To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Platforma Obywatelska nic nie obiecuje

Platforma Obywatelska nic nie obiecuje

To nie obietnice, a konkrety – przekonywał kandydat jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta, Marek Obrębalski, w czasie ianuguracji kampanii wyborczej. Działacze, kandydaci i sympatycy PO spotkali się wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej.

Jelenia Góra, według kandydata, ma być przyjaznym miejscem do życia, nauki, pracy i wypoczynku, miejscem życzliwym dla dzieci, młodzieży i starszych mieszkańców, atrakcyjnym dla inwestorów, turystów i kuracjuszy.

PO obiecuje wyborcom zdecydowanie niższe koszty utrzymania, między innymi, poprzez „poddanie głębokiej optymalizacji wysokości opłat za dostawy wody, odprowadzanie ścieków i wywóz odpadów, czynsze za komunalne mieszkania i lokale użytkowe”.
Lokalna polityka społeczna ma być aktywna i wielokierunkowa, zwiększony zostanie budżet obywatelski, ruszy też program budowy mieszkań komunalnych i socjalnych.

Jelenia Góra, zdaniem kandydata, ma szansę być miastem dla młodzieży, a „najważniejsze jest tworzenie atrakcyjnego lokalnego rynku pracy, konkurencyjnego względem innych większych miast”.
„Sprawimy, że warunki nauki, życia i pracy młodzieży staną się adekwatne wobec jej oczekiwań”.


M. Obrębalski obiecał również Pozyskanie inwestorów funkcjonujących w nowoczesnych i innowacyjnych dziedzinach gospodarki, a co za tym powstanie wiele nowych miejsc pracy o wysokiej jakości.

I przypomniał, że „w ciągu czterech lat sprawowania przeze mnie urzędu Prezydenta Jelenia Góra pozyskała najwięcej pieniędzy zewnętrznych w historii miasta”.

Szef PO na Dolnym Śląsku, Jacek Protasiewicz przypomniał, że jego partia we wszystkich ostatnich wyborach odnosiła sukces i nie miał wątpliwości, że i w tych wyborach tak będzie.

Z kolei marszałek Dolnego Śląska, Cezary Przybylski powiedział, że wystarczy gołym okiem spojrzeć na zmiany jakie zaszły w regionie w ciągu ostatnich lat dzięki rządom PO oraz dystrybucji unijnych środków pomocowych. I dodał, że nowa kadencja samorządu, to nowe wyzwania związane z nowym okresem programowania.

- Bo Dolny Śląsk to Wrocław, ale też i Jelenia Góra, Bolesławiec, Zgorzelec, Lubań, i dziesiątki innych miejscowości – wyliczał.

- I Kamienna Góra – dodała z widowni jedna z pań, która podobnie, jak około dziesięcioro innych osób, trzymała w dłoni transparent z plakatem wyborczym Iwony Krawczyk, kandydatki do sejmiku.

IMG_6658.JPG
IMG_6662.JPG
IMG_6667.JPG
IMG_6669.JPG
IMG_6671.JPG
IMG_6672.JPG
IMG_6675.JPG
IMG_6677.JPG
IMG_6684.JPG
IMG_6690.JPG
IMG_6692.JPG
IMG_6695.JPG
IMG_6696.JPG
IMG_6706.JPG
IMG_6707.JPG
IMG_6738.JPG
IMG_6742.JPG
IMG_6750.JPG
IMG_6753.JPG
IMG_6761.JPG
IMG_6764.JPG
IMG_6766.JPG
IMG_6778.JPG
IMG_6780.JPG
IMG_6801.JPG
IMG_6813.JPG
IMG_6821.JPG
IMG_6852.JPG
IMG_6859.JPG
IMG_6862.JPG

Komentarze (57)

teraz PiS-ior faflik t tych Cieplic pozre zywcem was wszystkich

Rafał Mazur z Piechowic startuje jeszcze raz do Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Mazur jako radny poprzedniej kadencji nie sprawdził się. Ludzie są nim zawiedzeni.
Nie dostanie naszych głosów.

Ale kończy budowę swojego domu - to jest najważniejsze.

