dać rządzić...ojojoj

daleki jestem od wychwalania czy nawet obrony prezydenta Obrembalskiego, ale to sama PO postawiła go pod ścianą, nie potrafiąc zbudować koalicji z żadną siłą w Radzie Miasta. Dzięki temu o mało nie przepadła dotacja na budowę obwodnicy miasta, a także zagrożone były wszelkie inne zamierzenia prezydenta (jakkolwiek by je oceniać). Zabawne będzie posłuchać jak kandydat PO (inny niż pan Obrembalski) będzie się chwalił osiągnięciami, które dzięki nieudolności jego kolegów o mało nie doszły do skutku. Ponadto Pan Zawiła był już niegdyś prezydentem JG, czy ktoś może mi pomóc w przypomnieniu sobie jakichkolwiek sukcesów tej prezydentury? Ja jakoś nie potrafię sobie żadnych przypomnieć, ale może po prostu mam słabą pamięć.
pozdrawiam

A który prezydent był by lepszy ?? chyba nie populista Prystrom ?? lub Kusiak ?

Problem PO w regionie to nie Obrebalski a brak jasnej wizji, takze personalnej. Zbyt wielu chetnych do koszulki lidera... Zawila, Luzniak, Papaj, Tomera, Pokoj, Obrebalski. Dziwi, ze nie zbulwersowaly PO wczesniejsze dzialania Obrebalskiego. Chocby cala polityka personalna w ratuszu z akcja "szwagierka" na czele czy "aferka" z praca na uczelni w Kielcach. Ponadto bledy formalne przy wnioskach o dofinansowania, coroczne zamieszania z funduszami na wsparcie sportu, akcja Orlik II czy totalne zaniedbania inwestycyjne w wielu czesciach miasta... O ile w wyborach krajowych (prezydent, parlament) rozwazam ponowne glosowanie na kandydata PO to w wyborach samorzadowych na kandydata PO juz nie zaglosuje, ktokolwiek nie bedzie kandydowal. Bo Obrebalski jest slaby ale reszta jeleniogorskiej PO nie lepsza!

Jaki by nie był ten nowy prezydent to i tak będzie jeden wielki syf. Każdy patrzy żeby napchać kieszenie.

chyba różnie rozumiemy słowo WYBITNY,a wydaje mi się że bardziej by pasowało BOSKI

Każdy z Prezydentów mijającego dwudziestolecia ma swoje wady i zalety! Byłem przez cztery lata wiceprezydentem (98-02) byłem też przez cztery lata członkiem zarządu miasta (90-94). Obecnie jestem pracownikiem urzędu miasta.
Prezydentura Marcina Zawiły! Najtrudniejsza bo w okresie przełomu, ale na zapleczu nie miał partyjnej rady. Nie miał partii która kazała co ma robić zgodnie z "linią"! Miał jako zastępce Zofię Czernow która bardzo lojalnie wspomagała nasz Zarząd Miasta. Potem Prezydentura Zofii Czernow która miała za sobą całą radę, a czasami przeciw! Wszystkie siły polityczne były w klinczu bo żadna partia nie miała większości! Ona pokazała, że jako jedyna z całego grona radnych i członków zarządu miała "jaja". Działała zawsze w interesie miasta, a że czasem była obcesowa więc jej nie lubiano! Zero prywaty (mam w nosie co niektórzy zaraz napiszą, jest to g... prawda - jak mawiał prof. Tischner)
Prezydentura Józefa Kusiaka. Przez cztery lata (98-02) byłem wiceprezydentem. Rada Miejska partyjna z przewagą SLD! Nie musiałem jako wiceprezydent wstydzić się decyzji tego zarządu! Potem przez cztery lata nie było już Zarządu. Był Prezydent i dwaj zastępcy. Fajerwerków nie było, ale nie było też wpadki. Złamano za to monopol stacji benzynowych na wysokie ceny paliwa!
Ostatnia prezydentura. Konflikt na linii partia rządząca "PO" a prezydent z tej samej partii. Negocjują członkowie PO - radni, a potem "miód spija" Prezydent! Marek Obrębalski pracownik AE dzisiaj UE który gwałtownie z pracy teoretycznej musi przestawić się na praktykę! To trudne, bardzo trudne!!!
Ta kadencja, te wszelkie konflikty pokazują, że minął czas na wybory partyjne, czyli na listę! Powinny być wybory na kandydatów, aby oni byli przedstawicielami mieszkańców, a nie partii!
Jak będzie? Partie nie oddadzą pola i ten kogo namaści wiodąca w kraju partia ma największe szanse na wybór!
Chyba, że ktoś nas porwie i nie da tej funkcji jakiemukolwiek ugrupowaniu!

Czy mamy przez ten apel rozumieć, że porozumiał się pan już z Robertem Prystromem? :lol: :lol: :lol:

Jelenia Góra dnia 01.marca 2010 roku
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Wydział Kontroli i Skarg wojsekr@duw.pl
Plac Powstańców Warszawy 1
50-951 Wrocław
Wnioskodawca : Danuta
Skarga na działania Prezydenta Miasta i Gminy Jeleniej Góry
Proszę przyjąć skargę na Prezydenta Jeleniej Góry z dniem dzisiejszym o tej samej treści co skarga sporządzona w dniu 08 lipca 2009 r.
Uzasadnienie. W mojej sprawie mimo wyroków sądowych wskazujących tylko na działania ewidencji gruntów urzędu miejskiego na moją niekorzyść nie naprawiono popełnionych błędów tak w ewidencji powierzchni jak i bezprawnej zmiany użytków rolnych.
Nie okazano mi map i szczegółowych obliczeń geodezyjnych oryginałów ( kserokopie nie są dla mnie wiarygodnym dokumentem w sprawie gdyż straciłam już dawno zaufanie do jakiegokolwiek urzędnika administracji w Jeleniej Górze. Moje sprawy toczą się od 2000 roku.)
Na wniesione ostatnio pisma otrzymuję lakoniczne odpowiedzi i rzekomo przesłano mi mapy z pomiarów geodety Wilhelma Majki. Nie przysłano żadnych map czy szkiców i nie udowodniono skąd się wzięła droga 51/1 przylegająca rzekomo do mojej działki 50.NIE OKAZANO MI GRANICY z drogą 51/1. Mam zamiar podzielić działkę oraz postawić płot od trzech lat i nie mogę. Podstawą do wykonania podziału geodezyjnego jest zgodność ewidencji gruntów z księgami wieczystymi a tej zgodności nie ma.
Wniesienie skargi uważam za zasadne droga elektroniczną również.
Poniżej dołączam załączniki w sprawie .
Otrzymują: um@jeleniegora.pl ; sekretariats_um@jeleniagora.pl ; skargi_um@jeleniagora.pl ; geodeta_um@jeleniagora.pl ; wgigg_um@jeleniagora.pl :

Mam nadzieje, ze panu Obrebalskiemu ambicji nie brakuje i pokaze "kolegom" z PO co jest wart. Niech pan pozwoli mieszkancom, a nie partyjnym pionkom na zachownicy zadecydowac czy chca pana na prezydenta czy nie. Uwazam, ze bezkonkurencyjny bylby uklad Sajnog jako kandydat na prezydenta wspierany przez kandydatow na wice: Obrebalskiego i Machalek.