Widać,że ten Mazur zaszedł Ci mocno za skórę,bo na każdym kroku w niego uderzasz, ale to twój problem, ja osobiście za facetem nieprzepadam bo ma wszystko ale trzeba przyznać że jest konkretny.Po za tym buduje drugi dom

Jeżeli Rafał Mazur z Piechowic buduje już 2 dom, to niech powie publicznie skąd wziął na to pieniądze.

Przecież jego pensja nie jest wysoka.

Panie Mazur czekamy na odpowiedź.

W Piechowicach wiszą duże i drogie bilbordy Rafała Mazura.

Skąd on na to wziął pieniądze. Przecież kończy budowę domu.
A pensja Mazura nie jest wysoka.

Pewnie pożyczył od G.Rybarczyka,dlatego ten ma małe a SLD chyba nic nie dołożyło do Grzesia

Widać,że ten Mazur zaszedł Ci mocno za skórę,bo na każdym kroku w niego uderzasz, ale to twój problem, ja osobiście za facetem nieprzepadam bo ma wszystko ale trzeba przyznać że jest konkretny.Po za tym buduje drugi dom

Tutaj nie chodzi o to kto kogo pożre tylko tylko o dobre rządy,a PO nie sprawdza się, gdzie nie spojrzeć tam ch,d i kamieni kupa.

Byłem na konwencji i słuchałem świetnego, merytorycznego wystąpienia Marka Obrębalskiego. Warto na niego głosować

Więcej pokory politycy z PO. Łaska wyborcza na pstrym koniu jeździ.

Może by tak PO zrealizowało obietnice z 2 poprzednich wyborów

za waszych rządów w naszym mieście woda i ścieki wzrosły prawie dwukrotnie - źródło GUS
macie czelność mówić o jakości życia mieszkańców!!!!!!!!!

W rzyci mam wodę i ścieki, to groszowe opłaty. Przede wszystkim w Jeleniej nie ma pracy. Jest dobra praca to mogę płacić rachunki jakie się komu podoba, nie ma pracy albo jest tylko mierna praca to nawet zerowe rachunki nic nie zmienią.

Ja pamiętam jak przed wyborami na prezydenta Pan Obrębalski pofatygował się do akademika niby pogadać ze studentami o ich problemach... Pamięta Pan tę rozmowę Panie Dziekanie??? Osobiście nie zagłosuję na Pana.

oni już sami nie wiedzą kto z kim ale za wszelką cenę będą się pchać, tym ludzom już dziekujemy!! Obrebalski kompletnie nic nie robi dla JG a teraz sie pcha SKANDAL

Obrębalski widać ,że konkretny gość. Na niego będę głosował.

My też ,będzie nas więcej jak obieca likwidację SM i zamontowanie sekundników przy światlach.

Przemówienie Obrębalskiego? Zamiast Jelenia Góra można wstawić Piechowice, Kalisz, Nowy Sącz. Bełkot. Zero konkretów! Do tego to towarzystwo wokół niego… Zgroza! Panie Obrębalski, pan już tu rządził i dzięki Bogu mamy to już za sobą! A Papaj, Wrotniewski z Dziwiszowa i cała ta ekipa najlepiej, żeby z Jelonki wyjechała. I to w trybie pilnym!.

Radku, jak nie słuchałeś wystąpienia Marka Obrębalskiego to nie krytykuj. Lepiej wspieraj swojego politycznego idola. Jak z ciebie taki mądrala, to przedstaw lepszy program dla miasta

Na Obrębalskiego ludzie drugi raz się nie nabiorą. Wiecznie przegrywa i kompletnie nie nadaje się do rządzenia miastem. Ludzie którzy go namówili do kandydowania walczą tylko o swoje stołki radnych a on o mandat w sejmiku. Mają w d. Jelenią Górę. A jak tak dalej pójdzie to Obrębalski przegra nawet mandat do sejmiku i dopiero może wreszcie zrozumie że ludzie mają go dość

jeżeli PO stawia na Obrębalskiego który nawet nie należy do PO, jeżeli stawia na Papaja Wrotniewskiego Kroczaka Miedzińskiego Sajnoga - to takiej PO ja osobiście dziękuję!!!! Protasiewicz niech sobie lata samolotami do berlina. No takich wynaturzeń w JG jeszcze nie było

Co za bełkot. Macie mieszkańców za ćwierć-inteligentów. Choćbym miał głosować na kogokolwiek, nie oddam głosu na cwaniaków z ambicjami wyłącznie do władzy, ale nie do pracy na rzecz miasta.

Ja NIE ROZUMIEM!!! Co dobrego dla nas wynika z tego, że Protas ( wymigał się od odpowiedzialności za burdy na lotnisku?) dogadał się z Dudkiewiczem???? WIĘCEJ KASY DLA WROCŁAWIA?????

Nie byłem na konwencji. Wielokrotnie zaś słyszałem wypowiedzi M. Obrębalskiego, czytałem także niektóre jego teksty na temat samorządu.Mogę na podstawie tego, jak również znając (chyba nieźle innych kandydatów), że wśród dziewięciu kandydatów, tylko on rozumie i wie czym jest gmina, jak nią kierować, jakie dobrać do tego narzędzia, jakie uruchomić mechanizmy społeczne, itp.
Dodam, że Marek Obrębalski nie mógł w wyniku (niestety) przegranych wyborów, dokończyć swoich projektów, a nowy prezydent nie potrafił zadbać o ich dobrą kontynuację. W ogóle nie stał się gospodarzem Jeleniej Góry. Braki te wyszły w trakcie kadencji i wychodzą w dalszym ciągu. Liczyć je dzisiaj można w milionach złotych.
M. Zawiła zachęca do zmian (jakich?) Myślę, że M. Obrębalski powinien postawić raczej na to, abyśmy wspólnie zadbali o Jelenia Górę tak,jak dbamy o swoje rodziny,czy najbliższe otoczenie. Przecież Jelenia Góra to WSPÓLNOTA mieszkających tutaj ludzi i wspólny cel, jakim jest jest harmonijny i systematyczny jej rozwój.

To dlaczego nie było tak dobrze, nie było tych mechanizmów w poprzedniej kadencji p. M.O. i jak było tak dobrze , to dlaczego nie został wybrany na drugą kadencje. Termy w takim grajdole to też pomysł pana M.O. , wybrane miejsce -bez żadnych szans rozwoju infrastruktury przy takich obiektach, trzeba było wyłożyć kasę miasta( nic nie zdobył kasy na wykup miejsca) - itd ,itd., o jakich mechanizmach piszesz i komu, chyba ludziom , którzy tu nie mieszkają i urodzili się wczoraj.

Zdjęcia bardzo brzydko porobione,tak jakby fotograf nie lubił tej opcji,puste krzesła+hasło[zdj.nr 4]i pozostałe puste krzesła ,nazwiska na kartkach itd.Albumik w/g mojej oceny na nie.

A kogo tam lubić? Kroczak, Ragiel, jakaś Kwiecińska lewicówka, Papaj, Wotniewski, Obrębalski narcyz, Sajnog… Po prostu menażeria.

właśnie foto bardzo dobrze porobione pokazują i tak za dobrze to co tam było bo podobno tylko 100 osób na sali było i wszędzie same smuty to co chcesz od fotografa??

W tytule PO nic nie obiecuje, a w trzecim akapicie "PO obiecuje wyborcom". W piątym akapicie "M. Obrębalski obiecał". No to obiecują czy nie?

Idź Obrębalski na piwo albo na spacer z psem. Idź gdzie chcesz, byle daleko. Zabieraj Papaja i Sajnoga. Jedźcie do Kielc. To daleko.

W Kielcach go nie chcemy, niech jedzie na Podlasie, tam już nic nie ma do zepsucia.

Bezpieczniej do Wrocławia, nic już chyba bardziej nie da się zawalić:)

Czy Obrębalski zamierza prywatyzować spółki miejskie, a pracowników zwalniać? Jak rządził, to PEC sprzedał. Teraz sprzeda MZK , Wodnika i MPGK? Jak inaczej rozumieć to, co gadał w czasie konwencji? "Poddamy głębokiej optymalizacji wysokość opłat za dostawy wody, odprowadzanie ścieków i wywóz odpadów, czynsze za komunalne mieszkania i lokale użytkowe. Wszystko to dlatego by życie w mieście było tańsze, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości usług świadczonych przez miejskie spółki, spółki o dobrej ekonomicznej kondycji". Uważa, że tam pracują idioci, którzy o niczym nie marzą, jak tylko o "krojeniu" mieszkańców miasta? A za jego żałosnych rządów było taniej?!

Uważajcie ludzie, czy to nie są aby przymiarki Obrębalskiego do optymalizowacji, a my już wiemy, co oznacza "optymalizacja"!

TO NIE OBRĘBALSKI SCIĄGNĄŁ INWESTORÓW DO JELENIEJ GÓRY I NIE ON PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZMNIEJSZENIA BEZROBOCIA O POŁOWĘ TYLKO ZAWIŁA
oBRĘBALSKI BYŁ WINNY WSPÓLNOTOM KILKANAŚCIE MILJONÓW, ZAWIŁA JE POODDAWAŁ I DZIĘKI TEMU JELENIA PIĘKNIEJE
PROGRAM KANDYDATA WROCŁAWIA TO GOŁOSŁOWIE

TO NIE OBRĘBALSKI SCIĄGNĄŁ INWESTORÓW DO JELENIEJ GÓRY I NIE ON PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZMNIEJSZENIA BEZROBOCIA O POŁOWĘ TYLKO ZAWIŁA
oBRĘBALSKI BYŁ WINNY WSPÓLNOTOM KILKANAŚCIE MILJONÓW, ZAWIŁA JE POODDAWAŁ I DZIĘKI TEMU JELENIA PIĘKNIEJE
PROGRAM KANDYDATA WROCŁAWIA TO GOŁOSŁOWIE

100 osób na sali = śmiech na sali
ich strona internetowa - nie działa
Obrębalski jakby się ukrywał
Papaj chodzi cały czas w tym samym gajerku
nawet nie mają ulotek!!!!

Zero konkretów, zero pomysłu, zero programu, zero sensownych kandydatów

ZERO PRZY URNACH
PAŃSTWU JUŻ DZIĘKUJEMY

Szanowny Panie

Po tym co widzę, mam wrażenie iż oczekuje Pan typowej kampanii. Chodzi o to, że w mojej skromnej ocenie, ulotki, program wyborczy itp. nie mają żadnego tak naprawdę znaczenia, gdyż wszystkie zawierają kłamstwa, tzw. obietnice bez pokrycia.
Niech jeden z drugim w takim swoim programie napisze jasno, co zrobi i skąd weźmie na to środki i w jakim czasie.
Powinno ich się rozliczać po zakończeniu kadencji, gdyż tylko to może zastopować tę lawinę nierealnych slangów wyborczych w przyszłości.
Ale zgodzę się z twierdzeniem: "Zero konkretów, zero pomysłu, zero sensownych kandydatów".

bardziej mi chodziło o brak sensu i konkretów niż o brak ulotek i stronę internetową która nie działa

co to za ludzie, co to za zbieranina jakaś?? to mi się najbardziej w głowie nie chce pomieścić

Masło maślane - "Platforma Obywatelska nic nie obiecuje" ..... "PO obiecuje wyborcom zdecydowanie niższe koszty utrzymania..."

No niby nie obiecują, ale obiecują. Masakra z nimi.

Partyje precz !

A Ty Panie Obrębalski miałeś już swoje pięć minut i sory, ale kompletnie nie było widać efektu Pańskich działań.

Zabawne 9 kandydatów do korytka, ale żaden nie wydaje się być wiarygodny.

Przypomnijcie sobie z jakich ugrupowań politycznych i organizacji przyszli tacy ludzie jak; Ragielowa, Kroczak, Papaj, Sajnog, Makieła i paru innych? Nie wspomnę o kandydatach niby mieszkających w Jeleniej Górze. Ze Protasiewicz tego nie widzi.Na kameleonów nie powinno się głosować. Tym ludziom już dziękujemy i na nich nie głosujemy.

Widząc wciąż te same twarze, doszedłem do wniosku, że warto postawić na zupełnie nowy komitet wyborczy,czyli Obywatelską Formację Zdrowego Rozsądku/ofzr.pl na czele z panię Grażyną Rygiel. A to dlatego,bo mam już dość tych samych od lat śpiewek ze zdartych partyjnych płyt.

Ludzie znający PO w JG dłużej niż od jednych czy dwóch wyborów po samych zdjęciach widzą, jak partia słabnie i zwija się w naszym regionie. Może w sondażach tego nie widać aż tak mocno, wszak kotlina to region, którego większość mieszkańców ma poglądy generalnie zbliżone do PO. Jednak personalnie PO idzie w dół. Listy słabe, nie tylko przez ludzi z ODŚ (czyli z łapanki, bo ODŚ miał w JG trzech do pięciu działaczy, w tym Obrębalskiego). Kilku nieaktywnych radnych, którzy chcą prześlizgnąć się na nową kadencję a reszta anonimy, karierowicze, sprzedawcy marzeń na kredyt. Wyborcy muszą uważać, bo ten kredyt zaufania nie będzie spłacony. Miałem głosować na PO, ale 16 XI omijam lokal wyborczy szerokim łukiem. Nie przyłożę ręki do tej hucpy.

Każdy orze jak może, niektórzy z tego grupowego zdjęcia z Protasiewiczem może nawet żyją w naiwności, że robią coś dobrego (choćby dla siebie) i czują się wyróżnieni. Ale są tylko tłem dla kilku aktorów żyjących z polityki, dla których są mięsem armatnim. Listy trzeba zapełnić, głosy zebrać czyimiś rękoma, żeby móc wypiąć się na wyborców z ciepłego stołka na kolejne 4 lata. Tylko, żeby takie zdjęcie robić sobie z Protasiewiczem. Toż to wstyd nie do wymazania na całe życie!!!

ale pustki strzępy zostały z tej całej PO. Szkoda, że chcą tak dobrze zrobić Wrocławiowi nic więc dziwnego, że nie mają programu.

Frekwencja będzie 5% i wygrają ci, którzy mają najliczniejsze rodziny i znajomości...

Kandydat Obrębalski słowem nie wspomniał o tragicznej sytuacji komunikacyjnej wokół Jeleniej Góry. Obrębalski: Jelenia Góra ma szanse rozwoju, ale te szanse zdusili radni Sejmiku wojewódzkiego, mając w tyłku elementarne potrzeby cywilizacyjne /drogi, kolej/ regionu jeleniogórskiego. Paranoją jest to, że Radni tej instytucji działaja w większości tylko na rzecz Wrocławia, mimo, że mieszkają w różnych rejonach tego nieszczęsnego województwa. Pan też był radnym wojewódzkim. Nie osiągnął pan dla nas niczego, no może poza posłusznym głosowaniem wg wskazówek prezydenta Wrocławia i w interesie Wrocławia. Czy myśli pan, że mieszkańcy Jeleniej Góry to naiwni ludzie i każde bajki można im wcisnąć? Będą pana oceniać także przez pana nieróbstwo na rzecz Jeleniej Góry, wtedy, gdy pan działał w Sejmiku. Jesteśmy w sytuacji, w której musimy, min dzięki panu i pana obecnym współpracownikom oglądać Protasiewicza, człowieka skompromitowanego pijaństwem i ****skim zachowaniem na niemieckim lotnisku. Czego można się spodziewać po was? Niczego dobrego. To województwo jest przekleństwem dla ludzi mieszkających poza Wrocławiem.

Jeśli chodzi o urodę to Protas jest dużo ładniejszy od pani Ragiel, kandydatki na kolejną kadencję Rady Miasta.

Wystąpienie kandydata Obrębalskiego jest mało konkretne. To taka przemowa na okrągło, bez adresowania do istotnych potrzeb. Potem nie będziemy mogli się czepiać Obrębalskiego, że nie zrobił tego lub owego. Przecież niczego konkretnego nie przyrzekał. Poza tym wyczuwa się niebezpieczeństwa z bardzo ogólnikowych stwierdzeń kandydata. Nie wiadomo co nas czeka po tym wystąpieniu. Bardzo prawdopodobne, że będzie czekał na wytyczne Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia i będzie pilnował interesów Wrocławia. A w ogóle, ile trzeba mieć w sobie odwagi, graniczącej ze śmiesznością, by spoglądać w oczy jeleniogórzanom, przy tak wielu zastrzeżeniach do postawy kandydata Obrębalskiego.

o przepraszam i wypraszam sobie ręce precz od Podlasia, a szczególnie ręce Obrębalskiego i jego żenującej świty: PaPa....Papaja, sssssss.....Sajnoga, wrrrrrrr....Wrotniewskiego, mieeeeeee...... Miedzińskiego i ich koleżanek

Podlasie protestuje i się nie zgadza na zsyłkę

Wiem !!! na Madagaskar może tam ich nie wyrzucą ?